Výber nosných mandlí dvojročnej dcérke na Kramároch

kakika123
7. jan 2015

Prosím Vás, boli ste niekto na ORL na Kramároch s 2-ročným dieťaťom? Dcérke asi budú brať nosné mandle a zmenšovať krčné. Ako to tam chodí? ako dlho tam budeme hospitalizovaní? Budem na izbe s malou?

bonaqa2013
7. jan 2015

ORL poznám. Bola som tam s dcérou niekoľko krát. Je to na prízemí, oproti je veľký bufet. Celkom sa dá. S dcérou budeš na 1 izbe. Len neviem či nie na prístelku. Ja som tam bola pred 2 rokmi, tak som mala ešte posteľ, ale pred rokom bol s dcérou na Kramároch ocinko - ale na 2 internej klinike a bol znechutený, pretože tam mal len rozkladaciu posteľ. T.j. že večer si ju rozložíš - myslím že po 19 a ráno o 7 hod. odovzdáš do skladu. A celý deň budeš len sedieť na stoličke pri dieťati. A aj za tú rozkladaciu posteĺ sme platili. ak kojíš - jedlo by si mala dostať. ak nie - dostane len dieťa a ty sa stravuješ sama. Bufet je drahý, ale oproti nemocnici cez cestu je Tesco - také malé, tam sú ceny lepšie.

mummy01
8. jan 2015

@kakika123 orl je v pohode,ja som tam tiez bola s dcerou zopar krat.Nieje to tam tak stresujuce ako napr. na detskej klinike.S malou mozes byt ale ako to je s postelou tak to neviem ale informuj sa priamo na oddeleni.Nabal si stravu pre seba hlavne a tekutiny lebo od malej sa asi nepohnes a s nou ta velmi po bufetoch nepustia.A ako dlho tam budete to tazko povedat ale ak jej budu aj krcne robit tak rataj tak 5dni.

kakika123
autor
8. jan 2015

@mummy01 a tá detská klinika je kde? to myslíte tú súkromnú jednodňovú?

mummy01
8. jan 2015

@kakika123 nie,to je oddelenie na kramaroch...I. a II.detska klinika

kakika123
autor
9. jan 2015

@mummy01 tak nastupujeme 22.2. a ideme tam dole na oddelenie, oproti bufetu. objednala som si nadštandartnú izbu. neboli ste náhodou na takej izbe? čo tam všetko je?
@bonaqa2013

tinad
27. mar 2015

@kakika123 ahoj,ako ste zvladli pobyt na ORL oddeleni?

kakika123
autor
27. mar 2015

@tinad myslím, že nemajú nad Skalicu, čo sa týka starostlivosti, upratovania, úplne všetko nanič 😢 dcérka bola najmenšia, ktorú mali v ten deň oprovať a brali ju ako poslednú, to nechápem. Musela byť bez jedla a pitia od 4 hodiny ráno až do 12:45 keď ju išli uspávať. Chudiatko malé, stále hovorila, že je smadná, už mi bolo do plaču. Stále som chodila za sestričkami, kedy ju konečne zoberú, a bola tam jedna taká krava arogantná, že čakajte ☹ My sme boli na nadštandarde a otras. Záchod špinavý, pod posteľami lentilky, ktovie od kedy, prach. Žalúzie nešli dvihnúť, ani otočiť. už nikdy by som tam nešla, za tie peniaze des 😠 aj tá upratovačka, ráno, ešte pred 6 vrazila do izby, vôbec nevadilo, že tam spí dieťa po operácii, trieskala tam košom.

tinad
27. mar 2015

@kakika123 fuha a co vam operovali? Boli ste den pred operaciou uz prijaty v nemocnici? Kolko dni ste tam spali? No pekne a ako sa ti podaril zajednat nadstandart? Aka bola mala po narkoze?

kakika123
autor
27. mar 2015

@tinad Brali jej nosné mandle a krčné jej zmenšovali. Na príjem sme išli v nedelu, v pondelok operovali a domov sme išli v stredu. Nadštandard som mala objednaný 2 mesiace dopredu, vlastne tak ako nás objednavali na opreráciu tak som si hneď aj nadštandard zajednala. Po narkoze v pohode, nevracala ani nič. a aj to v Skalici, staršej robili to isté minulý rok v septembri, a tam majú laser, ktorým jej tie krčné zmenšovali. a tu na Kramároch jej ich vlastne ako keby orezali. takže týžden nejedla, len som ju kojila a trocha pila.staršia po operácii laserom hned ten den jedla normálnu stravu, vôbec nič ju nebolelo.Som si myslela, že Kramáre budú lepšie vybavené.

tinad
13. máj 2015

@kakika123
@mummy01 baby, nestalo sa vam, ze ste museli rusit termin operacie?

kakika123
autor
13. máj 2015

@tinad nie, my sme nastastie nemuseli rusit

nostres
27. jún 2019

Ahojte, tak idem sa s vami podelit o nasu skusenost. Maly ma 2 roky a 2 mesiace, museli mu vybrat nosnu mandlu, lebo ju mal strasne velku. Nechceli nas odoperovat v TO ani v PN, lebo maly mal iba 12,6 kila a v PN operuju od 13 kil, v TO od 15. Nas krcny nas odoslal do BA, na vysetrenie, sme dostali termín do tyzdna, na operaciu sme cakali skoro 2 mesiace. Vybrali sme si jednodnovu hospitalizaciu s tym, ze sme si v BA zohnali ubytovanie a museli sme tam byt 3 dni. V pondelok sme prisli na vysetrenie krcnym a anesteziologom. V utorok rano sme sa mali hlasit na oddeleni o siedmej. O osmej nas zobarli na izbu a okolo 8:30 bola vizita, oznamili nam cca o kolkej sme na rade. Mali nas brat o 9:30 nakoniec prisla seatricka o 9:15. Zobrala nas dole do podzemia, do pripravovne, tam som dostala oblecenie a cakali sme na naladovku, tej sme sa dockali po pol hodine. Po dalsej pol hodine ho prisli zobrat. Maly bol uplne omameny, bolo mu uplne jedno, ze ho niekto berie prec. Prispali ho a potom mu dali kanylu. Isla som na izbu a o 45 minut mi ho doniesli. Maly spal 8 hodin po zakroku s kratkymi prestavkami. Ked sa prebral s placom, prisla sestricka ze preco place a hned mu doniesla nurofen. Pustili nas domov dosť neskoro. Ale nevadi. Bola som so vsetkym spokojna, od lekarov cez setricky, az po postel. Maju tam krasnu hernu pre deti. Ak mate nejaké otazky kludne sa pýtajte...

luucca5
1. júl 2019

@nostres a mozem sa opytat coi treba zobrat zo sebou? Nas to caka buduci tyzden. Dakujem

nostres
1. júl 2019

@luucca5 pre dieta asi iba papuce, pyzamo a nieco na pitie ked sa preberie. Pri jednodnovke, maju aj večeru, maly mal mat krupicovu kasu, ja som nevedela a tak som ho kratko pred vecerou nakrmila termixom. A pre seba papuce (ale nikto to nekontroluje), jedlo a pitie. Nam kazali byt pripravený aj na moznost ze tam jednu noc ostaneme v pripade potreby, takze aj pyzamo a hygienicke potreby. Moj maly cely den prespal, takže som sa nudila.

luucca5
1. júl 2019

@nostres dakujem 🙂

bibiqa
13. jan 2022

@kakika123 Ahoj viem ze toto bolo uz pred rokmi prosím ale ideme na to isté s dvojročným synom a strašne rada by som mala nejake informácie z prvej ruky, vedela by si mi poradiť?

andiee212
6. mar 2022

@bibiqa ak ste niečo zistili, dáte mi prosím vás vedieť ?

bibiqa
6. mar 2022

@andiee212 samozrejme, ideme 21.03 uz nam dva krát presunuli termín kvôli covid situácii v nemocnici, ak si nespomeniem kludne mi napíšte 22-23.03. a určite budem vediet všetko povedať z prvej ruky 🙂

andiee212
6. mar 2022

@bibiqa super ďakujem pekne, zatiaľ asi neviete ako to teraz prebieha čo sa týka ubytovania rodičov na ORL oddelení ? A prečo kvôli covidu ? Majú málo personálu alebo oddelenie je covidove ?

bibiqa
6. mar 2022

@andiee212 mali málo personálu
Vraj ak je miesto nieje doprovod problém, pre deti do troch rokov je to ja so stravou vraj zadarmo, a postele ak oddelenie nie je preplnené netreba nosiť do skladu ráno, ale ostáva na izbe

andiee212
6. mar 2022

@bibiqa zaujímavé ďakujem, no my ak do toho pôjdeme tak určite by sme chceli vip izbu, dcérke majú brat krčné a to tam niekoľko dní pobudneme, neviem si predstaviť 4-5 dní sedieť celé dni na stoličke... Ja som chcela aj zaplatiť jednodňovú na ORL klinike ale v prípade krčných mandlí a tak malých detičiek to moc neodporúčajú

bibiqa
6. mar 2022

@andiee212 vip izba je momentálne používaná ako izolacka vraj pytala som sa na to takže nie je žiaľ možné ju mať

andiee212
6. mar 2022

@bibiqa akože dlhodobo ? Alebo len teraz počas covidu ?

bibiqa
6. mar 2022

@andiee212 no vraj uz dlhodobo to tak maju nevedia kedy sa ro bude rušiť, my ideme aj na krčné aj nosnu mandlu a povedali ze tam budeme tri dni takže nejak vydržíme

andiee212
6. mar 2022

@bibiqa fúha, tak to teda na Kramáre asi nepôjdeme každopádne dajte vedieť. Akože nechcem vyzerať že som nejaká padavka, ale mám dosť problémy s chrbticou, neviem si predstaviť 3-4- dní sedieť celý deň na stoličke a sklanat sa nad postieľku, navyše dcéra v tej postieľke nevydrží, pri poslednej hospitalizácii spala so mnou na veľkej posteli, abola na mne doslova nalepená, prišla v nemocnici o hlas, neviem či by to zvládla v prípade operácie, viem že deti by mali spolupracovať , nerozprávat nekricat, neplakat, každopádne dajte vedieť ako ste dopadli, držím palce

bibiqa
6. mar 2022

@andiee212 určite nebudete na stoličke uistili ma, že poste každopádne mat budem, a ked bude naoddeleni normálny stav tak ju nebude treba odnasat ale bude klasická postel, že nebýva často ze je to tam plne tak uvidimd snad nebude

bibiqa
6. mar 2022

@andiee212 a ano aj moj sym v tek postieľke urcitet nebude bol isme uz par krat v nemocnici a stale bol u mnav posteli

andiee212
6. mar 2022

@bibiqa tak mi dajte prosím vedieť lebo v takomto prípade by som šla ale inak nie

bibiqa
6. mar 2022

@andiee212 jasne dám vedieť

bibiqa
22. mar 2022

@andiee212 zdravím sme tu, malý je práve na sále, co ste potrebpvali vedieť?