Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Vysoký cholesterol u 2,5 ročnej dcéry

gadzmanova
1. máj 2012

mám 2,5 ročnú dcéru zistili jej vysoký cholesterol papáme Zenix Vital a mali by sme aj Psyllium v práškovej podobe ale z toho zvracia poraďťe niekto čo zaberá aby sme ho znížili aj bez tých nechutných liekov?

desszi
1. máj 2012

A aku mate hodnotu cholesterolu? robili jej aj rozbor dobreho HDL a zleho LDL cholesterolu alebo len celkovy cholesterol? robili aj vysetrenie triacylglycerolov a dalsich lipoproteinov?

gadzmanova
autor
1. máj 2012

aká je hodnota neviem presne moc sa do toho ešte nevyznám ale lekárka hovorila že niečo cez 26 neviem čoho vraj až o 10 viac ako je hranica a to je veľa a aké testy jej robili tiež neviem výsledky má doktorka ale asi celkový cholesterol pritom malá je chudá a mastné neje skoro vôbec.

desszi
1. máj 2012

co sa stravy tyka - nejest margariny (tie zvysuju hladinu cholesterolu, aj ked reklamy tvrdia ine), vynechat stuzene rastlinne tuky, ktorych je vela hlavne v keksikoch a sladkostiach, obmedzit cukor, tuky a oleje pouzivat co najprirodzenejsie a striedat ich - na chlebik teda obycajne maslo v tenkej vrstve, kacaci, husaci tuk, ak teda spapa a ma chut, oleje olivovy, lanovy, tekvicovy, najlepsie panenske pridat lyzicku do hotoveho jedla (pozor nie horuceho), ovocie, zelenina akehokolvek druhu, tmave pecivo, mastne ryby (teda ryby s mastnym masom, nie rybicky v oleji - take su napriklad makrela, tuniak, losos, slede).

desszi
1. máj 2012

@gadzmanova vysoky cholesterol nie je az taka katastrofa, nebezpecna je urcita kombinacia respektive pomer cholesterolu celkoveho, dobreho, zleho a lipoproteinov. Co sa tyka tukov, treba aby aj tie dcerka jedla, je to dolezite pre spravny metabolizmus a vobec fungovanie travenia a vstrebavanie vitaminov.

gadzmanova
autor
1. máj 2012

@desszi neviem či je to nebezpečné s doktorkou som sa bavila len cez telefon lebo krv nám brali v Blave a o výsledky som telefonovala len hovorila že to nieje dobre a treba ho znížiť ďalšiu kontrolu nám dala v septembry s tým že máme jesť tie lieky no ten psyllium odmieta a najhoršie je že ryby mi nechce jesť tiež sladkosti je málo keď tak len cukrýky pred tým mala rada šľahačku ale tú už nepapá vôbec čaj necúkrime vôbec a maslo používam len obyčajné tie margaríny nemám rada ani ja.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli