Vysoké horúčky u 2-ročného

donutka99
17. máj 2023

Ahojte 2 rocny syn ma od včera vysoké horúčky 38 až
A neviem nic mu nebolo najprv som si myslela ze to môže mat lebo mu idú zúbky asi lebo asi dva krát alebo 3 mal hnačku..no ale potom začali horúčky dnes keď spal som počula ako dycha tak ťažšie a ako keby mal sopeľ v nošteku ale sople mu neteču no zajtra snim idem rano k lekárovi ale chcem sa spýtať ci náhodou niekto nevie prečo to môže mat bojím sa lebo pred rokom mal zapal pluc :(
A po pri horucke mal studene rúčky
To dychanie je také ťažšie zle sa mu dycha ale tie horúčky sú vysoké :( papať papal dnes polievku asi pol misky a potom už nechcel nic len tak malo papa pije normálne
Včera a dnes sa mu nechcelo spat ale vyzeral byt unavený
A dnes zaspal až o 6

vanessad15
17. máj 2023

@donutka99 Môžu to byť aj zúbky, hlavne nestresuj. Predovšetkým nech veľa pije aby nebol dehydrovaný! Uvidíš čo vám zajtra povie doktorka, no ja verím, že to nebude nič vážne. Keď tak mu daj niečo od teploty, a s tým dýchaním. Ak máte inhalátor tak nech sa inhaluje, aspoň nachviľku mu to uvolní dutiny.😉

domka222
17. máj 2023

38 nie je zase až tak vysoká. A u detí sa odporúča znižovať až pri 38,5. Nestresuj. Nech veľa pije. To že menej papá a je unavený je pri chorobe normálne. Ak má zadnú nádchu, tak sople mu tiecť nemusia

scorpionflower1
17. máj 2023

@donutka99 Never tomu, ze to je zo zubov, horucky 38- 39 zo zubov nie su. Ma najskor nejaku respiracnu virozu, asi zapal hornych dychacich ciest. Ked ho pocujes dychat/ chrcat tak ma opuchnutu sliznicu v nose a hrdle a asi mu zatekaju sople aj ked mu cez nos nic nevytecie.
Moja dcera mava od mala bezne taketo teploty aj pri nekomplikovanych infektoch. Ta horucka nie je az taka dramaticka, pokym sa po Nurofene znizi je to ok. Daj mu Sinupret, čaj a detský Nasivin do nosa, zrejme ho má upchatý a nemôžu mu odtiecť sople ( Nasivin mu nos odopchá a odtečú mu sople, je to dôležité, aby nedostal zápal stredného ucha)
My to mame tak s pediatrickou, ze k nej chodime az na treti den, ked teploty neustupuju, vtedy spravi CRP a ak treba, da malej ATB. Aj teraz uziva, lebo ma hemofila.
Inak k tej hnačke - moja tiez uz pri jednej chorobe (zrejme angine) mala hnacku. Ona mala vtedy najprv zapalene oči, potom hnačku, potom sopel a nakoniec mi pediater hovoril, ze ma obrovske krcne mandle - zrejme to bola akasi angina alebo co, lebo potom jej dal ATB zmensili sa jej na pôvodnu velkost a preslo ju to.

simona92101
17. máj 2023

@donutka99 ak ma vysoke horucky, moze to byt 6ta choroba.deti ju vacsinou chytia ked je oslabeny organizmus,cize aj pri raste zubkov.dcerka ju nedavno prekonala, 3 dni mala az 39 teplotu,isla tazko zrazit,koncatiny studene,aj sople mala..po 3 dnoch teploty odozneli a vysypala sa a bolo po chorobe.urcite nechodit k lekarke,je to vysoko infekcne!skus jej rano radsej zavolat,skor nez sa k nej vyberiete

kleopatra114
17. máj 2023

38 nie je žiadna extrémna horúčka , je to signál , že sa v tele niečo deje . Ja osobne pri tejto teplote ani nepodávam lieky , ani inak neznižujem . Ak sa vyšplhá na 38,5 + , vtedy zrazam . Dôležité však je , ako teplotu znáša - moje deti sa pri 38,5 hraju , iné len ležia v posteli . Pri teplote je dýchanie plytšie a rýchlejšie .
Pri chorobe človeku nemusí chutit jest , dôležité je hydratovat , hlqvne pri zvýšenej teplote .
Po troch dňoch teploty by som išla navštíviť lekara .

kkovacovak
17. máj 2023

@donutka99 38 ešte nie je vysoká horúčka a deťom sa rieši až 38,5. Takže lieky od teploty až od tehto hranice. Ak mal studené ruky znamená to že teplota ešte bude stúpať takže treba kontrolovať a až potom podať lieky. Je dôležité ako dieťa vyzerá a ako sa správa. Pokiaľ je relatívne normálne tak je to skrátka nejaká viroza. K lekárovi je za mňa ísť skoro ale ak ťa to upokojí tak choď.

donutka99
autor
18. máj 2023

@kkovacovak mal až 40tky celu noc a zvlásne dycha

donutka99
autor
18. máj 2023

@kleopatra114 no aj on normálne sa hral vseto len potom zas horúčky zadnú nádchu ma

donutka99
autor
18. máj 2023

@kkovacovak a noci bol tak spoteni ze mal celé oblečenie mokré až ak vankúš

1mina
18. máj 2023

@donutka99 tak ked sa Vam zda ze zvlastne dycha dajte ho skontrolovat dr dnes 🙂 inak ak maju len teploty, cakam 3 dni vacsinou, ale ak vidim k tomu ine problemy - bolest hrdla (to je u nas vzdy atb a angina ked je s horuckou), alebo vidite ze nieco sa vam na nom este nezda tak zbehnite

lienka.7
18. máj 2023

@donutka99 naša bola takto keď dostala 6.chorobu. 38 najskôr, potom to vystrelilo na 40. Celý deň prelezala dobrovolne v posteli, aká bola slabá.
3 dní nám klesala-stupala teplota (myslim). Potom sa vyspala a teplota uplne zmizla. Sleduj mu telo, trup a chrbát myslím býva najviac. Môže to byť toto.

donutka99
autor
18. máj 2023

@lienka.7 ahoj ,dnes od rána uz nemal horúčku akurát teraz zas 38,5 ..dnes keď som ho prebaľovalq na nohe mal vgrazku takú ružovú ale nikde inde iba na nohe

donutka99
autor
18. máj 2023

@1mina no ak bude mat teplotu celu noc rano snim musím ísť pretože sa musi ist k dr keď sú 3 dni horúčky ...dycha proste tak ako keby mal plný nos ale tie sople keď odsávam nejde nicnlen keď dám morskú vodu do nosa tak len troska
Mama vravi moja ze to môže mat preto lebo mu idú zúbky ale neviem uvidím zajtra ráno keď sjim pojdem a možno snim pojdem aj dnes keď príde oco z prace aby ma hodil

lienka.7
18. máj 2023

@donutka99 no skus sledovať trup a chrbát. Moja mala taký vysyp, takú akokeby krupicu