Vyrážky na rukách

pistinka2
1. mar 2016

Ahojte, mam dlhsie problem. Na dlaniac a prstoch ruk sa mi vyhodili drobne vyrazky - rozstratene. Ked sa ich dotknem, alebo nieco robim, tak tak pichavo bolia. Su akoby podkozne, po case sa zmenia na krvavo cervene podkozne fliacky. Nemam to len ja, ale nasla som to uz aj dcere a syn to mal tiez (s tym, ze ked sme to ukazovali pred 4 mesiacmi koznemu, neriesil to ani on a ani kozny v BA, prioritne mi liecili vysev na inych castiach tela - vylucovali parainfekt a ekzem a toto nerieili, hoci to vyzeralo inak). Teraz sa to vsak u mna na rukach zhorsilo. Mali ste niekto nieco podobne. Upozornujem, ze sme uzivali antb na penicilinovej baze. Ci to ma suvis ci nie, netusim. Maly zacal chodit do skolky a toto po troch mesiacoch sme sa takto vyhadzali. Vdaka

jadelka
1. mar 2016

Nechcem strašit, ale kedže to mate viaceri, ide o nejaku infekčnu vec, svrbia tie vyražky? Nikde inde ich nemate len na dlaniach? Vyražky medzi prstami na dlaniach, ktore svrbia, ale aj na inych častiach tela, najma na lytkach, bruchu, stehnach a podobne, možu byt aj svrabom, ktory sa prenaša spanim na cudzich posteliach, v autobuse, vo vlaku, aj bežnym chytenim košika v supermarkete.

jarka800
1. mar 2016
Používateľ jarka800 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jarka800.

@jadelka to som ani nevedela ze aj nieco take je

pistinka2
autor
1. mar 2016

@jadelka ono to bolo ako diagnoza, ked sa syn vyhadzal na celom tele, ale lekar to vylucil, mna odignorovali. teraz my to naskakalo ale iba na rukach, dcera ma aj na zadocku trochu, ale to vyzera trochu inak

jadelka
1. mar 2016

@pistinka2 svrab sa velmi tazko diagnostikuje, navrhujem ti , aby si navstivila aj ineho kozneho lekara, jednoznacne, ked takymito vyrazkami trpite viaceri, nemoze to byt alergia, musi to byt nieco infekcne, co sa medzi vami prenasa, skus si dat predpisat infectoscab krem a natri sa nim, ak ti to pomoze, je to svrab. Je to jednorazova, velmi ucinna liecba.

jadelka
1. mar 2016

A ine deti v skolke nemaju taketo problemy?

pistinka2
autor
2. mar 2016

ine deti to vraj nemaju. Dnes nas pozrel kozny, vraj je to parainfekt, kedze sme mali atb, tak je oslabena koza... treba to vraj iba pozorovat a premastovat...
uvidime, ci sa nemylil

emidia
23. máj 2021

@pistinka2 Ahoj. Mozem sa opytat ako to dopadlo s tymi drobnymi vyražkami na rukach? Tiez sa mi robia drobnulinke boľavé vyrazticky na bruskach prstov a dlaniach, potom sa akoby stiahli pod kozu a majú bordovu farbu.

andrea_ff
24. sep 2021

@emidia mozem sa opytat, ako to dopadlo s tymi vyrazkami? Bola som chora, este nie som uplne fit. A dnes sa mi urobili take vyrazky na koncekoch prstov a niektore pri dotyku bolia. Brala som paralen, tak ci to z toho nemoze byt? Dakujem

emidia
24. sep 2021

@andrea_ff Casom zmizli ale trvalo to cca mesiac, a pravdu povediac netusim z coho som ich mala 🤔

andrea_ff
24. sep 2021

@emidia no super... ja som dnes kukala, ako taky puk, ze co to mam? A niektore ma pri dotyku aj bolia.... tak som zacala googlit nejake fotky a takto som nasla vasu fotku. Dufam, ze to nie je infekcne. Normalne som zvazovala, ci sa dotykat deti....
Ale na druhu stranu, uz asi 3 dni som iba doma zavreta a nikam som nechodila, tak snad to nie je infekcne.
Dakujem za info, tak dufam, ze to coskoro zmizne 👍🙏

andrea_ff
25. sep 2021

@emidia viete na co som prisla? Je to siedma choroba! 🤦‍♀️🤣🤣🤣🤣 a chytila som to od deti a oni v skolke

emidia
25. sep 2021

@andrea_ff Vážne? Ako ste to zistili? Mal to aj moj 2,5rocny syncek a kozna povedala ze to bude nejaka alergia a dala mu na to masticku. Tak tento rok sme prekonali 6.aj 7.chorobu 👀

andrea_ff
25. sep 2021

@emidia moja sestra vedela, ze som mala miernu teplotu, triasky, bolest svalov, bolest hlavy....a po dvoch dnoch jej pisem, ze pocuj, take cudne drobne vyrazky mam odrazu na rukach. A ona hned...ze mam 7 chorobu, lebo jej zname dve mamicky to tiez chytili od deti, co to mali so skolky.... a tak som si to cele spojila...a syn mal tiez vysyp, ale iba 3 vyrazky okolo ust a na nose a vobec som to nepovazovala za nejake znamenie.....az ked som to zbadala na sebe.
Nevyhoda ale je, ze po 7 chorobe clovek neziska dozivotnu imunitu a teda sa mozeme nakazit opat.
Vy Ste mali aj nejake priznaky pred vysypom.