Vysypaná detská tvárička

treissy
30. mar 2013

Dobrý den,maminy ale i nie ešte maminy,potrebovala by som poradit,mám dvojročnú dcérku,v máji bude rok čo sa jej začala vysypavat tvar,a to hlavne na líčkach,najskor som tomu nevenovala velkú pozornost,myslela som si,že to može mat zo sezonneho ovocia alebo z citrusov,najskor mi obvodná doktorka predpisala FENISTIL kvapky a HOLTOV krém-nezabralo,potom sme navštívili kožnú lekárku dala nám krémy,kt.nepomohli tak po 2týžd.sme šli znova,ale znovu nepomohlo,robili jej testy na celiakiu-lebo manžel ju má,i testy na alergie,všetko má v poriadku,na nič nieje alergická-chvalabohu,pýtam sa doktorky a čo mám teraz robit-ked jej nič nezistili a zatial z dostupnych produktoch jej nič nepomáha a ona mi odpovedala-že opatrujte sa,milé od nej,čo poviete?prosim vás o radu-čo jej mám ešte vyskúšat ?? dakujem pekne za všetky príspevky a rady

vadimka
30. mar 2013

@treissy
a ma to len na tvari?
skusala si z jedalnicka postupne a na nejaky cas vylucit napr. mliecne vyrobky, neskor citrusove plody? ak ano, zlepsilo sa to?
ono, ze nezistili alergiu, neznamena ze ju nema...zial....
moja dcerka bola vzdy vyhadzana z martankov 😒
treba patrat...mozno sa obratit na homeopatiu...

tinki
30. mar 2013

@treissy tiež si myslím, že to bude nejaká potravinová alergia..tak ako ti poradila @vadimka postupne vylúč spomínané potraviny a časový odstup najmenej tri týždne aby si videla, či sa čistí..

latvia
30. mar 2013

@treissy nemozes to odfotit nech to vidime?

treissy
autor
30. mar 2013

vadimka-mliečne výrobky?ved bambulka je na nich závislá-mliečko aj 4x denne-minimálne aj jogurtík tiež je u nás na dennom poriadku,má to na tváričke ale aj ritku vysypanú úplne "zvnútra" na to sme už tiež všeličo vyskúšali,ale najviac sa mi zdá,že jej zmiernili príznaky imazol a obyčajný pityol,ale viac ma trápi tá tvárička ☹ a neaký homeopatikum mi vieš prosím poradit??? už sme z toho zúfale obidve 😕

vadimka
30. mar 2013

@treissy

a ake mliecko pije? ak kravske tak ta nepotesim...treba na nejaky cas aspon aby si vedela, ci sa to zlepsilo..homeopatikum neviem odporucit, skor si zisti dajakeho skuseneho homeopata, co tomu rozumie...
pecenove testy jej robili...vytery jej brali?

tinka9000
30. mar 2013

vyskúšaj kozie mlieko, funguje výborne aj na alergie. aspoň zistíš, či to bola alergia. A skúsila by som morskú soľ do kúpeľa a nepremasťovať práveže. Možno nejaké harmančekové obklady. No neviem či by až teraz mala alergiu na niečo, čo už dlhodobo papá, pokiaľ ste v poslednom čase nezaviedli nejakú novú potravinu. A nemala teploty, nemôže to byť 5. choroba?

treissy
autor
31. mar 2013

no veru pije kravské mlieko,iné sme neskúšali,a ani pečenové testy jej nerobili a ani výtery,teploty chvalabohu nemá...ja jej dávam do kupela harmančekovú penu,myslím si.že je fajn

vadimka
31. mar 2013

@treissy

inak aj na harmancek byvaju alergie 😒
penu by som vylucila....staci cista voda.
na tvojm mieste by som vylucila aj to mliecko, mojej malej zistili intoeranciu laktozy ked mala 4r....vsimaj si stolicu, ci nezapacha hnilobou, ci nie je obalena akoby tukom....brusko ju neboli?
nezhorsi sa jej tvaricka po nejakom jedle? alebo ked ste vonku?