Vývinový dotazník S-PMV9

15. apr 2024

Ahojte mamky, o 2 týždne ma syn 11M a v tom vývinovom dotazníku mám až 2 ano - týkajúce sa chodenia okolo nábytku a ruky … zvysok nie … poradnu mame 2 dni po synovych 11 mesiacoch …..x pana, veď podľa toho dotazníka vyzera, že je úplne zaostalý, pritom sa šikovne uci … avšak čo? Plysakom kuse usi a hádže ich miesto mojkania, do vedierka nehodí, skôr si to vysype … normálne som z toho v nervoch

pribinak
15. apr 2024

Kľud …. Toto sú tabuľky. Individuálny vývin je niečo úplne iné

e1i
15. apr 2024

Klud,ja som ani pri jednom nevypisovala vyvinovy dotaznik a to starsia je predcasna.

bolarazjedna
15. apr 2024

Ale však to neznamená, že úplne všetko musí ovladat, čo je v tom dotazníku.... Niečo sa naučí skôr, niečo neskôr.... Nestresuj.... Možno o mesiac to bude vedieť..... Keby bolo zle, tak dlhodobo by zostávalo vo vývoji, a vo viacerých oblastiach, nielen v jednom dotazníku..... To aj pediater dobre vie.... Takže kľud, nič sa nedeje.

autor
15. apr 2024

@bolarazjedna taka som z toho, cela no … ale dakujem kazdej jednej za odpoved ❤️

sofia1979
15. apr 2024

Načo riešiš vývinové tabuľky každé dieťa je iné zbytočne sa stresuješ

bolarazjedna
15. apr 2024

@sofia1979 u našej pediatricky sa to musí vyplniť pred každou poriadnou, ona si to žiada... Tak potom keď to čítaš, môže ta to zneistit...

sofia1979
15. apr 2024

@bolarazjedna fíha tak to ja nepoznám no je to stresujúce pre maminu keďže fakt je dieťa indivindi no musíš to s ňou myslím tie body prekonzultovať to predsa v živote nemôže fungovať všetko podľa tabuliek

54tinka54
15. apr 2024

Kľud 🙂 často sú tam veci ktoré na ten vek ovládajú deti ktoré su veľmi popredu. A vlastne ten dotazník má pediatrovi len dotvoriť obraz o tom bábätku, nemôže ho hodnotiť len na základe neho. Tiež si to naša pediatrička žiada pred každou poradňou a koľkokrát sa stalo že sme mali dosť políčok “nie” a neriešila 🙂