Výber mandle a zavedenie trubičky do uška

allie69
12. apr 2014

Ahojte baby, máme taký problém. pravdepodobne pojdeme na výber mandle. ta nam zapchava zvukovod a v nom sa vraj hromadi hlien a predo ma v usku vysoky podtlak. Dr mi povedala ze mozno mu zavdu aj trubicku do uska aby hlien vysiel. Avsak zistla som ze sa s tou trubickou nesmie plavat a my koncom juna ideme na dovolenku do Turecka. Prosím nemáte s týmto nejaké skúsenosti????

slunce3
14. apr 2014

dá sa s tým kúpať stačí kúpiť plavecké štuple do uší ale to ti orl povie, nesmie tam voda natiecť, ale dnes sa už s tým dá vybabrať, aj my ideme vyberať mandlu a odsať jedno ucho, je možne že tam tiež dostane trubičku a tiež ideme na dovolenku k moru aj tu v lete ved okúpať sa treba 🙂 dá sa aj vata natrená krémom dať.. ale to ti povie tvoj orl dr.

natalii6
14. apr 2014

@allie69 ahoj my mame za sebou vyber nosnych mandli(minule leto) mali nam aj davat trubicky ale akurat vtedy mal dobre vysledky ale na kontrole po operacii mandli zistili ze zase ma zle vysledky tak nas operacia neminula podstupili sme ju vo februari a nam prizvukoovali ze treba davat pozor na usi co sa tyka vody (moj syn aj pred operaciou krical pri umyvani hlavy a nieto teraz ked musim davat pozor kupila som mu take silikonove stuple ale idmieta ich vlastne vsetko co mu dam do ucha a teraz pri poslednej kontrole(minuly tyzden) mi povedala ze ziadne kupanie v lete a jej ved mame kupene stuple a ze ani stupel nezabrani vode sa dostat do ucha ☹ tak si neveim ani predstavit ze sa nepojdeme kupat

jadodka
14. apr 2014

@natalii6 no tak sa nepojdete, prvorade je zahojenie uska, popripade kupit plavaciu capicu ma este teraz napadlo. Minule sme boli na kupku a tam chlapcek v neoprene, kupacia ciapka, stipec na nosteku, bolo to take trosicku "ine",vonku 40 stupnou,dali sme sa do reci s maminkou toho chlapceka. Vravela ze ked chce aby sa aspon chvilu vyblaznil vo vode musi to vsetko na neho navliect, chlapcek ma len jednu oblicku, aj ta funguje na 45%, operovane uska, nosnu prepazku....no kopec toho. Mi sme mali tiez stipulku, ale o mesiac na kontrole bolo vsetko OK tak sme mohli plavat. Horsie je ak sa v usku vytvori infekt....to by som si potom trieskala hlavu ze koli clapkanici moje dieta mozno ohluchne....tak kocky pocuvajte dr.nehovori to len tak pre srandu

brumka
14. apr 2014

@allie69 ahoj i mame po operacii a 4mesiace sme maly rurku v usku, kludne mi napis popytaj sa

fomarik
14. apr 2014

Ja mám tiež od marca zavedenú stipulu v uchu . A veru, nemožem sa ponárať, dávať maximálny pozor pri sprchovaní, aby do toho ucha nenatiekla voda. Vždy si dávam vatu. Tá trubička - stipulka vyrovnáva tlak a odvádza prípadný hnis a keby sa tam dostala voda, neurobilo by to dobrotu. PO polroku mi ju budu vyberať. Primárka mi prizvukovala, že na tú vodu treba dávať pozor. Ja osobne by sm to neriskovala, as dieťatkom už duplom nie. Inak...pýtala som sa primárky na tie štuple ( aj my ideme na dovču)... a ževraj v tom uchu nemá byť nič. Tak neviem, no. Ale ja sa vody budem radšej vyhýbať, budem len labky močiť v bazéniku 😉. nechcem ohluchnúť ešte viac.

brumka
14. apr 2014

mi sme hlavku umyvali vata, krem, spunty do uska boli o nicom, chceli sme chodit plavat tak sme aj capicu na kupanie kupili, no nechalisme to tak keby nebola zima rurku mame 2m usku koli zime nam ju po 4m dali von... koncom mesiaca uz zacneme plavat

allie69
autor
14. apr 2014

no ideme zajtra k druhej dr, ta sa na neho pozrie a objedna ho na operaciu. no dr rozhodne o tych trubickach ventilacnych az pri operacii, ci su nutne alebo nie. tak sa len modlim aby neboli potrebne

sisa79
30. jún 2014

štuple ktoré sme našli v pracovných potrebách, alebo v lekárňach sú z nejakej peny a veľké pre deti, takže nám vypadávali a nedali sa po namočení zošúľať aby sa potom v ušku roztiahli, ale našli sme po čase tieto http://www.oopp.sk/sk/katalog/ochrana-sluchu/st... a vyhovovali nám. Štipula nám vypadla po 10 mesiacoch a teraz je to neporovnateľne lepšie.

otulik
18. nov 2014

@sisa79 ahoj a kde ste boli operovany?

sisa79
18. nov 2014

v detskej nemocnici