Vysoká teplota a hnačka u dvojročnej dcérky

sutemko
2. aug 2016

Ahojte vie mi niekto poradiť? Laura má 2 roky od nedele má hnačku a zvýšenú teplotu,nekasle nesopli a sem tam sa jej objavujú cervene vyrážky 😒

glorikarebeka
2. aug 2016

@sutemko na pohotovost nie tu na MK a este od nedele???

maminkasisa
2. aug 2016

presne, pohotovost, neviem, kolko pije, ale mohla by byt aj dehydrovana, ked ma hnacku....

sutemko
autor
2. aug 2016

Pije dosť hlavne čaj a čistú vodu žiadne dzusiky ani sladké vody,hnačka začala v nedeľu večer a v pondelok ráno teploty. K doktorke sme nešli lebo kakala veľmi často...ale nebojte nie som blbá hneď som volala lekárke vcera.. S tým že keď sa nezlepší tak tam hneď ideme..reči typu pohotovosť si nechajte len som chcela radu čo pomáha proti hnačke...poradila mi lieky enterol.

maminkasisa
2. aug 2016

hlavne dieta, banan, ryzovy odvar, mrkvova polievka

maminkasisa
2. aug 2016

mala si napisat, ze si volala s lekarkou, odkial sme to mali vediet.....

sardinka335
2. aug 2016

Na hnačku pomaha Smecta, probiotika, vyvar z ryže, mrkvy, staršie pečivo, hydinove mäso - varene vo vode, banan, suchar, ak dieta ma problém niečo zjest mozeme podavat po lyzičkách rehydratačny roztok Kulišek...ja som davala aj slabší čierny čaj.
ak je pritomna aj teplota a zvracanie tak moze ist aj o rotavirus.

karolinka2010
2. aug 2016

@sutemko hylak

petrulamisiak
2. aug 2016

Horka cokolada,cierny caj s troskou skorice, cucoriedky..alebo silny cierny caj a v nom rozmixovat banan..chuti to celkom OK ako koktejl a zabera to ak to samozrejme nieje hnacka nejakeho bakterialneho povodu..a dieta..suchare,ryza,mrkva..probiotika..biogaja,hylak

sutemko
autor
2. aug 2016

Vďaka za rady,