Vykašliavanie u 8-mesačného dieťaťa

22. dec 2023

Ahojte maminky co by ste odporucili na vykasliavanie? Pripadne skor potriet hrudnicek niecim alebo tak? Neviem ake sirupy moze ale to v lekarni popytam. Teplota je medzi 37,5 a 38 po odcitani ja verim, ze to nebude zapal priedusiek.
Prosim vyolachuje sa nostek morskou aj ked soplik netecie?
Dakujem za Vase odpovede.

nikpa
22. dec 2023

A ma upchaty nos? Ak áno, nastriekaj tu morskú vodu a odsaj s odsávačkou na vysávač najlepšie ak máš, tá je najefektívnejšia. Inak nevidím význam mu niečo dávať do nosa ak ho ma čistý. Na vykasliavanie solmucol sirup myslím ze môže ale v lekárni sa popýtaj. A ako prišla na zápal priedušiek? Nestresuj hneď. Teraz je veľa viroz, chrípka, kovid... Poprípade Cebion, Cevitko alebo iný vitamín C nasad, ten neuškodí v takomto chorlavom období.

autor
22. dec 2023

@nikpa sme uz po covide... len sa bojim... nema ale ked nim dycha tak chrapci ale skusim ten solmucol alebo aj tymianova mast na hrudnik vraj je fajn 🤷‍♀️

nikpa
22. dec 2023

S tou masťou nemám skúsenosti 🤷 keď sa ti niečo nebude zdať tak na pohotovost lebo tak skoro sa asi k svojej pediatricke nedostanete.

anavixy
22. dec 2023

Solmucol pre 8 mesacne dieta nie je vhodny, aj ked podla pribaloveho letaku je. Nasad Sinupret, ked potrebujes zriedit hlieny, kalciovy sirup… ty si pisala c prvej otazke ze mu odsavas nos, ale nic nejde, ja som ti pisala ze mas davat morsku vodu. Izotonicky roztok sa moze davat do nosa aj preventivne na zvlhcenie sliznice, takze uplne pokojne ho mozes davat, alebo potom nechapem na co skusas odsavat. Zbytocne robis paniku. Daj tomu cas, nech pije vela tekutin (kludne mlieko), davaj vitaminy, zvlhcuj vzduch, mozes davat kalciovy sirup pre tvoj dobry pocut, Sinupret, Kalobu. Mukolytika sa pre deti do 2 rokov na BEZNY kasel neodporucaju pretoze mozu sposobit este vacsie zahlienenie, s ktorym si tak male dieta nedokaze poradit kedze nevie efektivne vykaslievat. To je stanovisko ceskej pediatrickej spolocnosti na zaklade studii a ebm, lekarnik ti (cest vynimkam) povie to co ma z pribaloveho letaku.
Nema to este z covidu pozostatok? Vtedy nekaslal?
Najdi si videa ako sa robi hrudnikova rehabilitácia- tym sa uvolnuje hlien a podporuje jeho vykaslievanie, tymianovu mast alebo bravcovu mast alebo jazveciu mast alebo cokolvek z babskych receptov mozes aplikovat..

autor
23. dec 2023

@nikpa ved to ako naschval 🙈

autor
23. dec 2023

@anavixy dnes uz teplota po odcitani 38, teda teraz v noci... praveze vbc len teplotoval a bol taky mrzuty... sme uz cca 3 tyzdne skoro po covide... a teraz uz slo odsat pekne, skusim tu morsku kupit dnes a tymianovou mastou natriet hrudnik... nic ine ma nenapada...

autor
23. dec 2023

@anavixy prosim ta aky roztok pouzivas ty? resp. co kupit?
ja som to nikdy nerobila 🙈

autor
23. dec 2023

@anavixy husaciu sme uz skusali ale nijaky efekt, mna trapi ta teplota az nema zapal priedusiek alebo nieco s cim mu doma ja nebudem vediet pomkct...

taktotedanie
23. dec 2023

Solmucol daj bylinky nie nevies ci nieje dieta alergicke!!

kris_tin257
23. dec 2023

Mali sme tento problém, podľa doktorky môže mucosolvan junior alebo solmucol, môže aj prospan ale ten je vraj slabší menej účinný. Ja som odsavala sopliky stále lebo jej nevytekali vôbec ale odsala som ich vždy, dala som morskú vodu a odsavala 3x denne, do nosa nasivin pre deti do 1 roka. Veľa šťastia 😊

anavixy
23. dec 2023

Hlavne kup Sinupret, mozes napr. Hedelix, Kalciovy sirup, vitamin D, vitamin C, do nisa izotonicka morska voda (su rozne znacky, v lekarni ti poradia, v zasade je to jedno) alebo fyziologicky roztok, na upchaty nos Nasivin (najprv morska voda, odsat a potom do cisteho nosa nasivin). Tymianovu mast vyskusaj najprv na malej ploche ci nebude reakcia. Lieky proti horucke maj pripravene a nezabudni davkovat podla vahy. Dolezity je pitny rezim a dieta neprehrievat, vetrat. 🍀