Výhody a nevýhody kozieho mlieka

maja099
20. apr 2013

Ahojte maminky. Aké sú vaše skúsenosti s pitím kozieho mlieka u detí? Prevárať alebo nie? Prevariť, alebo šetrne pasterizovať na 72 stupňov? Môže mať dlhodobé pitie kozieho mlieka nejaké škodlivé účinky /napr. rednutie kostí, priberanie.../? Aké množstvo vypiť za deň?

elisvic
17. júl 2016

@evita91 ano je trosku dalej asi pol hodina cesty od nas z mesta taka dedinka a tam predavaju tiez za jedno euro liter mlieka, ale ta cesta ,tak to fakt nie. zahradku nemame , byvame na byte, takze iba platit musime, ale tak to nevadi, hlavne vec ,ze je mozno vobec take mlieko v blizkosti zohnat.

monikasmejo
31. jan 2017

Ahoj 🙂 Skutocne niet nad kozie mlieko, mi sme ho pili povinne ako deti, kedze nasi stari rodicia mali koziu farmu, ocino robil neskutocne kozie syry, a mlieko pomaha jednoducho na vsetko, hlavne na imunitu a detickam na egzemy atd, takze urcite kozie mlieko - koza je jedine zviera co nema rakovinu😉

cajomila
31. jan 2017

My mame doma kozy...mlieko neprevaram,ale je pravda,ze csinou jeme iba syry,ale tie sa robia z mlieka zohriateho na 40 stupnov.A kto ma rad vyzrete syry...oblizoval by sa po nich este aj mesom.Moja sestra ich berie aj do Svajciarska a su z nich hotovi aj tam.
Inak nechapem co maju vsetci s tou encefalitidou...tuto sezonu nebolo vela kliestov,nasla som na nich tak cca 2 ks na kazdej,ale to som mala aj ja sama...a stale zijem.Inak viem o cinskom dr.,ktory tiez chova kozy a tiez mlieko neprevara...on tvrdi,ze ked uz raz prejde napr.ta encefalitida traviacim traktom,tak uz je to oslabene a urcite ta to nemoze nakazit.A ja s tym uplne suhlasim.
Inak mozno prave preto mame v dnesnej dobe same alergie,ekzemy a co ja viem co...ked vsetko jedlo je pasterizovane...

evita91
1. feb 2017

Zo živočíšnych mliek jednoznačne kozie, je najľahšie stráviteľné A viac ako polovica detí, čo je alergické na kravské, nie je na kozie!!! 🙂 neobsahuje tu bielkovinu, čo je V kravskom.

cajomila
1. feb 2017

A moj muz mal od detstva silnu sennu nadchu...vemi tazko sa mu fungovalo pocas toho obdobia.V dnesnej dobe kosi ,hrabe seno ...ano trosku este problemy ma, napr.ked ide cez taku vysoku mokru travu a pel sa mu nalepi na nohy...svrbi to.Nemozem povedat,ze to je len kozim mliekom,ale od kedy ich mame sa to jednoznacne zlepsilo.Skor by som povedala,ze je to zmenou zivotneho stylu.
A inak mozn z mojho prveho prispevku vyznelo,ze som taka radikalna proti pasterizacka...neeee...kludne baby pasterizujte,ak mate z toho lepsi pocit🙂

cajomila
1. feb 2017

@e_z Najvacsou nevyhodou je,ze o kozu sa treba kazdy den starat😀

fila82
21. apr 2017

@filipa77 ahoj, mozem sa opytat k tejto starsej teme uz. Dcerka 3 rocna ma problem s kakanim, tazko kaka a ma tuhu bobkovitu stolicu. Mam podozrenie ze nerobi jej dobre kravske mlieko. Vam pomohlo kozie? Uvazujem ze jej zacnem davat kozie.

lenik9
7. máj 2017

@fila82 ahoj, moja dcerka zacala pit kozie ako 2-rocna, velmi jej chuti. Mame skvely zdroj. No isty cas sme mliecko nemali, kedze koza mala kozliatko a nedojilo sa. Tak som malej dala asi 3 dni kravske a neskutocne ju zapieklo. Dokonca mi nechcela chodit ani na nocnik, tlacenie ju bolelo a to uz bola odplienkovana. Kakala az po 3 dnoch s problemamy. Nic ine v strave sme nemenili, tak to bolo asi len tym kravskym mliekom. Trvalo tyzden, kym sa vsetko upravilo, chvilku som kozie kupovala z obchodu. Teraz uz mame znovu cerstve a pekne kaka. Ja kozie mliecko velmi odporucam..

fila82
11. máj 2017

@lenik9 dakujem a od kupovaneho kozieho tiez nemala problem?

lenik9
11. máj 2017

@fila82 nemala problem ani s kupovanym.

mowinka1
17. máj 2017

Žienky zo Žiliny a okolia mám už na predaj (aj s tepelnou úpravou) tzv.šetrnou pasterizáciou 🙂

superholka77
1. feb 2024

@lenik9 dobrý deň môžem sa opýtať či to čerstvé kozie mlieko prevarate ?

lenik9
1. feb 2024

@superholka77 ano, prevarala som vzdy