Vrátenie choroby po antibiotikách

nadezdah
18. nov 2013

Prosím o radu. Môj synček 3 r. bol chorý, mal chytené ušká, hrdielko a sople, vybral ATB Amoksiklav týždeň, na kontrole po týždni ešte trochu žltkavé sople a kašel, ale bol oslabený, lebo začal z ATB hnačkovať a menej jedol, tak kázala ešte týždeň doliečiť, nechať sirup od kašlu. No na Ďalší deň od kontrol sa mu to akoby vrátilo, sople zhustli, zozeleneli, prestal jes aj piť, jedine čo som ho dojčila, hnačka sice iba 1-2x za deň, no ale začal upadať, vyzeralo, že pôjdeme do nemocnice, a v noci ešte aj horúčka 38,6. To bolo v sobotu a v nedelu. Známa sestrička mi dala rady tak som malému vytrela pusu Tantum verde a potom sa mi podarilo doň dostať aj potroške čaj, a veče si pýtal zemiaky varené videl tak zjedol asi 6 kúskov. Nie moc, ale aspoň čosi. Dnes ráno mu z oka začal vytekať hnis, má ho riadne zapálené, sople akoby ustali, má ich, ale zatekajú, nejdu von. teplota od včera už len zvýšlenka a cez deň nie. Ráno sa chystám k dr. horšie je, že malý je dosť komplikované dieťa, prieči sa a odmieta lieky, všetko musím nasilu. Do oka sa mi ani nasilo nepodarilo kapnúť kvapky, tak som mu len tamponikom namočeným v repíku utierala. Nasadila som mu sinupret , to je na odhlienenie a vit. C a dávam mu do nošteka kvapky. Poraďte mi prosím, čo by som mu mohla niečo prírodné dať, aby som mu pomohla, lebo je problém do neho niečo dostať. Hlavne tie očká ma teraz trápia a vyzerá tak, že asi má afty, alebo niečo bolavé v puse, resp. ho bolí hrdlo, no keď preglga sa mi nazdá, že by ho bolelo, skôr tá pusinka. Ďakujem

gitka55
18. nov 2013

Do ocka opthalmoseptonex ten skus je super a este 3x denne calcium chloratum je to hnus, ale na hrdo nic lepsie nepoznam aj celkovo aj pri prechladnuti a kasli sa skor deti pozbieraju. Kvapkaj do oka tak ze nakvapkaj do kutika oka (zatvoreneho ako inak 🙂 ) dve kvapky a potom stiahni spodok ocka.