Vysadenie antibiotík - zle určená diagnóza

erka2014
29. sep 2016

Babule stretli ste sa s tym ze vasemu dietatku zle urcili diagnozu? Dcerka dostala antibiotika na "sarlachovu anginu" a dnes na druhy den sa vyhadzuje na dlani drobnymi vyrazkami.v rodine mame momentalne piatu chorobu.ruky nohy usta.takze asi to ma aj ona,uvidim do rana ci sa vysype aj na chodidlach.ako je to potom s tymi nasadenymi ATB? Nechcem jej ich zbytocne davat no potom by sa mohlo stat ze v buducnosti nezaberu ked ich bedouziva.mate skusenosti? Dakujem 😉

monicm
29. sep 2016

@erka2014 Ak sa nemýlim, aj pri šarlachu je predsa výsyp na končatinách. Začína to na bruchu, resp. podbrušku a môže sa rozšíriť na hrudník aj končatiny. Šarlachová angína je myslím si dosť špecifická a ojedinelá. A inak, toto by bolo najlepšie riešiť s lekárom, kľudne aj na pohotovosti.

cammille
29. sep 2016

@erka2014 ano presne rovnaky postup ako u svagrinej - najorv dcerke diagnostikovali sarlachovu anginu, nasadili atb, po par dnoch sa vsak ukazalo ze ide o ruky nohy usta...atb vsak uz dobrala...

monicm
29. sep 2016

@cammille To sa dá pomýliť šarlach a choroba ruky-nohy-ústa? Tak napadlo by ma všeličo, ale toto nie 😕

erka2014
autor
29. sep 2016

@monicm bola len vysypana v ustach,cervene hrdlo a teploty... 😐 teraz sa pridali dlane

erka2014
autor
29. sep 2016

@monicm no ved som s nou volala.uvidime podla rana ci bude mat ruky aj nohy vysypane.

erka2014
autor
29. sep 2016

@cammille joooj tomu som sa chcela vyhnut.jej prve ATB a este aj to uplne zbytocne!

zuzik307
29. sep 2016

@erka2014 urcite otazka na pediatra, ATB nasadila na zaklade CRP?

sardinka336
29. sep 2016

@erka2014 a prečo si myslíš, ze tvojmu dietatu zle určili diagnozu? Lebo mate 5 chorobu v rodine? To ze sa vyhadzuje vyražkami je typicke pre obe ochorenia, rozdiel moze byt v ostatných priznakoch. Kazdopádne by som radšej kontaktovala znova pediatra lebo šarlach nie je sranda a neliečený ATB moze sposobit komplikacie.
Podla mna nestačí si myslieť že ,,asi to ma aj ona,, treba presne vediet čo je dietatu. Lebo čím neskor ATB podaš, tym neskor začne liečba, pri šarlachu su ATB nevyhnutnostou kdežto 5ta choroba sa lieči skor symptomaticky.

cammille
29. sep 2016

@monicm nuz vidis, zrejme da😕...ono to ma podobne priznaky prve dni...

alami
29. sep 2016

@erka2014 treba ich doužívať. Mne sa raz stalo, že bola synovi zle stanovená diagnóza, skončili sme vtedy dokonca v nemocnici a hoci tam aj primár tvrdil, že atb sú nasadené zle, bolo treba ich doužívať.