Výsev po chorobe a červené líca. Poradíte?

zaira301
1. feb 2013

Ahoj, moje dieťa 1,5 ročne bolo dvakrát po sebe choré, kašel a potom vírus chrípky, mal vysoké horúcky a po ich ústupe sa cely vyhádzal. vyrazky, tie ustupili a už bol celkom zdavý, tak sme išli na 15 min. na slniečko, ale po 5 min. sa mu objavili červené líca až bordovej farba, ako aj okolie brady a aj vrchná strana rúk. po návrade domov to za 5 min.úplne zmizlo, taktiež to isté aj druhý deň...dávala som mu predtým ochranny detsky krem na tvár a po zavolaní doktorke mi sestrička oznámila, že ten výsev vyražiek je 6. choroba, a červené líca od chladu. Ale nechápem, prečo tie červene lica nemal vtedy, keď boli vačšie mrazy....ešte mi poradila sestrička dávat probiotika, móze to byt príčina tych červených lic, že užíval tie probiotika? Dakujem za radu

kaja73
1. feb 2013

mozno nemal 6 chorbu,ale piatu-pri tej su cervene licka uplne bezne 😉
Mne to skor sedi na to.
Pri nej aj tie vyrazky miznu a zjavuju sa-hocikde po tele sa objavuju-u nas sa tocili az 3 tyzdne a licka mal cervene 2 tyzdne-nie v kuse,ale vzdy sa to vratilo,aj ked uz bol napr den bez cervenych lic,tak na druhy den ich mal znovu cervene.
PS-probiotika cervene licka nerobia.