Vodový pľuzgier okolo úst a nosa 5 ročného synčeka

monca2332
22. nov 2015

Dobrý večer mám syna 5 ročného a okolo ust a nosa sa u urobili plezgure a jeden je taký ako keby mu hnisal.Neviete mi poradiť čo by to mohol mať.Ďakujem 🙂

katka1981
22. nov 2015

@monca2332, co je plezguer??? Myslis pluzgier? To bude asi herpes.

misscelaneous
22. nov 2015

to bude opar alebo herpes

monca2332
autor
22. nov 2015

čo by som mu mohla nato dať?

lenrietta
22. nov 2015

Ahoj, a ruky - dlane a chodidlá sú ok? Teplota? Moja dcérka mala boľavé okolo nosa, teploty a po 1 - 2 dňoch sa jej vyhádzali dlane, prsty a chodidlá - je to choroba ruky, nohy, ústa..po pár dňoch to prejde samé, nie sú na to lieky, len horúčku treba zrážať..

katka1981
22. nov 2015

@monca2332, nalepku compeed, to moze urcite, mne najlepsie zabera Herpesin, len si zisti ci ho moze uz v jeho veku.

mamulienka30
22. nov 2015

Mas tri moznosti - impetigo, opar, herpes a ano v podstate aj ruky/nohy/usta ale to sa viac prejavi prave na dlaniach a chodidlach, aspon u nas to tak bolo. Zajdite zajtra k lekarovi, na impetigo treba bactroban. a to je na predpis. Nech vies s istotou, co to je.

mahu74
23. nov 2015

Presne tak. Podľa popisu by som sa tiež skôr priklonila k možnosti, že ide o impetigo (ľudovo nazývané "sladké chrasty") - áno, na ten sa dáva Bactroban. Tiež súhlasím s predchádzajúcou prispievateľkou, radšej by som šla k lekárke, aby to potvrdila (zdiagnostikovala), ako experimentovať.