Vysušený noštek. Čo robiť?

rejocka
8. dec 2008

😉 Ahojte maminky,neviete mi prosim Vás poradiť,mám dvoch synčekov 4 a 5r. a v poslednom čase majú stale zasušený noštek-nemaju soplíky,ale keď im čistím nošteky vatovou tyčinkov je tam toho dosť a také zasušene a ich to potom bolí,čistiť to musím,lebo maju skoro zapchaté nosné dierky,poradte mi prosím Vás co mám robiť 😕 dakujem

jaduska
8. dec 2008

Ja som nedávno kúpila dobrý nosový sprej - vincentka. To sa môže používať aj niekoľkokrát denne, keďže je to prírodná minerálna voda. Skús im to sem-tam počas dňa strieknuť, aby im to tak nezasýchalo. Alebo nech si skúsia poumývať noštek teplou vodou a tak im ho vyčisti...

bibinka
8. dec 2008

udržujj vlhkosť v byte, alebo izbičke kde chlapci spia, nejaké odparoače vody alebo priiamo zvhčovače vzduchu. a kde majú postieľky? ak blízko radiatora,tak na noc nechaj len mierne temperovať. 😉 a plus tá vincentka-môže byť.

rejocka
autor
8. dec 2008

🙂 ahojte babenky,dakujem velmi pekne,kupila som Vincentku,tak vyskusam,postielky maju daleko od radiatora,ale dam tu vodu odparovat,pripada mi to ako chrasticky,aj vy ste mali take ?pod nostekom ako take vystipane-tak natieram calciovou mastickou.papa 😵

bibinka
8. dec 2008

rejocka- môj Filipko to mával,a bohužiaľ má zníženú imunitu z nekonečných angín(ale už sme dali mandle von 😉 ), tak sa to okamžite upravilo.Tiež zvlhčujem v izbe vzduch, ale my tam nekúrime, deti nemajú radi teplo na spanie a sme aj vnútorný byt, takže nás vyhrievajú susedia. 😉

rejocka
autor
9. dec 2008

🙂 ahoj Bibinka,aj my uz mame nosne mandle vonku a s tou imunitou to moze byt,Niki bol chory a najprv sa mu vyhodil taky kutik na ustach-na to co mam davat?aj tam davam calciovu mast...dakujem papa 😵

bibinka
9. dec 2008

nám na kútiky zaberá Kosmín-masť na herpesy(v lekárni) a sudocreme, ale aj kalciovka zaberie alebo hocijaká hojivá masť.
tie kútiky bývajú aj pri nedostatku vitamínov sk.B, a s tým súvisí aj tá imunita. Skús kúpiť detský Pangamín-vyzerá to ako lentilky, stojí to okolo 100sk a je tam asi 200 farebných čočiek 😉 .Náš Fifko ich berie dlhodobejšie, pribral, kútiky už nemáva a má výbornú chuť do jedla. Dobré sú aj probiotiká, ale tie by sa nemali dávať dlhodobo, lebo prekyslia organizmus a dieťa má zbytočne buď zápchu alebo hnačku.to je len z mojej skúsenosti.niekto sa môže ohradiť, že probiotiká sa musia brať,ale to je len reklamný ťah na kupovanie tých liekov. My si vytačíme s tým pangamínom 😉

katuska26
9. dec 2008

rejocka,
nechcem ťa strašiť, ale u nás to začalo nevinne pred dvoma týždňami , vkuse si ,,rýpala´´ v nošteku, že má suché a nakoniec tiež najprv pod noštekom začervenané miesta a chrastička a z chrastičky ktorú si rozškrabala , chrasta pod noštekom, v nošteku až tak že sa jej celý upchal a diagnóza ,,medové alebo sladké chrasty´´ ☹
Tak sa teraz liečime, zistíš to tak, že ak má chrastičku a ak si ju odtrhne, alebo rozškriabne, vytečia taká žltá tekutinka, ktoré je po zaschnutí žltá, preto názov ,,medové´´ a musí sa to liečiť ATB lokálne a čistiť vodičkou ktorá bacile zlikviduje 😖 a na to tá ATB mastička na premastenie.
A presne tak, ako bibinka píše, doporučujem aj B vitamíny 🙂

bibinka
10. dec 2008

katuška- to je dosť nepríjemné čo mala maličká, ale vlastne aj Fifko mal také dosť veľké chrasty, a jemu sa potom urobila obrovská žaba na jazyku a zapálili sa celé ďasienka, že sme museli ísť na b12 injekčne. to je všetko zo zníženej imunity, vteda majú všetky vírusy sveta zelenú ☹ 😠 a dieťatko je potom z toho také choručké.
ako sa volá tá atb mastička?

katuska26
10. dec 2008

bibinka presne tak , je to strašné, včera sme boli na nosnom, tak jej tie chrastičky Dr strhávala, nesmú tam byť a teraz saliečime a mastička sa volá Bactroban a kúpila som aj B complex aby sme doplnili vitamíny B 😒
Najhoršie je že tie chrastičky sa tam stále robia nové treba to čistiť a mastiť.

rejocka
autor
10. dec 2008

Ahojte babuľky,tak kupila som na kútiky kosmín,na noštek mi odporučili Nasitu,dať na vat.tyčinku a vytierať noštek,Bibka ten Pangamín detsky nemali momentalne v dvoch lekárniach co som bola,pozriem zajtra este a keď nebudú mať co je podobné?,mne len klasický Bekomplex ukazovala.Jednu nos.dierku majú už peknú,tak sa to snáď upraví,lebo vidím,ze vy ste si Katuška vytrpeli s tými chrastičkami.Dnes manželíček ide kúpiť aj ten zvlhčovač-tak sa teším,lebo máme fakt suchý ten vzduch.Všetkym Vám veľmi pekne ďakujem ste zlatučké. 😵

katuska26
10. dec 2008

rejocka,
ja som klasický B complex kúpila, je aj pre deti, odporučili mi ho v lekárni.
A ešte stále trpíme, ale verím že už bude lepšie, cez deň v pohode len ráno a večer keď noštek čistíme,
tak plač 😢

rejocka
autor
10. dec 2008

Ahoj Katuška,a pekne ti ho spapá malá?Vieš mz síce máme vysušený noštek,ale teraz keď kýchol tak take nie priesvitné soplíky.To poznám to čistenie-velikánsky plač,ale potom-no maminka,super sa nam dýcha-len to je asi dosť neprijemné...papa

katuska26
10. dec 2008

Áno Viktorka má tri roky , včera ho cmúľala ale ku koncu jej nechutil, tak od včera ich prehĺta, no u nás čistenie spočíva v tom že jej musím stiahnuť zaschnuté chrastičky spod nosa takou vodičkou a potom to premastiť ATB masťou, čiže nie ani tak v ako pod nosom. Čiže Viki nemá soplíky, ale ako som písal vyššie ,,medové chrasty´´ ☹

rejocka
autor
10. dec 2008

Chúďatko-Viktorka to ju musí naozaj veľmi bolieť,ked jej to musíš strhnúť a potom ju to možno aj stípe.Nech Vám to už čo najskôr odíde a ste zdravučký 😵 ,pozerám na fotke je podarená 🙂 papa

janinah
10. dec 2008

skúste pozháňať perboratovú masť,je to robená biela masť v kelímkoch,na krčnom ju dávajú na nosovú sliznicu po operáciách a na suchú a chrastičkovú sliznicu je výborná 😉

bambusko
21. dec 2008

na nostek je dobry jemny nosovy olej, mam vyskusane 🙂

http://www.bioshop.sk/obchod/oleje-a-ine/jemny-...

bibinka
21. dec 2008

tak dúfam, že deťúrence majú už nošteky v poriadku 😉 a že zvlhčujete a zvlhčujete 😉

pozn.- pangamín je prírodný produkt a b-komplex syntetické vitamíny. my uprednostňujeme ten pangamín. 😉

rejocka
autor
22. dec 2008

Ahojte babulky,tak moje detičky,už majú nošteky ok-no natrápili sme sa.Pangamin som nezohnala-no nemali,ale ze aj B-komplex je dobry-volajú to,že šošovičky.Na noštek nám aj zabrala mastička Nisita a na kútiky ten kosmín-velmi rychlo pomohol.Teraz nas trápi kašel-boli sme aj u dr.,dychanie čisté,hrdielko nema cervene,ale velmi vecer kašle-tak vykašliava,tak som dnes predsa kupila,tak uvidíme. 🙂 A zvlhčujeme,zvlhčujeme 😉