Vstrebe sa kefalhematom aj keď skalcifikoval?

ajkuska
6. máj 2011

Synček má 3 mesiace a má kefalhematom, ktorý sa ešte nevstrebal celý ale skalcifikoval. Môže sa kefalhematom vstrebať aj keď skalcifikuje? Ak sa nevstrebe čo sa s tým robí? Dokedy sa má vstrebať?

santerra
20. nov 2011

to by zaujimalo aj mna..moj maly to ma v zadu na hlavičke tvrde ako kosť...

redudas
11. nov 2014

oživujem diskusiu,,,kočky vyššie aké mate info o tom kefale? Viem,že su to už tri roky,ale poradte. Nam to uz stvrdlo,mame 7týždnov a nim mu s tym nerobia. Dakujem za promtnu odpoved.

pedroma
11. nov 2014

Nášmu staršiemu sa síce vstrebali (mal dva obrovske), ale viem, že v nemocke spominali (ale neodporucali🙂 punkciu, a ak by naozaj zatvrdlo, kludne nechat tak - deficitom je trocha šišatejšia hlávka. Jedná sa o zakrvácanie nad leb. kosti.

janula1502
7. dec 2014

tiez sa chcem s vami podelit o moju skusenost....tak moj syn ma nieco vyse troch mesiacov a takisto nam to stvrdlo, aj ked som sa na to pytala este v porodnici a zakazdym, ked sme boli u lekarky, ale vsetci tvrdili, ze to zmizne a netreba sa bat. Az na moje naliehanie, ked nam to stvrdlo, nas lekarka poslala na detsku chirurgiu, kde nam lekar oznamil, ze sme prisli neskoro a kde sme boli s tym tak dlho, potom mu do toho pichol taku velku injekciu, ze az mi zle zostalo ( a to sa ja injekcii nebojim vobec) a vytiahol mu odtial krv a ze uvidime, co to spravi...ked sa to dozvedela nasa lekarka, tak sa zhrozila, ze naco mu do toho pichal....o dva tyzdne sme isli na kontrolu, troskinku sa to zmensilo, uz mu s tym nerobil nic a povedal, ze uz mu taka hrca zostane :( ale nasa lekarka ma ubezpecuje, ze na to treba cas a ako bude rast aj hlavicka, ze sa to este zmeni...tak teraz vobec neviem, jeden povie tak, druhy uplne opacne...zostava nam len cakat, ako sa to vyvinie....

adahaj
24. júl 2016

Chcela by som sa vás opýtať, či vašim detičkám tie hematomi nakoniec zmizli. Ja mám synčeka, ktorý ma 5 a pol mesiaca a o týždeň sme objednaní na operaciu stvrdnutého kefalhematómu, som z toho na nervy, už rozmýšľam že to zruším, ale na druhej strane nechcem aby sa malemu deti neskor smiali, neviem čo mam robiť...p o r a d t e ☹

snehulienka99
28. apr 2017

baby, aj nám stvrdol kefalhem. .. môže sa to este vstrebat? dakujem

sasa46
8. aug 2019

@snehulienka99 upravil sa vám nakoniec ten kefalhematom? Zmenšil sa ešte aj keď bol stvrdnuty?

snehulienka99
8. aug 2019

@sasa46 ano zmenšil sa.Malý ma 2,5 roka, stale je to tam, ale kym mu nepohladkam hlavičku tak to nevidno.Vlasky to zakryju. Je tam taka mensia hrčka.

yennn
9. aug 2019

Ahojte, moj maly ma 16 mesiacov, stale to ma na hlavicke, takze nevidim to na strihanie vlaskov strojcekom. Ale nech som fer, rodina tvrdi ze kebyze na to neupozornim, nevsimnu si

sasa46
13. aug 2019

@yennn no môj malý ma 6mesiacov a tiež si to zatiaľ nikto nevšimol alebo aspoň mi to nepovedal, ale dúfajme, že časom sa to ešte aspoň troska zmensi