Vracanie a hnačka

viliama
16. okt 2015

Ahojte, dcérka škôlkarka má už týždeň také problémy - 2 dni trochu vracia, trochu hnačkuje, potom asi 1-2 dni pokoj a opakuje sa to. Je malátna a unavená. Lekárka povedala, že by to mohol byť nejaký vírus, odporučila na budúci týždeń odbery. Je v okolí TT nejaký vírus alebo čo to môže byť? Prejavy chrípky nemá,len ju bolí hlava.

aristka
16. okt 2015

Je dehydratovana...

darina1952
16. okt 2015

@viliama skús Kulíšek alebo Kulíšek forte na doplnenie minerálov a hydratovanie organizmu. A na úpravu trávenia probiotiká - aspoň kým nebudú výsledky odberov 😉

lorela
16. okt 2015

@aristka Myslím si, že nemusí byť dehydrovaná, pokiaľ jej mamina dbá vo zvýšenej miere v týchto dňoch na pitný režim. Navyše "trochu" hnačkuje, nemá silné hnačky.

aristka
16. okt 2015

@lorela no podla popisu je....co je to troska hnackuje a vracia .....ja by som isla normalne na pohotovost a trvala na odberoch ,buduci tyzden jej je momentalne na prd pred vìkendom .....mat doma dieta v takomto stave a cez vikend ....to nie je ok....myslim si ,ze postup dr.nie je v poriadku..

seahorse27
16. okt 2015

Moja dcerka mala asi ako 15-mesacna virozu s podobnym priebehom. Cele to malo velmi mierny priebeh, 2-3 krat do dna vracala, raz ju prehnalo, nic dramaticke, nebola ani dahydrovana...len sa to strasne dlho vlieklo...hadam aj mesiac. Boli sme aj u dr., robila CRP, vysla viroza, tak sme len dietovali a cakali. Ona mala z toho asi docasnu laktozovu intoleranciu, tak sme vyradili na par tyzdnov mlieko a ono po case ustupilo.

aristka
16. okt 2015

Aspoň ketolatky mohla dat vys.z mocu...nechapem...

travnerka12
16. okt 2015
Používateľ travnerka12 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od travnerka12.

treba si davat pozor na to aby nebola dehydrovana, lebo my sme tiez tak raz s takymito priznakmi skoncili na tyzden v nemocnici na pravidelnych infuzkach a nebolo to vobec prijemne :(

lorela
16. okt 2015

Dehydrovaný organizmus by lekárka rozpoznala, ale, samozrejme, pre istotu, treba podávať dostatok tekutín dcérke (ostatne ako pri každej chorobe), trošku zvýšiť solenie, poprípade aj ten rehydratačný prípravok pre deti Kulíšek napríklad. Odbery ukážu čo je vo veci a keby sa stav cez víkend zhoršil, tak pohotovosť. To mamička určite vie 🙂

barnica
16. okt 2015

Nas drobec to tiez mal dali nam kulisek ale nieje chutovo najlepsi takze som mu trosku sirupu dala k tomu aby mi to vypil... dietovali sme na sucharoch vyvare a bananoch a preslo to. Je nejaka crevna chripka vraj celkovo rozsirena