Vyrážky okolo nosa a úst

ivetkatka197808
28. nov 2014

Prosim Vas nevie mi niekto povedat, ci sa uz s niecim takymto stretol?Od pondelka sa synovi vytvorili taketo vyrazky, ma ich len okolo nosa a ust ako je vidiet, boli take pluzgierove a teraz sa tvoria len chrasty....Diktorka nevie presne ,co to je vraj mnejake virusove ochorenie ,ale nevie povedat, ake....dala nam len Fucidin masticku...Nerozsiruje sa mu to, len sa mu tvoria chrasty....

danuella
28. nov 2014

@ivetkatka197808 no do skolky by urcite nemali chodit je to infekcne. u nas posielali domov a aj dr. kazal byt doma

mummy01
28. nov 2014

@ivetkatka197808 a nemozes aspon na pohotovost skocit? Lebo teraz 2dni to ostane bez liecby co teda nieje moc dobre.Moj brat s tym skoncil v nemocnici,rozsirilo sa mu to po celej tvary...

pat_mat_minnie
28. nov 2014

@ivetkatka197808 Fucidin je super, na take problemy je uplne najlepsi, moj syn mal dlho mokvave kutiky na ustach a tato masticka jedina mu zabrala.Drzim palce, nech je Tvoje dieta cim skor OK.

pat_mat_minnie
28. nov 2014

@mummy01 No neviem, moj syncek ked mal bolave kutiky na ustach, Fucidin jediny mu zabral.My sme mali skveleho doktora, ktoremu som plne doverovala(uz je na dochodku), takze pribalovy letacik som velmi necitala.Pan doktor nam vzdy dobre poradila pomohol.Som teda prekvapena, ze sa to nesmie davat...

mummy01
28. nov 2014

@pat_mat_minnie no jasne ze zabrala ved je to kortikoid a ten veru zaberie vzdy ale na tvar treba opatrne a treba mat na to spec.krem s mensim mnozstvom kortikoidu.Ale na impetigo netreba kortikoid ale antibiotikum a to je rozdiel,nemozes porovnavat kutiky s impetigom.Inak ak mate problem s kutikmi tak treba doplnit vit.B

katarinamarkova
28. nov 2014

@ivetkatka197808 herpes 🙂
pokial viem aj choroba ruky nohy usta je sposobena herpetickym virusom.
liecba? asi ako pri ovcich kiahnach je to obdobny virus 🙂
cize nic specialne.
dr. mala pravdu ze do kolektivu az ked bude vylieceny. u kazdeho sa to prejavi inak, zatial co ten tvoj ma mozno takto par pupakov ine dieta moze prehoruckovat dopupakovane cele niekolko dni v posteli.
koncom leta to lizlo doma vsetky moje 3 zlaticka.
-najsatrsi - hrdlo cele vyhadzane, rovnake pupaky okolo nosa, zadocku......1den horucka 40 na druhy den ostali uz len tie pupaky....zbavil sa ich po cca 5tich dnoch a potom sa mu na rukach a nohach vyhodili take male pluzgieriky co sa olupovali
-stredna - teplota 1den cca 38....asi 3 pupaky na brusku 🙂 po cca tyzdni tiez ruky nohy popluzgierikovane, dosupane.....
-najmladsia - 1den teplota 40, dalsie dva dni 37.5 cca....ta mala pupaky od hlavy po paty doslova :(....tej sa ale po tyzdni supal a pluzgierikoval len jeden palec na nohe 🙂

pat_mat_minnie
29. nov 2014

@mummy01 Uz problemy s kutikmi nemame, uz sa tomu vyhybame dost dlho.A ano, viem, ze treba v tom pripade vitamin B, moja mama je zdravotna laborantka, tak mi to tiez povedala, ale o tom kremiku sme to ozaj nevedeli.nevadi, budem vediet do buducna.🙂 A ja viem, ze sa to porovnavat neda a ani nema, ja len som chcela trosku prispeit do diskusie so svojou skusenostou, hoci je v tom trochu rozdiel.Chcela som aspon trosku pomoct...

majus124
29. júl 2019

@ivetkatka197808 môžem sa opýtať čo nakoniec pomohlo??? Ako ste to vyliečili?

ivetkatka197808
autor
30. júl 2019

@majus124 no nepamätám si uz😐