Vyrážky na zadku u 9 mesačnej

dominika_klara
22. feb 2018

Dcerka začala mávať praskajuce vyrážky na zadku,okolo análneho otvoru ,cez zadok,tiahne sa jej to po pysky.

Mysleli sme,že alergia na jablko alebo plienky.
Je predčasná 9m (korigo 7)
Vysadili sme jablko,zmenili plienky,dr nám dala imazol,prešlo.
Od nedele má horúčky, chrípku.
Vyrážky opäť začali.Mala však aj hnačky
Som už zúfalá,z čoho by to mohla mať.
Nikdy s tým nemala problémy.
Vlastne má problém s trávením.Aj na jej vek ,či korigo alebo bio sme s prikrmami moc nepochodili.Zmenili nám ale mlieko (Nutrilon )
A ideme na gastro.(podozrenie na celiakiu a alergiu na laktózu)
Môže to byť forma alergie?Nestretli ste sa s tým?

adriannasvk
22. feb 2018

Moj syn mal taketo vyrazky na ritke praskajuce z kremu na ritku. Starsi to mal z bepantehnu,mladsi zo sudocreamu. Skusila by som weledu krem na ritku,moje deti zachranil,nic ine im nerobilo dobre,a zacalo to tiez az neskor,zo zaciatku okrem ok a potom okolo 7 mesiaca im zacal robit zle. Svagrina na ritku pouziva pri synovi kokosovy olej naor.

adriannasvk
22. feb 2018

U viacerych deticiek som sa s tym stretla,ze casom im prestali vyhovovat kremy ci plienky a bolo potrebne zmenit🙂 teraz by som jej ritku asi v repikovom cajiku umyvala,jemne susila,nechala vetrat trosku a natrela bud tym imazolom kym sa to vylieci alebo skus tu veledu ci kokosovy olej,ale par dni to trva kym zaberie.

dominika_klara
autor
22. feb 2018

Ďakujem Vám .Skúsim.Chudatko.Ma to celé červené, zapalené,a uz len dotyk ju boli.Akoby ju niekto vyšľahal po zadku.Az také vredy už skoro... Skúsime zmenu krému zatiaľ
Ďakujem .

luba41
22. feb 2018

potierať čiernym čajom, príp aj gencianku, vysušovať / nie premastovať/ zinkovou mastou..alergia bude skor na BKM, ako intolerancia laktozy-pritom vám Nutrilon nepomože..grckáva? zahlienená?exem inde na tele? seborea?

adriannasvk
22. feb 2018

Moje deti mali alergiu na bkm aj ked testy nepotvrdili,avsak po nasadeni nutrilonu allergy care im vsetky priznaky pomizli. Mali exem aj seboreu,starsi aj hnacky

dominika_klara
autor
22. feb 2018

Možno divne,doteraz som nevedela,čo je seborea.
Dala som do Googla,a presne mi vyskočilo také šupinky na hlavicke,ako ma dcerka.ked som to riešila s dr,ta má odpaľkovala,že je normálne,že detičky majú také supinky,a že im to vymizne individuálne... Riešila som to keď mala asi 3m.
Doteraz to stále má....
Mám sa báť?Je to dôsledok alergie?

adriannasvk
22. feb 2018

@dominika_klara ono je to bezne,maju to deticky casto vo vlaskoch,aj bez alergie...ale mne na to dr predpisala olivovy olej so salicilou,v lekarni ti to pripravia a natiera sa tym hlavicka...ale ak to ma malinka ako dosledok alergie tak samo jej to nevymizne,bude to mat bud rovnako alebo sa jej to zhorsi...neboj sa,da sa toho lahko zbavit🙂nam tej olej pomohol, len mam pocit,ze tvoja dr ma asi 60 rokov z toho co pises,pride mi taka,ze toto som sa niekedy davno naucila a budem to tak robit cely zivot,ked je dr mala by sa vzdelavat doplnat vedomosti,teraz maju casto deticky rozne problemy,niekedy sa neriesila ziadna laktoza ani bkm atd....ked to ma mala uz dlho tak by to mala riesit a nie cakat...

janina1127
22. feb 2018

Ak tie vyrážky vyzerajú byť aj nejaké zapálené, čo asi sú tak by mohlo pomôcť aj keby si jej to potierala repíkovým čajom.

dominika_klara
autor
22. feb 2018

@adriannasvk presne si vystihla.Aj tu alergiu na mlieko a lepok riešime len na naše naliehanie.
Ona je v podstate ochotna.Ale nedoplna asi vedomosti,s presne vekovo spadá do 50cca..
Ten olejcek si môžem vypýtat v lekárni aj bez receptu?
Ďakujem za radu.

adriannasvk
22. feb 2018

@dominika_klara to je smutne ak rodic musi googlit a spekulovat a rozmyslat za doktora....byt tebou asi by som si hladala inu dr....ved ochotna,co ine jej ostava.....malinka ma zjavne nejaky problem a s touto dr to daleko nedotiahnete...aj s tou ritkou,podla opisu mi to pride ako problem s kremom,nechapem preco ti dala iba imazol a nepovedala aby si skusila nejaky iny krem. Aky pouzivate teraz? Tu weledu maju v dm drogeriach...pripadne ten kokosovy kupis kdekolvek.ale u nas skoncilo toho v kosi neurekom takze u nas iba tato bio kozmetika presla...🙂 staci malinko toho kremu,je sice drahsi ale nam vydrzal dlho. Netusim ci ti to daju bez receptu....skus sa opytat pripadne vypytaj recept od dr

dominika_klara
autor
22. feb 2018

@adriannasv problémy je v tom,že ona je asi jedna z top v okolí.....
Ak by som chcela zmení dr ,tak jedine za horšieho....
Aktuálne používame klasicky smradľavý rybaci krém...
Zvolila som na túto variantu,predsa bez nejakých parfumov..ja som dosť alergik .Mám celiakiu, intoleranciu na mlieko.A musím si dávať pozor strasny na kozmetiku.Zle reagujem .
Ale ak by jej malo pomôcť,skúsim dávať tu weledu.
Ďakujem moc pekne

denisa098
22. feb 2018

@dominika_klara nepouzivaj obrusky iba cistu vodu pokazde oplachnut,nechaj ju vysusit aby nebola vlhka a, pokial mozno napred holo nech sa nepari v plienke,u nas zabral bephanten ale na tenulinko,sudokrem a rybylka zle pripadne ej sadol este detsky zasyp,ak to ma mokvave tak k lekarke a inak strasne dobty je repik zaliat vrecusko do salky nechat vyluhovat a bud do kupela nech si posedi alebo na nejaku gazu poprikladat a nechat vysusit,u malej velmi dobre zabera.

adriannasvk
22. feb 2018

@dominika_klara hmmm tak ak ona je top tak potom uz nechcem vediet co je to ostatne och....no nam ten rybaci zle robil,vyskusala som niekolko druhov...ja som urcite za tu weledu,aj olejcek na telo sme mali,aj samponik,vsetko,na tu seboreu som davala ten nechtikovy olejcek a pomahal nam na to,ale na zahojenie synovi nestacil. Vyskusaj,tato kozmetika je naozaj jemna,prirodna,uvidis a ako aj baby radia ritku vodou,resp cajikom ususit a vetrat

dominika_klara
autor
22. feb 2018

@adriannasvk ďakujem.dcerks je vždy pri pebalovani pod tockou .
Aké máme strašne tvrdú vodu...
Skúsim to weledu.Dakujem moc krát

adriannasvk
22. feb 2018

Moze to byt aj mlieckom,ja by som jej dala allergy care,je lahko stravitelne a urcite probiotika nasadit aspon na tri mesiace,nam pomohol biolac baby,syn mal tiez mladsi tvrdu stolicu....a uz je velka takze vodicku by som.jej ponukala,reap akekolvek tekutiny,snad pomoze🙂

lilu7
22. feb 2018

Nestriedat plienky ked 1vyhovuju ponechat tie, casto prebalovat babatko kremovat ja pouzivam bepanthen care aj pri druhom synovi. Ak su pluzgieriky urcite nepouzivat navlhcene vreckovy ale umyvat vodickou prip sa da spravit resp kupit roztok na ritku ked nie je moznost umyt pod vodou. A pokial sa da casto vetrat.

dominika_klara
autor
24. feb 2018

Ahojte maminky.Boli sme u dr.A dala nám len nový krém.Funicid či ako sa volá.Pripomina mi Fungicid.
Dávame jej repikove zábaly,macame v repiku, vetrame.
Tie šupinky v hlave absolútne neriešila.Pokial to ma tú seboreu...Ako ste s ňou bojovali vy?Špeciálne sampony?Lieky?
@lilu7
Prebalujem odjakživa každé 2-3hod.Samozrejme,keď sa ešte doserie, častejšie. Doteraz nemala problém ani so zapareninami .
Avšak ako som už vyššie spomínala,máme problém s bruškom,alergiami a podozrením na celiakiu , int.mlieko.Ci je to zo stravy,sa zatiaľ nedozvieme.
Vlhčené utierky u nás pouzivame len mimo domu,keďže sme neustále po doktoroch (predčasná)a dosť sa nacestujeme.Takze v našom prípade je neustále pod tockou.Plienky sme zmenili len raz.Vratili sa nakoniec k starým .
Vyhadzana bola takto aj pri aktuálnych aj predchádzajúcich

Máme však aj strašne tvrdu vodu.Rozmyslam,či aj tam nie je problém.I keď po kúpeli nemá absolútne problém...
Vlastne.aj celkovo pokožku má krásnu.Nema ani tak suchú.Natieram ju vyslovene,keď ma napadne ,má náladu.
Nie pravidelne.Samozrejme,tvár aktuálne natieram častejšie,aj to dávam pozor,aby pred kočíkovanim neobsahoval krém vodu...

adriannasvk
24. feb 2018

Ten krem je na zapalenu pokozku atd. Ja si stale myslim,ze to je kremom na ritku,neviem. Ja som na tie supinky davala ten nechtikovy olejcek weleda. Na noc som synovi hlavicku poriadne naolejcekovala a rano vycesala co slo. Pripadne skus sa v tej lekarni popytat na ten olivovy olej s tou salicilou,ci ti to neurobia aj bez receptu,pripadne ak mas nejaku znamu v lekarni🙂 skus popozerat na nete co by si na to estw mohla dat. Ale hlavne je to mastit tu hlavicku aby ta pokozka zmakla a ty si jej to vycesala,preto aj ten olivovy olej,salicila sluzi ma to aby sa jej nove supinky nerobili. Neviem kolko toho mala ma,ak nie vela bude stacit mozno len mastit a vycesar,synovi sa to velmi rozsirilo,az na uska a tvaricku.....ta tvoja dr ma inak vytaca,to by som si dupala svoje,zechxem to a to boze porazilo by ma😁