Vpadnuté členky a obuv pre trojročného

miruschka9
11. mar 2022

Ahojte syn má 3 roky a má vpadnute členky. Boli sme u ortopéda a ten mu dal vložku na mieru do topánok plus na mieru papuče ktoré má údajne nosit 6-8 hodín. Ja som za BF obuv ale ak má niečo zle tak si dám poradiť samozrejme. Problém je v tom, že keď ich syn nosí ma strašne červené nohy a modrinky plus sa mu spravil aj otlak. Je to normálne ? Chápem, že mu to musí držať členok ale toto mi príde moc … syn tvrdi, že ho nohy nebolia .. ideme aj na rehabilitacie k fyzio. tak sa opýtam aj tam či to je normálne .
ďakujem za rady a skúsenosti

marienkakf
11. mar 2022

@miruschka9 no BF tam, kde je prirodzeny teren..nie napr. vo vnutri, kde je tvrdy rovny povrch a netlmia sa narazy.. ale su aj alternativu BF, napr. Froddo. Ja som malemu kupovala topanky so sirokou spickou, ohybnou podrazkou, s pevnou patou, vysoke az na clenky, najlepsie na uvazovanie. Inak v 3. roku este nie je nozicka ustalena, este sa vyvija. My, co sme mali topanky od ortopeda, nenosil. Aj ked boli na mieru, nemohol ich zapnut. A su tak tvrde, ze nohu tvaruju pasivne, svaly ochabuju..

evkamotka
11. mar 2022

V tych tvrdych ortopedickych kopytach mu akurat ochabnu svalu na nohe a tipujem, ze mu neskontroloval brusne svalsvo (?). Nam tiez nakazali orto obuv, no nepozdávalo sa nam to. Isli sme k dobrej fyzio a veci nabrali iný smer : cvicenie oslabenych casti tela, ktore maju suvis s padanim clenkov, bf obuv vsade aj v skolke. Vsetko s dobrym zdovodnenim fyzio. Odporucam Fyziomama

miruschka9
autor
11. mar 2022

@marienkakf
@evkamotka ďakujem dievčatá za odpoved my sme nosili bundgard vybrala nám ich pani čo robí v bf obchode lebo syn má malu nohu a veľmi úzku … na fyzio ideme aj my tak som zvedavá čo nám povie .. ja som tiež skôr za cviky ako tvrdé topánky
Brušné svalstvo samozrejme neriešil … 🤷‍♀️

malicka_mysicka
11. mar 2022

@miruschka9 ahoj, neviem ako velmi vpadnute clenky mate ale skoro vsetky decka maju vpadnute clenky ked ich rychlo vytiahne do vysky. ide jar a leto, ja som minuly rok dala kvoli vpadnutym clenkom drsne bf, na ihriskach a kamienkoch som ho vyzuvala a fakt chodil velmi vela po nerovnom terene bosy, dala som mu do izby rebrinu a po byte mame cesticky z ortopedickych kobercekov. Pomohlo. Hlavne ako pisu dievcata, vyskusaj este dobru fyzio. Takto na jar by som cestu drsnej ortopedickej obuvi este nevolila.

miruschka9
autor
11. mar 2022

@malicka_mysicka ďakujem ja som tiež za bf plus na boso.. rebrinu mame aj my plus mame aj koberec senzomotoricky .. u ortopeda mame kontrolu o pol roka ani sa mi tam nechce ísť lebo tento prístup sa mi vôbec nepáči

miruschka9
autor
11. mar 2022

@miruschka9 neviete dievčatá odporučiť dobrého fyzio v Trenčíne ?

a_andrejka4
26. sep 2023

@miruschka9 ako to dopadlo o pol roka a celkovo teraz prosim ta? 🙂 lebo to vyzera ako nas pripad na jar som malej nedala robit tie ortopedicke topanky

majuskabobi
10. dec 2023

@a_andrejka4 ahoj,tiez mame vymenny listek ortopedovi,ale cakacka dlha az februar 24. Ty mozes aj rp🤭😄

zuzikxx
28. mar 2024

@marienkakf prosim, aka znacka bola tych topanok s ohybnou podrazkou ale spevnema päta???? mame valkozne, nutia nam ortezy, ok ale chcem aj nieco nech jej pracuje nozicka

evkamotka
28. mar 2024

@zuzikxx vela bf ma spevnenu patu a aj v ramci jednej značky niektory model ma spevnenu patu, iny nie. Plus ide o to, aku nohu ma tvoje dieta aj v inych parametroch. Moje deti mali so spevnenou patou froddo, protetiku, jonap aj bedu. Ale opakujem, v ramci jednej znacky treba zvoliť aj model so spevnenou patou.
Ak nevies ist niekam osobne, mrkni eshopy, spevnenu patu mavaju mnohe vo filtri

zuzikxx
28. mar 2024

@evkamotka dakujem krasne