Je zaostávanie v psychomotorickom vývoji spôsobené vyššou váhou dieťatka?

Zodpovedané
14. sep 2022

Dobrý deň,

môj syn má 8 mesiacov a zatiaľ nesedí, nelozí, neplazí sa. Iba pivotuje do kruhu. Druhé vzpriamenie tiež nemá zvládnuté. Prevažne lietadielkuje už viac ako mesiac.

Pediatrička hovorí, že je v poriadku. Boli sme aj na neurológii a taktiež mu nič nezistili.

Môže byť zaostávanie spôsobené iba tým, že váži skoro 10 kg?

Je niečo, čo nám viete poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam objednať sa k detskému fyzioterapeutovi, ktorý Vám nastaví cvičenie. Je možné, že synček sa rýchlo dostane v kvalitnom vývoji ďalej.

Bez vyšetrenia u fyzioterapeuta sa nič robiť nedá. Odporučila by som čím skôr sa nejakému ozvať na kontrolu stavu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas