Začervenanie v rozkroku u 11-mesačného bábätka

7. mar 2024

ahojte, mam dievčatko 11m, nikdy sme neriesili nijake zapareniny ani nic podobne, no dnes som si všimla trolinku začervenanu pokožku na veľkých pyskoch a večer pri kúpaní trochu začervenany vstup do pošvy. Umývam ju odjakživa len v čistej vode a stale dôkladne davam pozor. Je to bežne, normalne, alebo to treba dat skontrolovať? Nevyzerá, ze by ju to bolelo, ale je nervózna, lebo sa jej prerezavaju stoličky.
Mate niekto skúsenosť? Ak treba, pôjdeme zajtra k dr, ale popravde radsej by som nešla, lebo ma plnu cakaren chrípky. Dakujem za skúsenosť

stanulienkat
7. mar 2024

Po jednom dni zacervenania s nou urcite nemusis chodit k dr. Okolie natri Rybilkou, casto sprchuj a vetraj,men plienky. Ak sa to do par dni zhorsi, potom chod k dr. Je to najskor zaparenina. Určite ti tu budú ženy núkať Imazol a podobné veci... Ziadnu mastičku na kvasinky jej zatiaľ nenatieraj bez porady s lekárkou.

anavixy
7. mar 2024

Nemusis ist k lekarovi, treba osetrovat doma ako zapareninu. Bepanthen, Spiridea krempasta, Rybilka ci Imazol su vhodne na osetrenie, ak sa po par dnoch stav nezlepsi alebo zhorsi, tak mozes riesit s lekarom. Okrem toho umyvat vodou a vetrat, pripadne aj kupel v hypermangane je vhodny.

autor
7. mar 2024

Ahojte, ďakujem pekne. Ostala som prekvapená, kedze za skoro rok ani raz nic take som neriešila 😀 zatial som ju utrela trosku repikom...nechám ju zajtra viac bez plienky a zastavím sa po tu rybilku...mam doma len bepanthen a kalciovu masť, tusim aj zinkovu...dakujem este raz 🙂

anavixy
7. mar 2024

Mozes kludne pouzit bepanthen aj zinkovu mast, tie su rovnako vhodne tiez (rybia pasta obsahuje aj zinok). Odporucam Spirideu krempastu 🙂

sofia1979
7. mar 2024

Bepanten je ukážkový čím bude staršia môže mať častejšie tým že okienka agresívnejší moc stolica nič hrozné to nieje ak len trosku sprchuje čistou vodou plus meň plienky vetra a masti ak by