Žabka v pusinke

andulka126
18. dec 2017

Ahojte potrebujem poradit, v akom pomere sa zaraba soda bikarbona s vodou akym posobom ste ju davali svojim babatkam na zabku
Dakujem

unctadorg
18. dec 2017

Pomer ti nepoviem, ale vatovou tycinkou vytriet. I ked u nas nezaberala gencianka, dr nam predpisala borax glycerin a az ptm to zmizlo

flavia1
18. dec 2017

@andulka126 ahoj, a je to urcite zabka?

andulka126
autor
18. dec 2017

@flavia1 na pere hornej aj dolnej ma take cervene, ako keby zosuchane, mozne je to aj tym ako stale ukusuje pasticky nonstop zmoli,saje,hryzie a aj peru si saje a zuzle, idu nam zubky, zatial som nenasla v pusinke ziadne biele povlaky..tak neviem...

flavia1
18. dec 2017

@andulka126 skus posledovat... nasa ked mala zabku, tak mala biele povlaky aj na bocnych dasnach... skusali sme vitamin c aj ine, ale nepomohlo. Potom nam dr dala biely prasok, ten zabral... dr nam povedala, ze ta fialova vodicka je toxicka na pecen... tak len, aby si vedela, keby ti ju niekto odporucal.

kacko12
18. dec 2017

To asi nebude zaba. Ta robi biely povlak v puse. Moj maly to mal a dr.mu dala uz spomenuty borax glycerin a ten super pomohol.

unctadorg
18. dec 2017

@andulka126 no zaba su biele povlaky a nejdu zotriet dole z ust. To je candida - plesen. A to by ti babo ani nepapalo, mozno bolo placlive. Moj to mal a tri tyzdne sme s tym bojovali

katharines
18. dec 2017

@andulka126 skus jej dat kusat cistu platenu plienku. Ma to 3 vyhody: cisti ustnu dutinu, posaje sliny a pomasiruje dasna. A kolko ma mesiacov? Na to cervene jej daj materske mliecko alebo mandlovy olej.
Na zabku si treba namotat gazu na prst, namocit do roztoku sody bikarbony a mechanicky vytriet. Ale prejavuje sa to tym bielym povlakom v ustach.

anitta98
18. dec 2017

Noo radšej by som si zašla do lekárne a dala si niečo predpísať tam. Neriskovala by som a zvlášť nie pri tak malinkom bábatku :(

miminkanase
18. dec 2017

Na zabku urcite najviac zabera len cista srerilna gaza. Tou namotanou na prste je treba povytierat biely povlak, 2x denne, rano pred papanim a vecer po poslednom papani. Po zabke po 3 dnoch nie je ani stopa.
Cervene podrazdene dasienka a pusina urcite nie je zabka. Mizno by bolo dobre navstivit dr., aby sa nezaniesla nejaka infekcia.