Výplach očného kanálika

maja099
27. aug 2013

Ahojte, máte s tým niekto skúsenosť u dvojročného dieťaťa /u menších detí je to bežné/? Kamarátkin syn by to mal absolvovať a obáva sa čo ich čaká...

maryanna
27. aug 2013

Ja som to absolvovala s oboma detmi. Syn ked mal asi tri tyzdne a s dcerou teraz ked mala mesiac aj tyzden. Nie je to bolestive ale vraj len velmi neprijemne preto male deti pri tom placu resp vrestia. Moja vrestala este viac ako ked jej prepichli uska teraz. Ale hned ked bolo po tom bola ok. Ono je to neprijemne lebo musia nasilu otvorit babetku oko a ked babo place tak stiska ocka zavrete preto mozno u dvojrocneho to bude lepsie kedze moze spolupracovat a drzat ocko pekne otvorene a tym padom by ho to nemalo boliet.
A ano je to bezne u malickych deti ze po porode maju upchaty kanalik a bezne chodia na preplach niekedy aj viackrat ak jeden nepomoze.

mercymay
27. aug 2013

Ja som bola s malou dcerkou asi v 2 mesiacoch tiez na preplach na oboch ockach, ale pomohlo a uz sme viac nesli. Upchal sa jej kanalik na jednom ocku, hnisalo jej to a nepomohli ani kvapky tak doktorka preplachla obe ocka. Mna do ambulancie ani nepustili, len som Emmku v perinke odovzdala sestricke a po par minutach mi ju vratila naspat do narucia. Plac bol, ale za tymi dverami mi to neprislo nejak brutalne, asi to bolo neprijemne len z toho hladiska, ze jej otvarali ocka a ona chcela spinkat. 🙂

aristka
27. aug 2013

u dvojročého to bude veselé ,dieťatku dilatátorom ,alebo čo lekár používa nasilu pretlačia vchod do slz.kanálika a potom prepláchnu z roztokom ,je to veľmi nepríjemný zákrok a podľa kriku detí aj veľmi bolestivý ,nie vždy zaberie na prvý krát,ale tam bude poučená od dr....

6mia6
27. aug 2013

no tak u dvojročného si to neviem ppredstaviť. bola som so synom trikrát asi do pol roka a stále to nemá dobré. Teraz ma rok a pol a ideme práve v piatok k očnej lebo zápaly ma už chronické. Tak som zvedavá. Momentálne sme v cz a doktor čumel prečo mu ešte nespravili kanálik operačne. A teda ak mu to bude chcieť prepichovať tak neviem kto ho bude držať lebo už pol ročného ho udržať bol problém.Tak potom napíšem ako sme dopadli. Inak som bola vždy pri tom ako asistent a prvýkrát som sa nepozerala no druhýkrát mi to nedalo a teda pohľad nič moc.

katecameron
27. aug 2013

mne to robili v dospelosti

katecameron
27. aug 2013

nieje to az take bolestive ale skor nepríjemne no u 2rocneho decka si neviem predstavit to bude zazitok 😒