Vysyp na tváričke

katinka0000
21. okt 2008

ahojte!
chcela by som sa spytat, ci ma niekto skusenosti s vysypom na tvaricke u babatka. nam sa tvaricka vysypala asi pred 2 tyzdnami. zo zaciatku nam doktorka dala taky krem, ktory nam namiesali v lekarni. bol taky tmavy, cim som zaspinila dost vela oblecenia. k tomu nam dala fenistil kvapky. nezabralo mu to, tak nam minuly tyzden dala locoid krem. natierala som ho tym 2 dni a zaroven som mu davala tie kvapky. od vcera som mu kvapky vysadila, lebo mal uz tvaricku krasnu. dneska som mu nasla znova par vyrazok.
vie mi niekto nato nieco poradit?
dakujem!

alica147
10. nov 2008

vieš čo mne sa skor osvedčilo dávať pár kvapiek toho oleja do kupela,vtedy mal malý uplne perfektnu pleť. no inak s tým jedením je to hrozné,ja napr.nevydržím bez čoko ale asi budem musieť vysadiť aj tu,aj mlieko sa snažím nepiť no je to ťažko

katinka0000
autor
10. nov 2008

to hej. asi vsetko zalezi na strave. tak mam skusit ten olejcek davat do vody? ci ako? a kolko asi? a potom nicim nemastit?

alica147
10. nov 2008

vieš čo ja vždy tak od oka trochu nalejem do vody a ja som nemastila bo mi dr.hovorila nech nič nedávam že je kopu alergií,ale vidno že ho treba natierať lebo má suchu pokožku,voda chlorová a ešte teraz kurenie,inak mne sa zdá že malému sa to práve začalo vyhadzovať ked začali kuriť 😝 ja ho budem teraz natierať tým excipialom už som ho po kupaní natrela je to také príjemné mliečko a potom určite mám kupenú niveu mlieko tak asi tým.

alica147
10. nov 2008

a ten liečitel čo si bola u neho ti čo odporučil?

katinka0000
autor
10. nov 2008

to hej. a ako casto ho kupas? ja sa snazim kazdy druhy den, lebo kazdy den nie je dobre. vysusuje to pokozku.
on mi odporucil ten oliv. olej. a ta sprosta doktorka vseliake mozne hnusne maste. to mu davat nechcem. ale uz fakt neviem, co mam urobit.

katinka0000
autor
10. nov 2008

inak malinkeho mas hrozne zlatuckeho. taky bucko ako moj nicolasko.

alica147
10. nov 2008

dík ved aj tvoj,krásnych synáčikov máme 😀 vieš čo inak ja som mu natrela líčka tou holtovou masťou a má to ovela lepšie.inak v nejakej téme jedna mamička písala že oleje paradoxne vysušujú že treba radšej dávať telové mliečka.kupala som každý den ale teraz už ako je zima tak zväčša každý druhý den,ale stáva sa že ked je navečer mrzutý tak ho kupem to sa zabavý a je spokojný 😀 a Nicolasko má len líčka vysypané,len moj malý má aj nožky suché

katinka0000
autor
10. nov 2008

no ved asi sa na ten olivovy olej vykaslem. teraz mi jedna baba poradila ten excipial. tak asi ho kupim a tym ho budem natierat. vraj je neutralny, tak tym pokazit nemozem nic. kolko stoji? a da sa kupit normalne v lekarni?
ano, on to ma len na tvaricke. na tele nema zatial nic.

alica147
10. nov 2008

vieš čo neviem či je volne predajný ale keby ti ho doky predpísala tak sa dopláca len 30sk,skus saopýtať ja som hladala na nete či je na predaj a kolko stojí ale nenašla som takže skor bude na predaj.ja ked tento miniem pojdem za doky nech predpíše další a dala som ho aj na tvaričku

a holtov dostať bez predpisu

alica147
10. nov 2008

teda že skor nebude na predaj som chcela napísať 😀 😝

alica147
10. nov 2008

EXCIPIAL U LIPOLOTIO sa to presne volá

alica147
10. nov 2008

http://www.nobel.sk/?what=drug&code=97152

tu si možeš o nom prečítať

katinka0000
autor
10. nov 2008

teraz mi jedna baba pisala, co ma od malicka ekzem a toto je vraj jediny krem, co jej robi dobre. tak ho zajtra utekam hned kupit. vraj ho dostat normalne v lekarni a stoji okolo 180 sk.
na predpis sa doplaca 30 sk. uvidim, ako nam bude robit, ak dobre, tak si ho dam potom predpisat.

ten holtov nebudem davat, lebo mne ten doktor povedal, ze ekzem nema a holtov krem je na ekzem a nato, aby sa tvaricka vysusovala. moj maly nema ziadne mokvave miesta na tvaricke.

alica147
10. nov 2008

no ved jasne to je na tebe,moj malý tiež nemá mokvavé,jamu to dám iba pár krát a uplne tenučko potriem. a čo má teda Nicolasko ked nie exém,

katinka0000
autor
10. nov 2008

ja neviem. ten doktor povedal, ze on sa cisti. tak ako som to tu uz pisala. ze ma zanesenu slezinu a babatko bud mava hnacky, alebo sa takto vyhadzuje.

alica147
10. nov 2008

hm, asi skor pečen ,nie?ale pár kvapiek toho olivov.oleja kludne davaj do vody.

katinka0000
autor
10. nov 2008

on mi povedal, ze slezina tak neviem. si zlata, dik za rady. dufam, ze aj ja som tebe trosicku s niecim pomohla.

alica147
11. nov 2008

jasne,ozvi sa ako pomohlo mliečko 😉

katinka0000
autor
11. nov 2008

dneska sme boli v BA, tak som nestihla ist do lekarne. natrela som ho takym kremom, co nam predpisala kozna na premastenie. je to uplne neskodny krem. normalne sa mu to polepsilo. tak ten olivovy olejcek uz pouzivat nebudem. asi sa nim natriem ja. 😀

junovka
11. nov 2008

aj nas kozna odradila od olivoveho.... a to som este Nely mala v brusku, ked som sa nanho pytala 🙂 😉 vraj upchava velmi pory a koza nemoze dychat pod tou mastnotou 😒

katinka0000
autor
11. nov 2008

junovka: ved normalne sa mu potom olivovom oleji zhorsila plet na tvaricke. uz to mal krasne a za tyzden sa mu to pokazilo. viac ho s tym nenatieram.

junovka
11. nov 2008

katinka, natieraj len tym, co ti odporuca kozna.Ver mi!Tiez som experimentovala pri Timeike az som doexperimentovala ☹

katinka0000
autor
11. nov 2008

junovka: natieram ho ale len jednym kremom, lebo ten druhy obsahuje kortikoidy a to mu ja urcite davat nebudem. tento co som mu dala dneska, tak ten je len na premastenie. ten mi odporucil aj ten doktor, ktoreho sme navstivili potom.

este mi baby radi excipial. ale najskor skusim tento, co nam dala kozna. vraj nemoze ublizit. a zda sa mi, ze zase ma tvaricku o nieco lepsiu.

junovka
11. nov 2008

Excipiol sme uzivali aj my pri Timeike a ten olivovy, ako tu pise Alica, ze do kupela...hmm 😒 ten by som urcite nedavala.Radsej si kup, ak ti kozna nepredpisala Balneum olej, alebo Oilatum nanovsie sa vraj dava.Timka zatial stale uziva Balneum, namiesto mydla. 😉

junovka
11. nov 2008

hmmm 😒 najhorsie je na tom, ze asi aj my sme uzivali kortikoidy, lebo sa to dalej uz nedalo...teda aspon zo zaciatku ☹ 😔

zuzanat
11. nov 2008

ahojte, ja uz som sem raz pisala, ze mame na tvari vyrazky....stale to mame, obcas to zmizne a o chvilu sa urobia dalsie. co je vsak horsie, maly ma na pleci taky divny ekzem, niekedy je cerveny. boli sme u doktorky, tak mi narozpravala vsetko mozne, ze sa to moze rozsirit a pod, tak som sa na rovinu opytala ci to moze byt atop.ekzem, vraj ano, ale nechcela mi to povedat tak na rovinu... ☹
dala nam krem Excipial U Lipolotio a o tyzden sa mame prist ukazat. neviem ci som si to vsugerovala, ale mam pocit, ze sa to zlepsuje, ze mu to ten krem vysusuje.
tak dufam, ze sa z toho dostaneme 😔

katinka0000
autor
11. nov 2008

mala to fakt take hrozne? alebo si nevedela, co ti to presne doktorka dava.
a malinkej sa to zhorsovalo postupne? alebo to mala hned nejake skarede.

junovka
11. nov 2008

Zuzanat, Excipial je super 😎 😎 😎 jednak pekne vonia, krasne sa vstrebava a lieci 😉 Vies, ono je teraz take obdobie, kedy to zmizne a zase nabehne.My sme takto to mali stale.Ked nabehol september, tak sa s nami to tiahlo az do aprila.Potom nebolo nic, a od septembra detto...bludny kruh.

zuzanat
11. nov 2008

a mozem mu ho davat aj na tvar? mi doktorka tvrdi, ze na tvari to ma kojenecky ekzem z mlieka, no neviem 😅
vy mate co?

katinka0000
autor
11. nov 2008

zuzanat: ale ved ten excipial nema vysusovat. on ma skor premastovat, nie?

junovka: ten moj predch. prispevok bol adresovany tebe.