Vyhádzaná riťka

marrya
19. apr 2013

Poprosim vas babeny o nejaku dobru radu,ako sme vysadili plienky tak sa nas stale drzi ta pliaga,mala ma zapalenu a vyhadzanu cicku,ako cika..aj ju vyutieram,vyumyvam vodou/vlhcene nepouzivam/ a aj calciovou mastickou natieram,imazolom tiez aj v repiku sme sa uz macali a akosi nic nepomaha...som z toho nestastna,lebo ma az take ako keby zaschnute pluzgieriky :( a ju to drazd co na to baby poradte

andelok
19. apr 2013

@marrya Okrem toho co si uz napisala ma este napada Sudocrem a u nas pomaha homeopaticka mast Cicaderma.

marrya
autor
19. apr 2013

sudocrem sme mali no uz sa nam minul,mozno by pomohol ten....a tu masticku mate vyskusanu a je ucinna?aj vy ste mali take problemy ???? je to hrozne takto sa divat na nu

ingmiriama
19. apr 2013

@marrya ja som malému dala na riťku fenistil gél a na ďalší deň sme mali pokoj no neviem či sa to môže dať aj na cicku....

marrya
autor
19. apr 2013

no lebo jej to ide od cicky az po ritku :( ale neviem myslis ze by jej to nejako uskodilo kebyze vyskusam?

katka1981
19. apr 2013

@marrya, ako dlho to ma? Kamilkovy caj alebo nieco s kamilkami nemala?

marrya
autor
19. apr 2013

nie nemala......preco???? no tak asi z tyzden mozno aj trosku dlhsie a sa toho nemozeme zbavit som ju aj kupkala v balea takom olejceku teda kupavam ju v tom lebo kamaratka je nadmieru spokojna no ze by to skodilo nam sa mi nezda :/

ingmiriama
19. apr 2013

@marrya neviem čo by to spôsobilo ale na riťku určite by som to dala on to mal na riťke také že plakal a šúchali si zadok celý deň som mu to natierala a na noc a ráno to mal ukážkové...najskôr som skúšala dávať sudokrém ale ten nezaberal neviem či jeho pokožka nebola na ten krém už zvyknutá používala som ho od narodenia....a potom som prestala natierať len keď sa niečo vyparatí

marrya
autor
19. apr 2013

no vyskusam dakujem velmi pekne za radu snad pomoze

sendy182
19. apr 2013

@marrya kúpať v hypermangáne.......nechať čo najčastejšie na holo.....skúšala si natierať rybylkou nahrubo....po každom prebalení a umývaní?

marrya
autor
19. apr 2013

@sendy182 my nemame plienky uz !!!! chvalabohu...... a v hypermangane kupkame ale len obcas ty si kupavala aj v tej balea???,teda ak ti to nieco hovori

sendy182
19. apr 2013

@marrya nie neviem....ja by som radšej zašla k lekárovi....pre istotu.....brala atb nedávno?

veriiii
19. apr 2013

moja mala mala velmi zapalenu/vyhadzanu pluzgierikami/ ritku po tom, co hnackovala a dostavala antibiotika a kvasinky jej isli na kozu, nam dali taky krem s obsahom antimykotika/proti koznym plesniam/ a slabeho kortikosteroidu/na zapal, zacervenanie, svrbenie/,iba max 7 dni sa pouzva,ale sa to krasne stahovalo zo dna na den..takze, bud ti v lekarni daju nieco take alebo k dr,asi by som odporucala..nenechaj ju trapit, urcite ju to boli,svrbi☹(
@marrya

monika130
19. apr 2013

@marrya nám vždy zabralo a aj zaberá FRAMYKOIN mastička, dá sa kúpiť v lekárni len na recept. Ale asi by som išla čo najskôr k doktorke.

sissy27
20. apr 2013

@marrya canesten krém a žiaľ, aj prehnaná hygiena občas škodí - ničíš prirodzené prostredie sliznice, voda vysušuje, takže opatrne aj týmto smerom...
@monika130 framykoin je antibiotikum, nemal by sa používať univerzálne na všetko...

sissy27
20. apr 2013

@marrya ešte ma napadlo - píšeš, že má tento problém, odkedy nenosíte plienky - môže to byť alergia na nohavičky (materiál), prací prášok, aviváž... nohavičky len čisto bavlnené, prať aspoň na 60°C v sensitive prášku bez aviváže a prežehliť...

marrya
autor
20. apr 2013

@sendy182 nie nebrala atb

marrya
autor
20. apr 2013

@monika130 jasne dakujem vyskusam

marrya
autor
20. apr 2013

@sissy27 no my nohavicky cisto len bavlnene a na 60 ich neperiem,to mas pravdu a ani nezehlim :( myslis ze to moze byt tym?

baculka35
20. apr 2013

@marrya sudokrem,alebo zmenit plienky.nechat vyvetrat nachvilku.skus umyt iba vodou nie mydlom

monika130
20. apr 2013

@sissy27 áno je to atb mastička, ale ja keď si ju u našej dr. pýtam na recept a vravím, že to malým dávam na riťku, keď ju majú červenú tak ona v pohode, že môžem 🙂 a vždy im to pomôže, tak to nemôže byť až také silné antibiotikum a už vôbec nemôže uškodiť.
@marrya nie je zač 🙂 dúfam, že malinkej nejaká z týchto mastičiek, čo poradili aj iné maminky, pomôže 🙂 nech už ju to nesvrbí ☹

lencika
20. apr 2013

ja si tiez myslim ze je to praci prach ale latka, nam sa to tiez stalo a pomohol nam bepanthen ale jasne ze treba prist na pricinu

sissy27
20. apr 2013

@marrya samozrejme, že to môže byť z toho... stačí nejaká nezbedná baktéria, ktorá sa drží v spodnej bielizni alebo zle vypláchaný prášok, silná aviváž (niečo z toho alebo všetko dokopy) a je to ... pranie pri nízkych telotách ju nezničí 😒 vyskúšaj naozaj to opranie na 90°C a po vysušení ešte prežehliť, malú preliečiť canestenom (viditeľné zlepšenie by malo byť vidno do 2 dní) a uvidíš...

sissy27
21. apr 2013

@monika130 ono nestačí liečiť dôsledok - teda vyrážky, začervenanie, chrastičky - framykoinom, treba liečiť príčinu, prečo sa to spravilo, aby sa to stále nevracalo... takže framykoin celkom určite aspoň v tomto prípade nie je riešením... okrem toho, tak ako na všetky atb, sa tá konkrétna baktéria stáva pri dlhodobom používaní rezistentnou...

monika130
21. apr 2013

@sissy27 súhlasím s tebou, ale ja som chcela len poradiť, ak by nezabrali iné krémy na ritku, ze by mohla skúsiť aj framykoin 🙂