Výsyp u bábätka

ajuska182
26. feb 2018

Mamicky stretli ste sa niektora s niecim podobným? Su to take drsne vyrazticky, ako krupicka. Niektore su cervene a zvysok su take neviditeľne, no citit ich pri dotyku. Tiahne sa jej to na chrbatik a stehienka.

lavieenrose
26. feb 2018

natieras ju?

momof3
26. feb 2018

Citrusy ak kojis alebo mne sa zda ze z oblečenia...

timilv
26. feb 2018

naša mala podobný "krupicový" výsyp keď papala brokolicu... zmizlo jej to samé do dvoch dní

ajuska182
autor
26. feb 2018

@lavieenrose natieram obyčajnou modrou indulonou, striedam so Sophie la girafe olejcekom.
@momof3 kojit nekojim, vpodstate od narodenia je na umelom mliecku. Nedavala som nic nove do stravy. Skusim zmenit prasok. Mame Persil cca mesiac.
@timilv no dcerka znasa brokolicu dobre, nic nove som jej do stravy nezavadzala, ma to od vcera, vcera vecer tie vyrazticky zcervenali, do rana bolo lepsie a poobede zas a vecer uz mala aj stehienka drsne.

ajuska182
autor
26. feb 2018

Na fotke vidno vpodstate len tie začervenané..medzi nimi je este kopec, ktore na fotkach nevidno.

timilv
26. feb 2018

@ajuska182 iné ma nenapadá... naša mala podobné bruško, stehienka a aj ručičky po tej brokolici, ale jej to samé zmizlo. krémovala som ju len klasicky jej krémom- používame od narodenia excipial. ak chceš byť kludná, zbehni zajtra k doktorke. za to nič nedáš 🙂 alebo jej skús zavolať, možno Ti bude vedieť poradiť.

ajuska182
autor
26. feb 2018

@timilv jasne, dakujem velmi pekne 😘 pockam, ako bude zajtra a zbehnem jej to ukazat. Chcela som sa tomu vyhnut, nech mi este nechyti v tomto obdobi nejaku pliagu u lekarky, ale asi to inak nepojde 🤷‍♀️

timilv
26. feb 2018

@ajuska182 to úplne chápem, nás čaká zajtra poradňa, tak tiež dúfam, že tam nič nechytíme 🙂

pininka
26. feb 2018

Moja ma to iste,uz na celom tele,ja sa obavam ze to bude mlieko a veci z neho. Budici pondelok ideme na testy,ma len 10 mesiacov

ajuska182
autor
26. feb 2018

@pininka tak tym padom, ze je na umelom od zaciatku, tak som vylucila, ze to ma z mliecka..s jogurtom tiez nema problem. Akurat co som teraz skusila bol kozi jogurt, len ked znášala fajn klasicky biely z kravského mlieka, tak by to nemalo byt z toho.. tiez ma inak napadlo, ci to nebude z mliečnych výrobkov..

ivulkap
26. feb 2018

Mne sa napr.malicka vyhádzala zo zmeneného mydielka. Používala som Johnson a prešla som na Bupi a sa vyhádzala. Teraz používam opäť Johnson a už je dobre.

ivulkap
26. feb 2018

Skús jej teraz nedávať nič, čo si predtým neskúšala a potom jej opäť daj ten kozi jogurt, ak sa ti vyhádže,vieš na 100% z čoho to má...
Alebo sa ešte raz poriadne zamysli,či si niečo iné nezmenila, keď aj niečo banálne...ja som tiež hovorila,že nič iné som jej nedávala a potom ma napadlo to mydielko 🙂

pininka
27. feb 2018

@ajuska182 jasne, tak ja tiez neviem, lebo ona kaka pekne a kebynto bol lepok, ma vodnatu stolicu.

danielitta6
27. feb 2018

My sme mali to iste, bolo to virusove. Kamoskin syn detto

ajuska182
autor
27. feb 2018

@danielitta6 to vazne? A liečili ste to aj nejak specialne alebo len s niecim natierali? Nebadam na nej ziadne ine zmeny, teplotu, sopel, kasel..nic take..siestu chorobu mala pred 2 tyzdnami..
@ivulkap dakujem 😊 skusim..skusim vylúčiť aj ten kozi jogurt..aj vcera rano, aj dnes to začervenanie zmizlo..uz to je “len” taka drsná krupicka..vcera ku veceru to vsak zcerveneli, tak som zvedava dnes.. zmenim aj prasok na Lovelu, tu znášala vpohode..)

babatkoo
27. feb 2018

Mne to na prvy pohlad prislo ako apec syndrom - virusove ochorenie.

katka013013
27. feb 2018

Aj syn má také no ma to aj na rukách. Plus od štvrtka vysoké teploty. Dr. vraj možný sarlach,. CRP je ok, tak uvidíme čo povie výter v piatok.

petronelahh
12. jan 2020

@ajuska182 zistili ste z čoho boli te vyrážky ?

katka2505
20. apr 2020

@petronelahh
Dobrý deň.V januári ste sa pýtala na tie vyrážky,asi ste mali niečo podobné.Viete mi poradiť,čo na to zabralo?Aj našej malej sa také urobili

biba1111
29. okt 2020

@katka2505 Dobry den ako vam to dopadlo s tymi vyrazkami? Prisli ste na to z coho ich malo vase dieta?

katka2505
30. okt 2020

@biba1111
Trápili sme sa s tým vyše mesiaca,vyskúšali všetky možné maste,aj lieky a nakoniec vybrala dávku ATB a hneď to zmizlo a máme odvtedy pokoj

biba1111
31. okt 2020

@katka2505 A predpisala vam antibiotika obvodna alebo kozna.

katka2505
31. okt 2020

@biba1111
Obvodná