Vysoké CRP a horúčky u syna. Čo s tým?

sonach
2. dec 2009

Ahojte baby, konecne som sa odhodlala napisat aj ja. Mame 9 mesacneho Simonka, z toho za posledne styri mesiace mal vzdy tri dni v mesiaci vysoku horucku 39-40 a vysoke CRP. Vcera CRP 72 ☹ Som uz z toho zufala, okrem toho ma znizenu imunitu, mlo zeleza, chybaju mi protilatky a vyskakuje nejaka alergia. Minuly mesiac nam predpisali kopu vitamnov, okrem toho ribomunyl, to som vsak nedavala... Uz ale zacnem 😔
Minuly mesiac to suviselo so zubkami, lebo po tyzdni mu vysli dva dolne a teraz si myslim, ze to suvisi tiez, ale doktorka povedala ze hore nic nevidi. A za ked ma take vysoke CRP musi dat antibiotika ☹ Uz berieme drhe, lebo v septembri bol chory. Ale teraz mu okrem horuciek nic nie je...
Neviete poradit???????????

kutcher
2. dec 2009

Nam pri vysokem CRP nasadili sumamed, nezabral, krk nic, poslech taky nic, poslali nas na kontrolni RTG a hle zapal plic, nemel ztizene dychani, jen horecky a to CRP, udelali vam RTG? To by asi meli ne?

strapco13
2. dec 2009

a mali by aj moc vysetrit

sonach
autor
2. dec 2009

Moc nam vysetrili, vsetko ok, aj na usne nas poslali. Proste vsetko v poriadku, akurat vysoke horucky tri dni a vysoke CRP

kutcher
2. dec 2009

CRP, moc,
RTG, a rozbor krve-sedimentace... to je bezny postup

susik77
2. dec 2009

ja som mala vysoke crp v porodnici po porode, nic mi nezistili-ze vraj niek. sa nezisti, mala som zvys. teploty asi 3 tyzdne a potom uz ok.

denduska
2. dec 2009

a krvny obraz ma normalny? 😕 biele krvinky? aj to rtg pluc asi by bolo treba ak sa vam to tak opakuje. Moc je na prd vysetrovat ak beriete ATB, co vsak neznamena, ze to nemoze byt zapal mocovych ciest alebo pyelonefritida...este sono obliciek. CRP 72 je uz dost 😒 zo zubov to urcite nie je.

beatrice100182
2. dec 2009

Ahojte, ja som mala problem s vysokym CRP v priebehu tehotenstva a aj som kvoli tomu predcasne porodila (vzhladom na vysoke CRP mi to totiz odporucili). Mala som priznaky ako tvoj malicky - len teplota, inak mi nic nebolo, citila som sa dobre, ale CRP bolo strasne - ze 60, potom dokonca 120. vsetky vysledky mi vysli negativne, len v hemokulture (odber krvi) mi zistili koky, takze nasadili gentamicin, ten nakoniec zabral a CRP sa upravilo. Konkretnu pricinu vsak nenasli.
Robili hemokulturu aj tvojmu malickemu?

sonach
autor
2. dec 2009

moc mu brali pred nasadenim antb,takze neboli skreslene vysledky, inak okrem toho co sa tyka krvneho obrazu je anemicky, ma malo zeleza, chybaju mu protilatky IGA ma nizsie, IGM vyssie, vyskakuje este nejaka alergia.... takze asi tak ☹ plus znizena imunita samozrejme
Vraj ze ta absencia zeleza moze skreslovat to CRP, inakja som cele tehotenstvo brala aktiferin, potom som sa na to vykaslala a asi som spravila chybu... kedze ho este dojcem a celych 6 mesiacov som ho plne, tak dostaval nedostatok v mojom mlieku hmmm ☹

kutcher
2. dec 2009

Tak jestli ma malo zeleza, zkus davat pokrmy s jahodama napriklad sunarka jahodova kase a ty ber zelezo, v jahudkach toho je mrte.

denduska
2. dec 2009

sonach, pokial viem tak zelezo ak ho beries napr. ako aktiferin tak do materskeho mlieka neprechadza..cize to si nevycitaj 😉 len prirodna forma.
este mozes skusit cviklu, v tej je dost zeleza.
ta hemokultura je dobry napad a ak ani to nic, ja by som mu skusila este vysetrit autoprotilatky..ale to uz len tak hocikto neurobi. len pre doplnenie... inak ma uz nic nenapda 😕

sonach
autor
3. dec 2009

dakujem denduska, som vobec nevedela, ze ten aktiferin neprechadya do mlieka, cvikly mam dost 🙂 uz sa do nej pustam 😉

kutcher
3. dec 2009

A spenat ma mrte zeleza🙂 nechci vypadat blbe, co je to ta cvikla??

adrolka
3. dec 2009

baby na železo je úplne super cvikla. moje baby ako bábatká boli anemické, dávali sme im cviklovú kúru- teda ked už jedli príkrmy- strašne nám to pomohlo. každý deň na obed na olovrant, uvarenú-rozmixovanú cviklu do všetkého. s jablkovým pretlakom to jedli každý deň, s rozmixovaným uvareným zemiakom atď..... aspoň dva mesiac dva a bohovsky im to zlepšilo železo. 😉

kutcher
3. dec 2009

Ale co to ta cvikla jeee?😅

karin75
3. dec 2009

červená Řepa

kutcher
3. dec 2009

Dekuji karinko sedmdesata pata 😎

karin75
3. dec 2009

niet zac

vejinka
28. okt 2013

Ahojte prave sme sa vratili od doktorky a mladsi ma hodnotu crp 120. S teplotou bojujeme od piatku a moc bol v poriadku..robila mu vyter a zajtra budu vysledky...sople ma kasel ma dala nam pamycon a stoptusin. Ta vysoma hodnota prekvapila aj ju ...bojim sa aby to nebolo nieco vazne:(

kitkatka2000
23. jan 2020

Ahojte baby, viem, ze je to uz strasne davno, ale pamatate si, ako to s vasimi drobcami nakoniec dopadlo? Maly ma taktiez horucky uz 3 - 4 dni a vysoke crp... tak by som rada vedela, ci sa zistilo, co bolo pricinou. Diky

pianina
7. apr 2021

@sonach viem,ze to je stary prispevok..ako ste nakoniec dopadli,dlho trvali teploty?vyrastol z toho?Dakujemmm

bubinka12
2. okt 2023

@kitkatka2000 a ako ste dopadli vtedy?aj ked je to uz davno,tiez podobny priebeh mame,maly 18 mesacny vysoke teploty a vysoke crp,okrem toho ziadne ine priznaky