• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vracia v novej autosedačke. Čo s tým?

30. decembra 2008 
Ahojte mamičky, kúpili sme novú autosedačku od 9-36kg.. AKože malému je super, ale už 2x sa nám v nej pozvracal.. Neviem z čoho to môže byť,ked v tej čo sme mali predtým do 18kg,sa nám to nikdy nestalo!!! Neviete mi niekto poradiť čo stým?! Nemôžem sním sedieť vzadu a mať ho na kolenách, pretože už je to "protizákonné",kedže sú autosedačky povinné... Ani veľmi lieky donho pchať.. Nemáte stým nejaká z vás skúsenosti.. Dakujem
21. feb 2008 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
helka a ta sedacka predtym bola v smere ci proti smeru jazdy?
21. feb 2008 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
skus mu dať homeopatika,pytaj v lekarni na cestovanie ked je zle.No a inač moja ma 16 mes autosedačku nosime v kufri,lebo ona tam nebude sedieť ani 2sec. a vobec ani v aute sa nerada vozi :confounded: či je povinne alebo nie,hadam ju nenecham vrieskať do nepričetnosti :confused:
22. feb 2008 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
helka101- a "nesmrdí" tá autosedačka novotou? Skús vyprať poťah,možno je dačím napustená čo malého dráždi. a kúp v lekárni cocculine od boironu, homeopatík sa báť nemusíš. Ja som to brala v prvom trimestri a malý nemá žiadne problémy.
22. feb 2008 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bibinka presne tie som myslela len ma nenapadol nazov,to je pre deti dobre a zabera to,aj sestra to odskušala :wink:
22. feb 2008 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
eliska - nie nenechaj ho vykricat do nepricetnosti ved ak pribrzdite staci ked mu rozbies hlavu o predne sklo, ked nim preleti alebo ho pripucis o predne sedadlo :angry: :angry: tieto nazory su uplne somariny - prepac ze to takto hovorim ale vie ma to vytocit - moja dcera odkedy sa narodila nepresla ani 100m v aute bez toho ze by nebola priputana -moze rucat moze robit co sa jej len paci - ak je to na dlhsiu trasu tak zastavime na nejakom odpocivadle a trochu ju vytiahnem nech sa ukludni a znova naspat do sedacky -nikdy nie na dialnici vytiahnut decko zo sedacky a pomojkat ho - sorry ale vrahynou svojej vlastnej dcery nechcem byt :wink: inaksie jasny priklad toho ci ich zapinat alebo nie je moja mala neter - pred dvoma dnami tiez mali taky genialny napad jej rodicia - vsak je to len tu za rohom - neter bola postavena medzi sedadlami a za tu chvilu neviem ci museli silnejsie zabrzdit alebo dieta sa smyklo a roztala si peru a to sa este bali ci to nie je nieco horsie, bezali s nou na pohotovost a mozem ti garantizovat ze nesli viac ako 30-40km/h - u nas v meste sa rychlejsie ani neda. tak si len uvedomte co sa moze stat nepriputanemu decku ak idete 90km alebo aj viac !!!!!!!!
22. feb 2008 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jasne že som napisala somarinu-bezpečnosť na prvom mieste,ale čo s takymi detmi,lahko sa ti piše ked maš vzorne dieťa :wink: ,ja radšej nechodim nikde ked nemusim a väčšinou mi je na ceckoch,čo je hrozne lebo mam strach že mi odkusne,ked muž zabrzdi :sweat_smile: momentalne mame doma suchy nacvik-sadne si do autosedačky,zapneme ju a robim ako že ide auto-ako debili,len aby pochopila že to je super tam sedieť :grinning:
22. feb 2008 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
eli sorry ze som sa tak vyrutila - ale mi to stale pripada dost nezodpovedne - mozno preto ze viem co to moze urobit z dospelakom ked nie je priputany a ma mensiu - len velmi malinku zrazku a nie to este s dietatom - mas pravdu ze moja nevyvadza nejako extremne - sadne si do sedacky a vcelku ok - ale tiez ma svoje okamihy a to uz aj muz mi hovoril ze ci ju nemozem zobrat na ruky - ak zastavis tak ano pocas cesty ani za toho :slight_smile: - ale je naozaj potrebne tie deti bravat na mensie cesty najprv aby si zvykli a potom predlzovat intervaly - nie je lahke aby dieta ktore aj mesiac dva nevojde do sedacky a do auta ti vydrzalo nejaku extremnu cestu alebo aby bola zvyknuta na auto. a potom samozrejme mat pripravene nejake pitie, vela hraciek a nam sa posledne osvedcilo jedno cd s detskymi pesnickami - ked sa zacne mala tvarit nervozne tak pustime jej cd a vsetci spievame - sa potom rehoceme ze mladi s tunovanymi autami vypaluju nejaku house music a my prefrcime okolo s nasimi detskymi hitmi :sunglasses: :grinning: ja by som este k tomu zvykaniu ak si soferka tak ju ber na kratsie trasy len vy dve alebo teda aj s muzom - najprv do 15-20min a potom to predlzuj - aj ked sa budes len vozit na vasom dvore :wink:
22. feb 2008 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jáj ani netušiš ako ma sere-sory že naša herečka je takato.Ja aj mam vodičak a je mi na prd,lebo ma musi niekdo stale vyvažať,tak tužim ju usadiť do sedačky,naštartovať a pochodiť kamošky...to zrejme potrva,určite ked ten den pride a bude tato tema aktivna dam vedieť :wink:
22. feb 2008 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pevne nervy a vela stastia :slight_smile:
22. feb 2008 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, nedá mi abych se nepřidala. Moje malá je vzorná v sedačce, ale měla taky pár okamžiku kdy zkoušela. Od narození se dítě nesmí vybírat z autosedačky i kdyby vřískalo jak by chtělo. Děti nevědí co je nutné, dobré apod. My rodiče je to musíme naučit. :slight_smile:
Eliska myslím že dcerka už je dost šikovná aby to začala chápat, i když byla zvyklá v sedačce vřískat. Jsou už k dostání ruzné hračky na připnutí na sedačku před ní, muže si hrát a pod. a když nebude tak ji musíš vysvětlit durazně že musí sedět, vždyt párkrát se rozbrečí ale když neustoupíš tak to pochopí. Ty ji přeci jdeš příkladem. Vybírat dítě ze sedačky a ještě přitom kojit??? :angry: Je to nejenom nezodpovědné ale tím ji i učíš že je to normální a bude ti brečet stále a až bude starší a bude se vědět odpojit tak to teprve bude zle :unamused:
Držím ti palce, ale vydrž a bud durazná, ona se určitě naučí, je šikovná.
23. feb 2008 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Helka, není třeba zapínání těsné, nebo zrovna těsné v oblasti žaludku? To je dost divné že ti zvrací, když to předtím bylo v pohodě, možná že to je sklonem sedačky. Homeopatika by měli pomoct, jsou ruzné typy homeopatik na cestování. Hodně štěstí a málo uklízení :slight_smile:
23. feb 2008 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte! Moj maly neprotestuje ked je v autosedacke Zatial!!! Ale ked je v nej dlho tak ho vyberiem aby sa ponatahoval apotom za 5 minut naspat. Uz sa stalo ze v nej vrieskal a ako hovori charlinka nechat nech trochu protestuje a potom to prejde a jeho to preslo. :wink:
23. feb 2008 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte ani nasa nechce sedavat v autosedacke.strasne sa hneva davala som jej tam kadeco aby sa zabavila a nic.chvilocku bola ticho a potom plac,ale celkovo sa nerada vozi v aute.tak ani moc na dlhe trate nechodime.neznesiem tem plac a potom som s toho cela bez nalady aj ja a nemam chut ani nikam cestovat ked si na to spomeniem.
23. feb 2008 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
awaoo aj my napodobne,radšej moc nikde nejdeme,iked viem že to nieje riešenie,ale ved pri reve sa neda ani šoferovať,nervozny vodič je horšie ako dieťa na ceckoch :wink: aj naša neznaša auto,po minute normalne chyta takunervozitu,len von a von z auta,ale ona neznesie nič čo ju obmedzuje-postielka,pavuk,ohradka,kočik,hrozne dite,je strašne hyperaktivna,moc mudra,tak musi niedke byť aj blba :unamused:
23. feb 2008 o 19:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to sme na tom asi rovnako eliska7 tie autosedacky su super napad..ale ako presvedsit mensie deti,ze je to pre ich dobro :slight_smile: pavuk,postielka.hrozne spava so mnou.
23. feb 2008 o 19:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dlho som tu nepisala,ale problem autosedačky sme vyriešili ešte začiatkom leta,tak nejako-vymenila som našu autosedačku(od 8-36kg) s kamoškinou(do 18 kg),tá je vyššia,takže mala vidi lepšie von,je pohodlnejšia,vie sa tam tak učučkať a može vnej aj ležať ako vo vajci a tak sme sa dočkali normalnej jazdy v aute-hlavne bezpečnej,teraz sama sa pyta do sedačky,nevidrží v aute stale dlho,ale tých 30-45 min sa to da zvladnuť,takže už som aj pojazdila kamošky a život je krajši :slight_smile: :slight_smile:
17. dec 2008 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nedá mi nepridať sa k tejto téme, lebo ja som kvôli môjmu plačúcemu decku v autosedačke nabúrala auto.Bol to len taký ťukes ale vyšiel nás pekne draho.Bola som nervózna pri parkovaní, že mi malá vrieska v aute, no keď sme vymenili autosedačku za väčšiu a dali ju v smere jazdy bolo všetko O.K. Ale v tom vajíčku sa jej nepáčilo stále plakala aj keď sme prešli pár metrov, a to som s ňou chodila sama všade autom pretože bývame ďaleko od všetkého a kočiarom by som tam došla až za hodinu. Vytrpela som si s ňou v aute dosť no teraz je už väčšia a konečne pochopila, že v sedačke musí sedieť a hotovo!
18. dec 2008 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Môj vydrží v autosedačke pár minút :o(((
potom si vyvlečie ruky z remencov a snaží sa odtial ujsť... to akoby sme sedačku ani nemali...
nezaberajú hračky, spev, rádio... nič...
18. dec 2008 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzkafuny, ako si dokaze vyvliect ruky z pasov? :astonished: Pasy by mali byt tak pritiahnute, ze medzi pas a telo dietata sa zmesti prst.
Ja by som ziadne dieta do auta bez sedacky nevzala a nepresla s nim ani 1 m. Aj ked clovek ide len za roh, tak to moze byt nebezpecne.
Kuk na:

http://www.nemyslis-zaplatis.cz/

a tam si pozriet video Blazinec.
18. dec 2008 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Naša malá je opica, najprv sa voziť nechcela...teda pred prvou jazdou to tak yzeralo..ale potom keď zistila, že je to fajn v aute spí...len sa strašne nerada oblieka, ale keď už sedí v autosedačke tak už očakáva naštartovanie...ale zase ona je také utrasené dieťa, len by sa chcela nadhadzovať atriasť a také somariny, takže je to výhoda...A súhlsím...bez sedačky ani na krok...teda..autom:slight_smile:
27. dec 2008 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no a nejaky trik ako dostat dieta do autosedacky nemate? Ked ma rapel tak sa tak nasponuje, ze ho tam neviem narvat (vtedy skusam mu dat vsetko mozne od mobilu, klucov, piskoty) a len mi ostava skusat a rvat ho tam :frowning2: :unamused: :confounded: :cry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
27. dec 2008 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nas krpec vacsinou celu cestu prespi. najdalej sme chodili asi hodinu jazdy od domu a to bolo ok. volakedy ked som ho davala do sedacky v overale tak sa jedoval, lebo mal dost obmedzeny pohyb, tak sme zacali do auta nosit bundu a tu v aute vyzlecieme takze tam sedi len v teplejsej mikine, dam mu nejake hracky, ale aj tak zvacsa po chvili zaspi a to sedi v protismere jazdy. casto chodime autom tak si musel zvyknut. ked sa obcas stane ze vresti tak mu strcim do ruky dlhu piskotu, alebo iny keks a potom je ticho pokial ho nezje.
27. dec 2008 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moj maly nechcel casto sediet v autosedacke iba v predu, nikdy tam nesedel pocas jazdy v predu iba akoze sa hral,ze soferuje,ked sme stali,potom som ho dala sadnut a priputala,ale ten krik a jak sa natahoval,bojovala som,potm sa ukludnil,ale casom sa vsetko da riesit, dnes maly spredu pride sam do zadu lebo vzdy ked si sadne sam do autosedacky robime mu aplaus a maly tiez sam sebe a tesi sa, ide sa aj sam priputat, uz nekrici, netaha sa atd. vzdy bol priputany on sa vykrical a bolo dobre, dala som mu svoju ruku to ma rad.dolezite je bezpecnost dietata.
30. dec 2008 o 00:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja odkedy som prestala kojit tak mala je kludnejsia a v pohode presedi celu cestu a aj ja si konecne vychutnam jazdu autom.A este som jej povedala ze musi byt priputana aby ju nezobrali policajti-tak si da vysvetlit-do ruky cukriky a mozme ist.A uz nas aj diriguje ze priputajte sa aj vy........mame bezpecnu jazdu az som kludnejsia :wink:
30. dec 2008 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no baby, založila som temu a sa mi sem urači po takom čase :sweat_smile: no ale už je to vyriešenú, sedačku do 36kg sme nahradili naspäť tou do 18kg, a maly je v nej kludny, a hlavne NEZVRACIA.. lebo daktore tu písali ako zabaviť dieťa v sedačke, ale u nas bol problem to zvracanie.. :confounded: Ale už je to o.k, aj auto sme vymenili a vzadu nemame folie,takže aj to asi robilo svoje, teraz pekne vidí vonku a stane sa že aj zadrieme, aj ked už ma dva roky a vozenie nam už nezabera ako uspavací prostriedok :grinning:
ak tomu že si vyvlečie dieťa remence tak ma trixi pravdu, my mame tiež remence tak utiahnute aby sedel v sedačke a nevedel sa ani natiahnuť smerom ku mne, nie že je tam natesno,ale tak že vprípade dačoho ho ta sedačka zadrží, pevne.. :dizzy_face:

tak dakujem všetkym za nazory a rady :wink:
30. dec 2008 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok