Zábal pre trojmesačné bábo

hanaxxx
16. dec 2021

ahojte, od akeho veku sa mozu davat zabaly? vcera som totizto nasla na jednej stranke, ze uplne malym detom (nebolo tam specifikovane kolko mesiacov to je) sa zabaly nemaju davat. malemu znova zacala stupat teplota po ockovani a tak chcem vediet co robit, nasla som aj rozne info ako zabal spravit, niekde, ze zabalit cele telo do uteraka, niekde len obalit hrudnik..vie niekto poradit? dakujem

kika831
16. dec 2021

@hanaxxx babatkam sa zabaly nedavaju.

kp7333
16. dec 2021

@hanaxxx do teploty 38 nic nedavat, nad 38 zrazat teplotu liekmi, nad 39 striedat nurofen s panadolom (napr. nurofen sirup a panadol cipky), pripadne kratky kupel vo vlaznej - nie studenej - vode. Ale toto treba len ked sa nedari zrazit teplotu liekmi - napr. pri zapalovych ochoreniach. Po ockovani by mali stacit lieky.

jazula
16. dec 2021

@hanaxxx Prikladám foto inštrukcie od našej pediatričky, my ideme podľa toho. Našťastie sme sa po očkovaní dostali max na 38,8 a stačili 3 davky Panadol baby sirupu.

senta_sofia
16. dec 2021

@hanaxxx vlazny kupel je ucinnejsi. Zabaly nesmies robit, ak ma dieta studene koncatiny a robi sa im tzv. T-zabal, ruky rozpazit ako pismeno T a ovinut len hrudnik. Ale u takeho maleho dietata netreba pri teplote do 39 robit paniku.

tani777
16. dec 2021

Ja zrazam teplotu vyhradne kontaktom koza na kozu (u babatka,jasne ze 4 rocna to uz nechce)..vyzlecies dieta do plienky,seba do pol pasa,polozis na seba a prehodis tenku bavlnenu latku-obliecku od paplona napr..