Vyrážky na rukách a nohách 7 ročnej

ingridabenikova
27. feb 2021

Dobrý večer vie mi niekto poradiť? Moja 7 ročná dcéra má na rukách aj nohách a na hrudi také vyrážky môžete mi povedať ci sa jedna o ovčie kiahne?

0silvia0
27. feb 2021

@ingridabenikova nemoze ti nikto povedat bez fotky, ved to sa ani neda...

luccija
27. feb 2021

@ingridabenikova nemali ste v rodine Covid?aj toto býva príznak u detí.Ovcie kiahne veľmi svrbia a majú taký vodový pluzgier

ingridabenikova
autor
27. feb 2021
ingridabenikova
autor
27. feb 2021

Covid sme v rodine nemali. A veľmi ju to svrbi

ingridabenikova
autor
27. feb 2021

Tu prikladám foto

patka06
27. feb 2021

@ingridabenikova vyzerá to ako začínajúce kiahne, proti svrbeniu jej na to nastriekaj Tantum Verde sprej

zuzubb007
27. feb 2021

Vyzerá to ako fakt začínajúce kiahne

ingridabenikova
autor
27. feb 2021

Takže začínajúce? Takže môžu to byť ovčie kiahne. A čo jej na to mam dat

patka06
27. feb 2021

@ingridabenikova my sme používali len ten Tantum Verde sprej - pôsobil proti svrbeniu, proti zápalu a aj vysušoval
Už sa nedáva tekutý púder ako kedysi
A hlavne ak by mala teplotu nedávaj Nurofen
Keby veľmi nevydržateľne svrbelo dáva sa Fenistil kvapky...ale to je oblbovák, čo by som dala len v nevyhnutnom prípade.

biela_sova
27. feb 2021

@ingridabenikova Ahoj, vtzera to na zacinajuce kiahne. Natieraj jej to Tanno Hermal Lotio. Je to taky "modernejsi" tekuty puder. Je vynikajuci. Ak mate Fenistil kvapky, tak davaj jej podla hmotnosti. To je proti svrbeniu. Otapuje to, tak len nevyhnutne. Ak by mala horucku, cipkami Paralenu znizuj teplotu. Napis mail svojej dr, aby o vas vedela.... a potvrd si to s nou.
Drz8m paste

ingridabenikova
autor
27. feb 2021

Ďakujem veľmi pekne za odporúčania aj za odpovede od vas

aurorastone
27. feb 2021

@patka06 jaj ja mam fotku 25 rokov starú ako som cela podobana od hlavy po päty tekutým púdrom keď som mala kiahne 😂.... prečo sa vlastne nedava uz?

evalin88
27. feb 2021

My sme davali Tanohermal ( tym sme ho natierali) a v hypermangane sme kupali. Fakt to vyzera ako kiahne. Tie synove najprv svokra označila za "potničky" a vraj "preháňam". Na ďalší deň sa komplet vysypal a mal ich už všade 🙂

patka06
27. feb 2021

@aurorastone pretože tekutý púder predlžuje hojenie, zaschne na vyrážke a pod ním sa drží infekcia. mimo toho nemal účinok proti svrbeniu a preto sa dávali k nemu aj ďalšie lieky napr. Dithiaden alebo neskôr Fenistil /čo je zbytočná záťaž pre organizmus/