Vyplazený jazýček u dojčiat

basena20
14. júl 2013

chcem sa spytat mamiciek ci mali niekto taky problem moja malinka ma 2 mesiace ... od narodenia obcastne mavala jazycek vonku z ust alebo sa s nim hrala... a hlavne ked spava alebo pozoruje okolie... nepripisovala som nic k tomu pokym mi sestra nehovorila ze ci to je v poriadku... nevidela som nic zle natom lebo prvy syncek mal tiez tento isty problem ak sa to da tak nazvat.... tak mi nasadila chrobaka do hlavy a teraz neviem len placem a placem ze co to je a ci to je nejaka vada☹ asi by som to nezvladla ked prvy syncek mi umrel...citam o nejakom dawnovom syndrome a niekto pise ze to je normalne... obcas ho ovnku nemava ale aj ked ho nea po case ho da von... prosim napiste mi ci niekto mal takuto situaciu... som zufala :((

atreyu
14. júl 2013

@basena20 nebojaj aj nas mal jazyk casto vonku...

basena20
autor
14. júl 2013

ako casto?? kazdy sa ma pytat ze preco ho ma vonku ... mam strach najhorsie je ze mame este stale slabu zltacku a to ma 2 mesiace ... a mali ste to od narodenia ???a do kedy???

aristka
14. júl 2013

dawnov syndróm nie je len o vyplazenom jazyku,to by si už dávno videla a vedel keby ho mal ,áno je to normálne,detičky to ľúbia robiť a všetko cmúlať a ochutnávať jazykom...a ak si si neni istá pediatrička ti to vysvetlí....a už neplač ,nemáš prečo 😉

atreyu
14. júl 2013

@basena20 no dosť často ja som si to tiež neuvedomovala kým mi to moj otec nepovedal, on vravel že má dlhý jazyk 😀 vážne také somariny nerieš, ono to samo prejde ani nebudeš vedieť kedy...a nepamatam ci co to bolo od narodenia len viem ze ho mal vonku dost casto...a zltacku sme mali aj my takto dlho

basena20
autor
14. júl 2013

no vsak mi hovoria ze ho ma taky dlhy ze sa ani do ust nezmesti.... zajtra skocim ku doktorke a popytam sa.... a dakujem zeny za povzbudenie... ked ja mam obavi v tehotenstve som videla strasne vela postihnutych deti ci ludi... a radsej ani modre z neba som nepozerala... mam strach ale verim ze to nic zle nieje...

basena20
autor
14. júl 2013

ake su priznaky toho syndromu???

liz_lemon
14. júl 2013

@basena20 ak by to bol Downov synndrom, vedela by si to hned, nakolko je volnym okom viditelny
http://sk.wikipedia.org/wiki/Downov_syndróm

basena20
autor
14. júl 2013

dakujem .... dufam ze to vazne nic nieje.... a dakujem za povzbudenie.... verim ze to prejde...

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zaza218
14. júl 2013

Moj syn ma 16 mesiacov a este ho ma niekedy vonku, mladsia dcera ma 3 mesiace a tiez ho ma niekedy vonku,aj zltacku mala,este nedavno sme boli na vysetreni,lebo bola stale zlta

graceful9
14. júl 2013

@basena20 moja ho mala do pol roka vonku skoro stale

nanku
14. júl 2013

@basena20 na tvojej dcerke nevidim ziadne priznaky downovho syndromu

aredhel
14. júl 2013

aj moja dcerka ma dost casto vyplazeny jazyk...tiez som sa cudovala ze preco to robi ale tak zevraj je to normalne 🙂

sonula44
14. júl 2013

ahoj mali sme ten istýýý problém , najskôr ho mávala len sem tam potom skoro stále ,
spomenula som to dr . poslala nás na ORL. tam nám nastrihli hrazdičku pod jazýčkom
že ju mala krátku a tá ju nútila jazýček vyplazovať . skovala ho len ked sme jej donho šťuchli
po zákroku úúplne super prestala to robiť .
takže žiadny stres spomeň to dr

basena20
autor
14. júl 2013

Ďakujem vám...a nanku ja tu nemám foto mojej dcérky... Čo mám album tak to bol môj synček. Spomeniem lebo na dalsi pondelok ideme este na krvné testy koli tej žltačke...chcem sa este spýtať koľko vám deti papali ked mali 2 mesiace??mne sa zdá že papame veľmi veľa aj doktorka to hovorila len mne jej je ľúto ked este je hladná a nechať ju hladovať lebo nič nezaberá aby neplakala

basena20
autor
14. júl 2013

Toto je moja malička

tinushka13
14. júl 2013

Aj my máme jazyk vonku. a keď sa na niečo zapozerá tak ho má ako koberec. Sesterkina malá (teraz už 3r) tak tá ho mala nonstop vonku z pusinky. Jej vtedy čosi povedali že má.. ale určite nie syndróm. To je hovadina. Ona mala niečo že sa ešte vyviine alebo čosi také.. akože ziadna vada. Len proste ešte jej niečo rástlo 😀 takže hlavu hore, žiaden plač a pekne sa šker na to malé drobčiatko.. 😀 😀 nenechaj sa balamutiť takými kravinai. však máš pediatričku. hľadaj odpoveď tam a nie u amatérov... Iba ťa vynervujú 😠

ivkake
15. júl 2013

@basena20 Ahoj nemaj strach moja dcerka mala jazyk vkuse vonku ale fakt v kuse stale sme si robili srandu ze velky jazyk mala pusa a ozaj teraz ma 5 a jazyk ma naozaj velky 😀

ivkake
15. júl 2013

@basena20 a som zabudla ze teraz ho uzvonku nema 😝 tak sme ho mali asi do roka

ivkake
15. júl 2013

no tak toto je moja jazycnica 😉

ejuska79
15. júl 2013

@basena20 vobec sa neboj, moj syncek tiez mal stale jazyk vonku, muz si robil srandu, ze ked tak pride na diskoteku za par rokov, tak nam asi ostane na krku dozivotne 😀 😀 potom to vymizlo... je uplne normalny 😀 😀

basena20
autor
15. júl 2013

Tak diky😀 som oveľa spokojnejšía😀

ailenka
6. nov 2013

Ahojte mamky! V juli ste viacere pisali o tom, ze Vase babatka maju vyplazeny jazycek. Chcela by som sa Vas opytat, ci to s odstupom casu preslo, resp., ci ste boli na nejakych specialnych vysetreniach a co to vlastne znamena, preco to babatka robia? Moj 3 a pol mesacny syncek vyplazuje jazycek, niekedy ho ma iba tak medzi perami, ale niekedy ho cely uplne vystrkuje von, robi to v podstate od narodenia. Tehotenstvo som mala rizikove a je narodeny po IVF. Pediatricka nas v 1. mesiaci odoslala na sono mozgu a neurologiu, kde to bolo ok. Avsak nasa dr. tvrdi, ze to sa vsetko ukaze az po troch mesiacoch, teraz ma tri a pol a vyplazovanie je stale rovnake. Mam velky strach, ci mu nieco nie je, som z toho uplne na nervy, preto Vas touto cestou prosim napiste mi Vase skusenosti. Dakujem

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zanetakovacsova
5. feb 2022

Ahojte vidím že je to stará diskusia ale skúsim šťastie... Moja má 5,5 mesiaca a tiež máva jazyk von 😔má to od narodenia... Prosím však to nie je nič vážne 😔

mullerova46
3. dec 2023

@zanetakovacsova môj ma 4m a tiež ma von jazýček skoro stále. Ak nie tak otvorene ústa. Ako ste na tom vy teraz?