Vyvrátené očká po očkovaní. Stretli ste sa s tým?

adelii
10. okt 2012

Nechcem prehanat,ani byt hystericka,aj ked to tak urcite v suvislosti s momentalnou situaciou s ockovanim vyzneje...ale...
Dnes sme boli na tretom ockovani hexavakcinou a syn (5 mesiacov) zatial nema horucku,len bol trochu placlivy.Co som si vsak vsimla,dokonca aj manzel,ze na par sekund sa skrutil do jednej strany a mal vyvratene ocka v stlp...bolo to fakt len na chvilocku,medzi hranim a kopkanim nozickami...potom znova pokracoval v kopkani a vyskani...spozorovala som to tak 4x,teraz spinka...mam sa niecoho obavat? Stretli ste sa s niecim podobnym?
Dakujem...

sampo
10. okt 2012

3 ockovanie v 5 mesiacoch? To je nejako priskoro, nie? A preco vas ockovali, ked stahuju tu vakcinu z trhu? 😕 ja som sa s nicim podobnym nestretla,asi by ma to vyplasilo, skus si pohladat niekde na nete neziaduce ucinky (ak nemas pribalovy letak..co asi nemas 😅) .. Vyzera to byt neurologickeho povodu asi.. a v tych vakcinach je dost hlinika, co utoci na male mozgy.. ☹ ale mozno to nesuvisi s ockovanim.. Skus ho pozorovat

katren
10. okt 2012

ani ja nechcem prehanat, ale tretie ockovanie hexou?????ved to sme boli pred mesiacom a to mal Michal rok a mesiac....nepomylila si si ockovania???co to mate za pediatra????

biela
10. okt 2012

ahoj, moja dcéra máva febrilné kŕče a vtedy máva vyvrátené oči, na tvojom mieste by som určite zajtra išla k doktorke, ak sa ti podarí, skús ju ju pri tom natočiť, nech máš aj dôkaz, aby ťa neoznačila za hysterickú.

anjelicek26
10. okt 2012

@sampo @katren to by zodpovedalo klasika ockovaciemu planu v anglicku, 2,3,5 mesacne deti ocku ju a v tych 5 mesiacoch uz maju tri hexy, dvoje pneumokoky a dve meningitidy v sebe :( Nevieme, kde mamicka zije... a ze je to uplne strelen suhlasim :(

JA by som sla na pohotovost, vyziadala si lekarsku spravu z prijmu a s tym potom hlasila neziaduce ucinky na SUKL. Nie si hystericka.

lucka1987
10. okt 2012

@sampo ano stiahli vakcinu z obehu,a le len tu, ktora mala dane cislo sarze, ostatne nestahovali. stiahli len jednu sarzu. nas dnes ockovali 3. krat a to mame 13 mes .

urcite by som sla na pohotovost, no ked uz spinka a je dobre, tak hned rano k lekarke

pectore
10. okt 2012

3 davka ma byt podana medzi 11 - 12 mesiacom .... v 5 mesiacoch isto ee (v SR)...... u malych deti sa vsak stava ze nemaju este celkom funkcne ocne svaly a ocka im utekaju do roka sa to vsak zvykne upravit ...aj nasej malej sem tam usli ....len tak na chvilocku a potom sa vratili do normalu.... ale tiez by som stym zasla za doktorkou.... pre istotu.

katy1979
10. okt 2012

Ja by som panikarila aj keby kludne spinkal. Najneskor zajtra k lekarke aj keby sa to uz nezopakovalo. Riesila by som to cez pohotovost. Ak nie navstevou tak by som zavolala a opisala presne co sa stalo

martina1703
10. okt 2012

nechapem ze vam mohla dat lekarka 3 davku v 5.mesiaci, my ideme na tretiu vo februari a to mala bude mat 11.mesiacov,treba ist k lekarke povedat ako maly reagoval a este sa opytat preco ma uz 3.davky v sebe ked ma len 5.mesiacov.,a asi by som volala aj na pohotovost teraz co sa stalo a aku mal reakciu 😒

romca123
10. okt 2012

my sme mali podobnú reakciu....šli sme hned na pohotovosť....vyšetrili a poslali nás domov...že treba pozorovať a keby niečo znova prísť....tak sme o 3 hodky dofrčali znova...a mali sme aj natočené na mobile...potom sme si týždeň odležali na pozorovaní na Kramároch....nakoniec to uzavreli ako reflux---s podozrením s nedostatočným dýchaním..upravilo sa to do roka....ale malý mi spinkal stále na Nanny pre istotu....

diridonda
10. okt 2012

suhlasim s katy1979, aspon zavolaj na pohotovost a opis im to dopodrobna ake mal priznaky... nevahaj a volaj, uz len pre tvoju spokojnost! radsej volat alebo ist tam zbytocne, ako by si mala nieco zanedbat..!!

sorciera24
11. okt 2012

kurnik, dalsia obet ockovania...ja uz neviem, ci su ti ludia slepi?.....ci cakate na nejaky horsi nez. ucinok?.....v tomto pripade by som letela k dr. a hlavne sa nenechat odbit, ze to je nic, ked zjavne nie je!!!!vyvratene oci nie su normalny stav! 😠 😖