Výtok u 8 - ročného dieťaťa. Treba navštíviť doktorku?

deina2005
23. okt 2009

ahojte prosim o radu moja dcera bude mat v decembri 8 rokov dnes sa mi stazovala ze ma mokre gatky ked mi ich ukazala mala tam taky zltozeleny vytok.ma s tym niekto skusenosti?vraj ju tam ani neboly ani nesvrby.treba navstivit doktorku?

deina2005
autor
12. nov 2009

nic sa jej v skole nestalo len sa stresuje ked idu pisat nejaku pisomku,diktat.... pritom je velmi dobra ziacka ma same 1.skratka vraj si neveri.lieky zacnu zaberat az za 10 dni na kontrolu ideme o 2 tyzdne

titkovamiriam
12. nov 2009

deina tak drzim palce aby tie lieky brala co najkratsie 🙂

dzio2
12. nov 2009

a co stym vytokom?

felixa
12. nov 2009

Deina, ja som mala tiez podobnu skusenost, uz som to tu niekde pisala. Ja si myslim, ze neurologicka vie, ako ma malu liecit. Moja dcera mala tiez same jednotky a straaasne sa tesila do skoly v prvej triede az tak, ze jej zacali tiky na tvari. Najprv sme boli u ocneho a ten nas poslal na neurologiu, nedoporucoval psychologa, ze tam sa to bude len vliect. K neurologicke sme chodili 3 mesiace, jeden mesiac mala lieky, ktore jej nezabrali, ale po mesiaci zmenila liecbu a za tyzden jej zmizli tiky, len este tusim do dvoch mesiacov brala lieky. A odvtedy ma pokoj. Jedna jej spoluziacka mala to iste a naposledy, ked som ju videla, este stale ma tie tiky v tvari a to je uz pubertacka.

deina2005
autor
13. nov 2009

no ten vytok-mam jej prat bilyzen v deckom prasku a uvidime co potom

martul
22. dec 2009

Tak dnes sme mali opakovaný odber moču, pred týždňom mala dcérka leukocyty 10, teraz 15,a má tiež vysoké erytrocyty. Predpísala nám Biseptol a po vianociach máme ísť na urológiu. Mala aj niektorá z vás zlé výsledky. Napíšte mi prosím vaše skúsenosti a liečbu. Ďakujem.

lulolula
27. jún 2013

@martul Dobrý deň, moja dcéra má 5 rokov a taký istý problém ako vaša. Ako ste postupovali, boli ste u lekára, alebo
ste jej doma niečo naordinovali. Prosím pomôžte. Ďakujem za odpoveď.

katkabg
6. mar 2017

Ajojte maminky,idem k vam po radu,moja sedemrocna babulka si v skole min.tyzden nasla na gatkach krvavy fliacik.Letela som ako strela do skoly,lebo mi volala zdravotna sestra ktoru maju v skole.Na druhy den som ju vzala k nasmu pediatrovy,ten jej vzal moc nakolko pri cikani ju trosku rezalo.Predpisal niaky urologicky caj a preslo vsetko.Asi nachla tak mi povedal.Dnes rano ked som malu obliekala do cisteho spodneho pradla,tak som videla na spodnom pradle co mala na noc ze tam ma taky hnedy fliacik :( Idem sou zajtra k niakej detskej gynekologicke.Hrozne sa bojim ze co to bude,este som jej nic nepovedala ale musim malu niak nato pripravit.Chcem aby jej jej zobrali vzorku nech sa zisti ci nema zapal.Tak hadam len uz sedmrocne dievcata nezacinaju menstruovat v dnesnej dobe.Som ztoho uplnev strese.Inak ju nic neboli,je vesela a tak.Nasa zdravotna sestra v jej skole kde uci mi vravela ze tam na skole su uz aj niake osem rocne ktore menstruuju 😲

eliska13
6. mar 2017

@katkabg zial tiez mame v skole dievcata, ktore maju v 9 r menzes,ale tvoja sa mi zda este moc mala.asi ma gynekologicky zapal...skus jej nejako citlivo vysvetlit co ju caka

katkabg
6. mar 2017

@eliska13 ano vysvetlim jej 🙂 uz som dohodnuta s jednym velmi dobrym pediatrom co ma jedno cele detske oddelenie,aj dokktorky su tam 🙂 tak bude dobre 🙂 tiez si myslim ze to nejak moc skoro aby to dostala ved len teraz v decembri mala sedem rockovDakujem velmi pekne za radu.Uz nech je vsetko za nami a nech viem ze je moja bambulka v poriadku

miamia27
9. aug 2022

@dsnadja prosim ta ake caje to boli co ste pili?