Vyrážky na celom tele u trojročného dieťaťa

livia341
22. máj 2015

Som v šoku, ako prišiel zo školky tak som ho vyzliekala a našla som samé vyrážky po tele. Z čoho to asi može mat?zo stravy alebo infekciu od detí dostal?nikdy nemaval vyrážky.Ďakujem

jabadaba
22. máj 2015

@livia341 ano, citala som dnes o tom. Ale u vas to kludne moze byt len banalna virusova potvora, aj nase deti mali podobne. Cudny vysev, trosku zvysena teplota a do 24 hodin to bolo fuc. Pozorujte, meraj teplotku a zvaz, najma ked ide vikend. Je pravda, ako pises, ze na pohotovosti zas moze byt hodne chorych deticiek...Drzim palce, nech ste coskoro fit.

livia341
autor
22. máj 2015

@richelina no trápenie si mala s detmi, no veď to že ide byt víkend a dr.na pohotovosti poradia podaktorý dobre alebo nie, aj tak budem musiet ist znova k dr.detskej, no unás je pohotovost vždy otvorená a zistila som, že je asi alergicky na liek zyrtec, ktorý nám krčná predpísala a to mu dobre asi nerobí.Dala mu preto, že má kašel už 6 týždnov a že jednoznačne z alergii. A na alergiu ideme až v júni.

mamulka211
23. máj 2015

je to 6 choroba a nemusi mat pri nej ani teplotu, vysev nemusi zacinat na tvaricke, ako ktosi vyssie pisal. Nic sa na to neordinuje, akurat tak Fensitil, alebo dithiaden a paralen, pri teplote.

zuzkagu
23. máj 2015

@mamulka211 ja som to písala ale o 5 chorobe, vtedy výsev začína určite na tvari, u 6 choroby nie, ale ta je väčšinou sprevádzana teplotami predtým a ešte 5 choroba je väčšinou vyrážka akoby v koži a u 6 choroby je na koži tak ako na fotke ma chlapček, ale tiež je to väčšinou aj na celom tele nie len na brušku a chrbte, ale samozrejme to kludne môže byť aj 6 choroba, niektoré deti sú úplne bez príznakov
to je jedno, aj tak takto cez fotku sa neda určit 100% diagnoza

@livia341 zo zyrtecu by sa nemal vyhádzať, skôr by ho bolelo bruško, u nás najviac pomáha fenistil, alebo ešte je dobry aj zodac ale ten môj syn nemôže,

mamulka211
23. máj 2015

dnes su tak zmutovane tie virusy, ze to moze byt aj 7 choroba :D :D

bibistec
24. máj 2015

toto mne príde ako alergia určite niečo pojedol, spýtaj sa ostatných mamičiek či sa deti tiež nevyhádzali. Môže to byť zo sirupovej vody kľudne alebo z niečoho fajného.

livia341
autor
24. máj 2015

@zuzkagu tak si predstav, že sa predsa vyhádzal zo zytecu, už to má pomenej ale včera a dnes mal zvýšenú teplotu.Tak neviem z čoho či z tej reakcii alergickej?

livia341
autor
24. máj 2015

@bibistec zistili sme, že to z kvapiek zytecu sa povyhádzal, už to má pomenej, nemá už na bruchu a chrbte ale má na nohách a líci,na potraviny alergiu nemáva vobec.Do školky chodí už od oktobra a ani raz nemal takúto reakciu ako teraz.

bibistec
25. máj 2015

@livia341 aha no my sme tiez mali tusim z tychto atb reakciu ale ked dcerke robili test ci na to reagovala tak vyslo ze nie ale podla mna hej tak to moze byt ono. nam dala lekarka tekuty puder tak som ju tym natierala aspon sa neskriabala a preslo to. Hlavne ze nic vazne

miki1607
16. mar 2016

No ja mam akurát takíto problem dcéra to








ma a neviem s čoho ďakujem za odpovede