Začervenaný zadoček. Je to zaparenina?

anavila
4. feb 2009

ahojte....chcem sa opytat, ci zaparenina na zadocku moze vyzerat tak ze je to len zacervenanie, alebo to vyzera inak.
Moja mala ma pod plienkou od rana take strasne cervene a vyzera to ako nejake vyrazky, dokonca az pluzgieriky vela pri sebe....neviem ako vyzera taka zaparenina, lebo som to nikdy nevidela, mozno je to smiesne ale je to tak.prosim poradte mi.

fiallinka
4. feb 2009

anavila: ano, je to zapařené - omyj obyčejnou vodou, hodně zadeček větrej, natři mastičkou proti opruzenině a brzo to zmizí... taky omez chemii - žádné vlhčené ubrousky, klidně párkrát přebal do obyčejné látkové plenky a často vyměňuj. A když to bude moc hrozné, tak kup v lékárně fialovou genciálku, ta má desinfekční účinky a potři to tím 🙂. Taky jsem se poprvé děsila 🙂

zuzana17
4. feb 2009

anavila, je to zaparenina 😒 ako píše fialinka umy zadoček čistou vodou a udržuj ho v suchu, natri nejakou mastičkou proti zapareninám, veľmi účinný je pytiol z lekárne ale i sudokrém a iné 🙂

hankaajirik
4. feb 2009

ahojky, my jsme trpěli na opruzeniny nejvíce když rostly zuby.Jednou jsem se až vyděsila, jak byl zadeček rudý.Nejlépe se to léčilo mastí Rybilka.

anavila
autor
4. feb 2009

dakujem pekne

dnada
4. feb 2009

ana - hodně to mizí ,když to budeš mazat bepanthenem,na větání máš už docela velkou holku 😀 Spíš častěji přebalovat,látkovky nevím,po těch se mi malej oprudil ještě víc. Směšné to rozhodně není,učený člověk z nebe přeci nespadl 😉 Prostě mazat mazat a přebalovat 😉

suzette
4. feb 2009

ahoj moze to byt zaparenina,aj moj maly maĺ take pluzgieriky...castejsie cez den som mu sprchovala zadocek a viac vetrala,ale masticky mi moc nepomahali..nam pomohol detsky puder...a sme pekne v suchu...

geminis
4. feb 2009

ahoj,
může to být zapařenina, ale můžou to způsobovat i kvasinky. my na to taky trpíme, i s těma slitejma puchýřkama, mudra nechala odebrat vzorek stolice a nasadila nám nějaký roztok.
líp bude, až budou dětí bez plínek.

jaja0110
4. feb 2009

anavila- my sme mali to iste, vela takych pluzgierikov a strasne cerveny zadocek, potom tie pluzgieriky ani keby praskli a mala straaaasne plakala a ked sme ju rozbalili vyzeralo to ako popalenina ☹ museli sme jej to normlane striekat tou penou Panthenol co je aj na popaleniny po slnku a lozila s holym zadockom a potom sme natierali Imazolom...do 3-4 dni sa to zahojilo...sudocream ani nic ine nam uz v tomto stadiu nepomahal 😨