Vodnatý pľuzgier na ušku

miskovapetka
13. aug 2012

Poradte mi niekto, vcera maleho svrbelo usko, nie vnutri ale vonkajsia cast uska, stale si to skriabal a dnes rano sa mu tam objavil pluzgier vodnaty, a okolo neho to ma cele cervene,miestami az fialove..Nikde sa vsak nepopalil ani nic podobne

zuzanocka
13. aug 2012

a ma to vyslovene pluzgier, alebo to je akoby vyrazka..s takym vodovym loziskom? mohli ho aj nieco ustipnut..a tym, ze si to skrabal, mu to tak vystupilo.. ja zvyknem mat take po komaroch, ked som to rozskrabala..
ale ak to ma fialove.. ak to nema otvorene, skus fenistil, tym snad nic nepikazis.. ak to je otvorene, mokvave, pozor na infekciu..

mummy01
13. aug 2012

@miskovapetka mozno su to kiahne

katren
13. aug 2012

@mummy01
@miskovapetka mna tiez ako prve napadli kiahne....kolko ma tych pluzgierov???

miskovapetka
autor
13. aug 2012

@zuzanocka
@mummy01
dakujem za odpovede...kiahne to asi niesu...ked mal kamoskin maly kiahne vyzeralo to uplne inaksie...doslova je to maly vodnaty pluzgier, vyzera to ako popalene...ale nikde sa nepopalil...ja netusim, cervene a fialove to moze mat aj zo skriabania...pred chvilkou mu to same puklo a vytieklo mu odtial trosku "vodicky" ... tak neviem..

mummy01
13. aug 2012

@katren
@miskovapetka no prva materska kiahna sa vyhodi väcsinou pri usku....treba cakat,ak ich zajtra bude pribudat tak su to kiahne

miskovapetka
autor
13. aug 2012

@katren ma len jeden jediny na usku ale nie vnutri ale vonku na okraji usnice...tak neviem..kiahne vyzeraju inak ... a nestraste ma kiahnami, mam doma aj malickeho 10 mesacneho...a ja som ich ako dieta vobec nemala 😲 😲

miskovapetka
autor
13. aug 2012

@mummy01 jeho to svrbi uz od vcera...vcera tam mal taky hrbolcek akoby stipanec sa mi zdalo...no cele poobedie si to skriabal...nedal si povedat,a dnes rano ked vstal tak uz tam bol pluzgier

mummy01
13. aug 2012

@miskovapetka no nechcem ta strasit ale podla mna to kiahne su.Tym ze to intenzivne skriabal,mozno to aj infikoval tak to vyzera trocha inak.Napr.ked som mala ja kiahne vyzerali inak ako sestrine...ved uvidis zajtra.Mozno sa mylim....

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskovapetka
autor
13. aug 2012

@mummy01
@dominika1988
ja neviem, teraz ho to uz nesvrbi,aspon sa na svrbenie uz nestazuje...celeho som ho popozerala,nikde nic nema, len na tom usku....baby ja vam to odfotim,nech to vidite

miskovapetka
autor
13. aug 2012

@dominika1988
@mummy01

neviem ci to dobre uvidite...snazila som sa to odfotit nejako...skuste si to nejako priblizit alebo co...

monika2606
13. aug 2012

@miskovapetka neviem si to moc predstaviť, ale ja by som asi šla k lekárovi a hotovo, budeš vedieť na isto čo to je a bude pokoj

monika2606
13. aug 2012

@miskovapetka ahaa tak teraz mi ukázalo až fotky, ale neviem čo to môže byť, takže ako vravím šla by som asi k lekárovi

miskovapetka
autor
13. aug 2012

@monika2606 no asi jedine...uvidim ako bude do zajtra a ak to neprejde,samozrejme ze pojdem...nebudem to odkladat

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mummy01
13. aug 2012

@miskovapetka hmm,takto to moc nevyzera na kiahnu.Ale chod radsej ukazat doktorke...

miskovapetka
autor
13. aug 2012

@dominika1988
@mummy01
baby vravim ze to ako kiahne nevyzera..mne to pride ako keby sa niekde popalil, ja neviem ako o horucu ruru keby sa oprel alebo zehlicka....ja netusim...jemu aj pukol ten pluzgier, trosku mu odtial vytieklo cirej tekutiny a uz mu nic nevyteka,stale je taky isty velky...

mummy01
13. aug 2012

@miskovapetka len pozor,ta materska prva kiahna vyzera trocha inak ako tie ostatne ktore sa potom vyhodia.Keby sa popalil tak ho to nesvrbi.Bud ho nieco postipalo alebo neviem teda...skus sa doktorky spytat.

miskovapetka
autor
13. aug 2012

@mummy01 uvidme ako bude do rana a zajtra pojdeme k dr.

mummy01
13. aug 2012

@miskovapetka potom napis co povedala...ma to dost zaujima 😉

miskovapetka
autor
13. aug 2012

@mummy01 ...jasne dam vediet...ak uvidim rano ze sa to zlepsilo,tak skusim pockat ako sa to bude vyvijat..ale ak nebude ziadne zlepsenie,tak pojdem...potom hned napisem diagnozu

zuzanocka
15. aug 2012

@miskovapetka no ako ste dopadli??

miskovapetka
autor
15. aug 2012

@zuzanocka ..no niemoc bohvie ako...nasa dr. ma dovolenku az v pondelok robi a ta dr. co ju zastupuje ma odbila tym ze to je len popalene, pri tom sa nepopalil,viem to na 100% pretoze bol cely den so mnou doma...a boli sme s tym radsej aj na pohotovosti a tam mi zase povedali ze to nic nieje, ze len nejaka banalita...no a ked som dnes volala nasej DR. tak povedala,ze to kiahne asi nebudu, lebo by nemal len jeden pluzgier...ze zajtra pride ku nam sa na neho pozriet ze by to mohlo byt nejake Impetigo(sladke chrasty) ci co to, a ze je to dost infekcne a nakazlive...ze ak ho ustipol komar alebo ina"potvora" a on si to na zaklade svrbenia rozskrabal, tak ze si tam mohol zaniest infekciu (nakolko sa cely den vtedy hral s plastelinou) , a ze to sa lieci ATB..takze uviádime, ale mame zlatu doktorku ze este aj cez dovolenku pride ku nam domov...tak ja sa modlim aby to neboli tie chrasty,tak uvidime

zuzanocka
15. aug 2012

@miskovapetka no tak drzim palce.. ono to ozaj moze byt aj ustipnute, ucho zvlastne reaguje na stipance, nehovoriac o tom, ze komare su akesi moc agresivne posledne roky...

miskovapetka
autor
15. aug 2012

@zuzanocka no ved uvidime,lebo co doktor to iny nazor...no uvidime, hadam to bude ozaj len nejaka banalita

brona1
27. sep 2013

@miskovapetka Ahoj, mohla by si mi prosim povedať ako ste dopadli? Dakujem