Vysypané 1 ročné dieťa. Aké môžu byť príčiny?

kamiletka
3. júl 2009

Ahojte,

chcem poprosti vsetky mamicky so skusenostou ked sa dietatko vysype, ma male cervene vyrasticky po krku a prsiach a najnovsie aj na predlakti??? Poradte mozne priciny?

zuzana76
3. júl 2009

mozno zjedla nejaky alergen - jahody, soja, ryby, orechy, med

alebo ak mala pred vysypanim par dni teplotu, tak to moze byt aj 6.choroba -exantema subitum

alebo to este mozu byt obycajne potnicky, casto ju sprchuj a obliekaj len velmi zlahka

monka88
4. júl 2009

kamiletka,nas maly ma presne to iste uz dva tyzdne.Tiez som si myslela,ze je to reakcia na nejake jedlo,alebo neviem co,ale vcera sme boli u Dr. a ta nam povedala,ze su to potnicky. A ked som sa jej spytala,ze co s tym,ze nic...
Asi ako pise zuzana,ze umyvat,lahko obliekat a keby to bolo moc zle este sa moze natierat infadolanom.my sme nim natierali a trosku je to lepsie.

blau
4. júl 2009

aj my to mame, na predu a chrbatiku su to potnicky. Zlahka obliekame platene kosielky ( bavlna chlpky z nej drazdi) a telicko pudrujeme.

akejka
4. júl 2009

aj my to máme kamiletka, presne ako si popísala - najprv mala Lucka na krku zozadu, potom spredu, aj na prsiach, aj na ramienkach po lakte...dr. min. týždeň vravela, že sú to typické potničky 😉
blau, na to dávaš sypký púder ? A pomáha ?
máme aj ten Infadolan, ako píše Monka...tak skúsime, lebo jej to neprechádza, už to máme týždeň ☹

zuzka1.
4. júl 2009

my sme dalsi s potnickami 😉
Umyvam, pudrujem. ochladi sa, zmizne.

zitaje
4. júl 2009

U nas to iste, morime sa s potnickami uz asi mesiac.
Boli sme aj u koznej, ta tvrdila ze je to najskor kontaktna alergia, ale ma to na krku (baculka), pod pazuchou, takze ja si myslim ze su to skor potnicky a pridu - odidu, tak my sa kupeme aj 2x denne (alebo sprchujeme, na chvilku iba). Fenistil nezabera (keby to bola alergia, mal by). A ked nie je tak teplo a vlhko, je to viditelne lepsie. Takze potnicky. 😉
Podla mna ak nema teplotu, tak to velmi riesit netreba. Hlavne ak sa vyluci alergen zo stravy...