Vyberanie nosných mandlí a následné komplikácie

laryska
11. nov 2019

Ahojte chcem sa Vás opýtat ci nemate niekto skusenosti po vybrati nosnych mandli, malemu vyberali vo stvrok nosne mandle, v piatok bol v pohode, v sobotu mu stupla teplota na 38, odvtedy ma teplotu 37,5 rano nic a od obeda 37+, nechce moc jest a stale ho boli krk zozadu, ja uz neviem co robit, na kontrolu mame ist teraz v stredu, bola som aj pri detskej ale nic mu nedala, tak naozaj neviem co s nim je na krcnom ma odbili ze mam vydrzat do stredy ale neviem ci nepojdem zajtra tam nech mi povedia z coho to moze mat. Dakukem za vsetky odpovede

lucinka82
11. nov 2019

AHoj, hlavne nestresuj. To je uplne normalne. Malej, ako 5 rocnej vyberali mandle pred rokom. Sice nemala teplotu, ale hrdlo ju bolelo tyzden. Myslim ze maly bude ok, ta teplota je v normale. Drzime palce

ave17
11. nov 2019

Neboj sa, je to úplne normálny priebeh, bolesť krku, hlavy, šije, aj uši ... Mňa na to upozorňovali, tlmiť paralenom, samé to prejde.

laryska
autor
11. nov 2019

Dakujem za odpovede, ja som tak trochu stresant to ze ho boli sija tomu chapem, mna len trosku stresuje ta zvysena teplota, a nemate nejaku radu co by som mu mohla dat na ten krk? On skoro vobec nezakloni hlavu dozadu od bolesti mu davam lieky

ave17
11. nov 2019

Teplota je tiež úplne ok 7dni po zákroku, mne dali taky leták, čo všetko sa môže objaviť a teda máte to asi do bodky, a ešte sa priprav na hnusný zápach z nosa, a potom to už bude OK 🙂

laryska
autor
11. nov 2019

@ave17 dakujem za odpoved, nam nic nedali, skpro noc nevysvetlili iba co jest a pit, a keby mal vysoke teploty tak mame prist. A ak by som ta mohla poprosit, ak mas stale ten letak nevedela by si mi ho odfotit? Dakujem

dzina007
11. nov 2019

treba kazdych 6 hodin davat paralen ci boli ci neboli.. ak sa vam ale syn nezda chodte na krcne aj skor... pripadne k obvidnej lekarke nech malemu urobi crp...
moj mladsi syn siel bezpriznakovo...
starsi mal teplotu zyvsenu okolo 38 a nakoniec mal z toho zapal dostal atb a preslo to...

hlavne vela striekat morsku vodu a fukat von....

ajsha123
11. nov 2019

Dcere vyberali nosné mandle vo februári, mala ich veľmi veľké (veľká plocha rany) plus hnis v uškach... Hneď dostala atb a pamycon do nosa. Po týždni jej začalo neskutočne pachnut z úst, sla som s niu ešte raz k orl, ranu mala potiahnutu zelenyn povlakom... Ešte raz sme dostali pamycon, tentokrát sme ho dávali poctivejsie, kazdych niekolko hodín... Po týždni bolo dobre. Avšak prvý týždeň horúčky môžu byť a bolesť hlavy je úplne normálna

bagre
11. nov 2019

ahoj, synovi vyberali mandlu v lete a tiež ho dlho bolelo hrdlo. Počkala som do kontroly, lebo teploty skoro ani nemal. A na kontrole dr. vraví že ranky sa veľmi pekne hoja, ale má zapálené hrdlo takže nasadila atb. Ak je bolesť veľká, išla by som hneď, ak sa to ako tak dá vydržať tak počkajte do stredy...

zuzi0911
12. nov 2019

Ta bolesť je úplne normálna, dávaj mu lieky od bolesti aj každých 6 h. Ak moc boli každé 4 len, aby mali inú látku účinnú.

zuzanadeti
18. jún 2022

@laryska sme mesiac po operácii a konečne je pokoj. Dcera bude mat 3r, každý mesiac bronchitida či laringitida či kašeľ a teplota, dokonca aj zápal stredného ucha. Keď už mi štvrtý ORL lekar (s 20 ročnou praxou) povedal, že pravidelne zapálená mandla už neplni svoju funkciu ako vstupný filter pri dýchaní a že sa jej každým zápalom zväčšuje, nemala som už čo váhať. Operacia za 10min laserom, 2 hodiny počkať na pooperačke a šli sme domov. Spinka celu nič, čisto dýcha, zobudí sa vyspata a spokojná. Dokonca dcera konečne sama od seba povie, že toto jej vonia a toto smrdí. Chodte ku viacerým ORL a dajte si predtým urobiť krvné testy a vytery ci to náhodou nie he ešte aj nejaký bacil. Nenechajte to dôjsť do štádia, kedy už dieťa začne byt nahluchle lebo jej hnis tlači aj na Usne bubienky alebo začne mat otvorené ústa a v noci chrapanie a z toho deformácia tvare. Hrozne

antamauru
26. nov 2022

@laryska dobrý deň,ako ste nakoniec dopadli? Dostali ste atb? Som uplne rovnako do bodky s dcerou. Stupla jej teplota, dnes je druhy den po. Strasne ju boli hrdlo, krk,sija a teraz na vecer aj hlava az do oci. Dnes jej aj zacalo zapachat z ust, co sme teda boli upozorneni ze je bezne pri hojeni. Dvakrat mi ale vyplula zlte hlieny co neviem ci je ok. Neviem podla čoho rozoznat kedy atb a kedy netreba ☹ zjavne niektorym davaju pamycon rovno po zakroku a niekde vobec nedavaju.

laryska
autor
27. nov 2022

@antamauru dobrý deň, to už bolo davno, mne sa po vybratí syn dovracal krvou, zľakla som sa ale bola to zaschnuta krv tak bol ok, mal tiež bolesti šije,krku to je z toho ako majú deti zaklonenu hlavu pri zákroku. Mi sme pamycon nemali nám ho nedali iba sme striekali quix sprej do nosa na zahojenie sliznice ale antibiotiká sme tiež nemali. Prajem skoré zotavenie.

fiafia
27. nov 2022

@antamauru pred nedávnom dcére orezavali nosné mandle. Kázali precistovat 3x denne morskou vodou, PAnadol sirup 3x denne. Teplota je žiaľ bežná po zákroku. Dcéru hrdlo bolelo týždeň a hlavu nemohla ani trochu zaklonit čo ju sija bolela

ankare
27. nov 2022

@antamauru mne kázali dávať mu preventívne Panadol sirup asi 3 dni, tiež ho veľmi bolel krk vzadu, hlava a pachlo mu z pusy. To sú všetko bežné javy.
K Dr. ísť skôr mne pri vysokých horuckach a keby sa rána rozkrvacala.
Ak potrebuješ dáku radu, pokojne zavolaj na pohotovosť, oni Ti poradia.
Skoré zahojenie!