Vývoj 7-mesačného dieťaťa

sheryla
3. mar 2019

Dobry den ,chcem sa spytat ,maly mal vcera 7 mesiacov a este mi vobec nerobi toto co je na foto ,pretaca sa ,pivotuje ,vsetko ale toto nie ,zatial ani nelozi ,viem ze so sedenim ma este chvilku cas ,ale skor ma zaujma to vzpriamenie ,dakujem 🙂

marion09
3. mar 2019

Nerieš,všetko pride

saja1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sheryla
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sheryla
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sheryla
autor
3. mar 2019

@saja1 a.kolko ste museli cvicit a za aky cas Vam cviky pomohli? Je to naozaj take hrozne :(

tristankooo
4. mar 2019

Navrhujem uvariť koreň púpavy a z vývaru utierat postihnuté časti 5x denne. Pripadne kadidlom vydymit byt, môžu tam byť zlé energie, ktoré blokujú pohyb bábätka.

mogaa
4. mar 2019

@sheryla ak pekne pasie koníky tak to nerieš - má svoj čas, urobí to ked bude pripravená....v polohe ked pasie koníky posiluje chrbátik ale aj ruky, hlavne ramená....Treba si vyskúšať tú polohu na sebe...posiluje sa kčná chrbtica, chrbát, ruky aj bruško.....vôbec to nie je jednoduché, aj dospelý v tej polohe nevydrží dlho....stačí keď ho v polohe na brušku budeš stimulovať hračkami - dať pred neho hračku aby si ju zobralo do jednej rúčky, podávať hračky zo strán keď je na brušku raz z jednej raz z druhej strany.....väčšina detí nie je tabulkových - preskakujú fázy alebo sa k nim vrátia až neskôr.....s lozením aj sedením má čas....ak máš veľkú loptu, môžeš si pozrieť nejaké cvičenie na YouTube, alebo sa choď na rehabku nech ti niečo ukážu, ale vojtovka je tam zbytočná.....tam len čo najčastejšie stumulovať hračkami aby sa ich v polohe na brušku snažilo z boku chytať.....

lindusss2016
4. mar 2019

@tristankooo ano, to jej urcite pomoze 🙄

lindusss2016
4. mar 2019

@sheryla suhlas s @mogaa skus ju najskor doma motivovat, hrat sa s nou. Nemate doma nejake zvieratko? U nas pri oboch detoch boli zvierata najvacsou motivaciou na lozenie

diewcatqoo
4. mar 2019

Ahoj, kup si takyto valec alebo malu gymnasticku loptu. Poloz ho na to na brusko, chyt za nozky a posuvaj ho dopredu. Mal by vystriet rucicky a sam sa podopriet. Rob to vsetko v ramci hry niekolkokrat denne, nie nasilu, ale tak, aby mal z toho radost.
Moj syn toto tiez dlho nerobil, tiez som si robila starosti. Boli sme pozorovani fyzioterapeutkou a vravela, ze je to ok zatial. Odporucila mi takuto formu hry a pomohlo to. Ak by si nebadala ziadny pokrok ani za 2-3m, chod to riesit na fyzioterapiu a odporučí ti nejake cviky.

saja1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sheryla
autor
5. mar 2019

@saja1 naozaj tak ryychlo a viete mi nejake motivacne poradit? 🙂

saja1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saja1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sheryla
autor
6. mar 2019

@saja1 jasnee dakujem moc 😘