Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vystresované dieťa

sherynkamalinka
2. okt 2014

Ahojte, potrebujem radu lebo uz neviem co robit. Syn, skoro trojrocny, mi v sept. nastupil prvy krat do skolky. Prvy tyzden kazde druhe rano zo stresu v skolke vracal, riaditelka mi povedala, ze mali taketo deticky, ze to prejde, ze mu nemam dat ranajky. To iste mi poradila aj pediatricka, ze je to zo stresu ze to prejde. Sice uz nevracia ale kazde rano ma bolesti bruska, a dusi v sebe plac. Je to take ako ked sa vam chce plakat a mate zaslzene oci ale ovladate sa. To robi on, kazde rano sedi na nocniku, bud sa vykaka alebo nie ale potom cele rano a este aj rano v satni pocuvam ze ho boli brusko. Poobede je to jedno stastne dieta ktore mi vzdy povie Mamka v skolke bolo taaaaaak dobre. Ucitrelky ho zboznuju, lebo je to taky "herec", usmievavy ...len tie rana su stale priserne. Ja uz mam z toho tiez bolesti zaludka..od vecera dokonca..poradte mi co mam robit. Viem ze to raz prejde ale kedy??? uz ma napadlo ci neexistuje nieco pre deti, nejake magnezium alebo neviem co na ukludnenie...poradte co s tym bruskom. Boli ma ked vidim ze sa trapi kazde rano 😒

martinka05
2. okt 2014

@sherynkamalinka presne to isté sme mali aj my. Treba s ním zájsť k detskej psychologičke. My sa už dokonca ocitli v takom "začarovanom kruhu". Bolesti bruška sme mali 2 roky. Pochodili sme všetky možné vyšetrenia a všade negatívne výsledky. Pomohla nám až tá psychologička a neurologička, ktorá nám predpísala také lieky, ktoré sme brali asi 4 mesiace a teraz sme už v pohode.

andreaj24
2. okt 2014

Nas nastastie nevraca, ale tiez zacal od septembra do skolky a to iste kazde rano plac a stazuje sa, ze ho boli brusko, viem, ze je vystresovany. Stale mu vsak hovorim, ze ked citi potrebu plakat nech place, lebo si myslim, ze ak to zadrziava ma v sebe velke napatie co sposobuje aj napatie svalov brusnych a z toho mu pride nevolno. U nas je priebeh rovnaky ako u vas. Rano strasne place a ked pridem ponho len pekne o skolke rozprava. Je to vsetko o odluceni od mamy, musia pochopit a naucit sa, ze mama sa vrati, len nemaju pojem o case a preto nevedia, kedy to je. Najlepsie je zachovat nejaky ritual. Nas chodi len na doobedia a uci sa, ze vzdy, ked spapa obed pridem, kazdy den. Nez sa to vsak nauci, ten ritual to potrva, ale rovnako ako ty verim, ze to bude coskoro...

lalinko2010
2. okt 2014

@sherynkamalinka ahoj, my sme mali toto 13 mesiacov, ako minulý rok nastúpil do škôlky. deti musia pochopiť že do škôlky musí, mne teraz malý hovotí, že škôlka je jeho robota a musí tak chodiť, lebo je to jeho povinnosť, našťastie mu učiteľky dovolili plyšové hračky nosiť do škôlky, takže len si zvyknúť. Mne tiež zvykol hovoriť, že ho bruško bolí, je chorý a nemôže do škôlky, ale to počuje aj od detí.
ale už sme v pohode, už neplače, sa vybozkávame ráno a je to v pohode chlapec.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli