Vyrážky z rúška

15. sep 2021

Ahojte, nevedel by mi niekto poradiť čo na vyrážky z nosenia rúšok? Nastúpila som do novej práce, kde musím mať od 6 ráno do 22 večer rúško a je fyzicky náročná, takže sa tam aj dosť potím. Nikdy som nemala problémy s pleťou, rúško som pretrpela iba keď som musela, nezmenila som vôbec rannú ani večernú starostlivosť o pleť ani stravu, rúško si v práci často vymieňam a nosím len tie jednorazové z lekárne a nenosím pod ne make up. Napriek tomu som stále vyhádzaná ako taká pubertiačka a mám až hnisavé zapálené vredy na brade a lícach. Dopredu ďakujem za pomoc.

elizabet173
15. sep 2021

prepáč, nezmýlila si sa? To pracuješ denne 18 hodín?

patka06
15. sep 2021

skús používať látkové rúška, nie jednorázové
Dcéra mala s jednorázovými rovnaký problém, keď ich musela mať dlho v škole

autor
15. sep 2021

@elizabet173 16 hodín
@patka06 keď som nastúpila minulý mesiac, tak som používala tie, ale v tých horúčavách sa nedalo vydržať, zle sa mi v nich dýchalo a potila som sa ešte viac a že vraj sa v nich oveľa viac množia baktérie, a po práci som nemala čas ich stále prežehľovať a dezinfikovať octom, tak radšej tieto vyhadzujem, viem že to nie je zrovna ekologické, ale je mi v nich lepšie

31majka12
15. sep 2021

skusila si respirator ? Ja tiez pracujem 13h tak vtedy nosim respirator.
Inak pouzivam bavlnene ruska.
Ja v jednorazovych dychat neviem.

patka06
15. sep 2021

mala si vyrážky aj pri tých látkových?

autor
15. sep 2021

Áno, aj pri látkových a kvôli tomu poteniu ešte horšie, respirátor na chvíľu pomohol, lebo sa mi nedotýkal úplne tváre ako rúško, ale po 2 dňoch sa to začalo zase zhoršovať. Mojej tvári asi vadí čokoľvek na nej, aj v zime keď som mala vyššie okolo krku šál, tak sa mi na brade objavili také malé vyrážky ako alergický výsyp, ale tieto z rúšok mám zapálené a bolestivé.

patka06
15. sep 2021

v tom prípade by som sa poradila s kožnou lekárkou a snažila sa nosenie rúška obmedziť len na nevyhnutný čas

elizabet173
15. sep 2021

nemôžeš mať zo zdravotných dôvodov štít? Keby si mala potvrdenie od lekára

panelacikova
15. sep 2021

to je čo za prácu, že pracuješ od 6 do 22 ??? a v kuse v rúšku? pýtam sa reálne zo zvedavosti...

janage
15. sep 2021

Minule som zachytila, že Slov.firma vymyslela rúška čo pohlcujú pot z vnútornej strany a sú na úrovni respiratora, skús pogooglit, bohužiaľ som neulozila.
A na stránke ktorejkoľvek internetovej lekárne nájdeš ochranné krémy pod rúško. Popozeraj

1katus1
15. sep 2021

Nemáš možnosť na výnimku kôli kožným problémom to rúško nenosit? Ak to nie je tak e robíš vo výrobe či v obchode ?