Zaparenina verzus ekzém

simonaf
30. apr 2012

Našej Danielke sa spravili na zadočku červené -asi- vyrážky, ktoré sú tesne vedľa seba so zapáleným okolím...začínalo to ako klasická zaparenina, no žiadna mastička nepomáha (bepanthen, kalciova masť, sudocrem, s.o.s.nivea, rybilka, atď atď), tak zrejme to bude iného pôvodu, doteraz sme nemali problém zapareninu vyliečiť...no toto vyzerá ako zapálené vyrážky, aj keď stále ma akosi ťahá myslieť si, že ide "len" o zapareninu, nejaké ťažšie štádium...spomeniem aj to, že mala na zápästí ekzém, no to bolo v podstate niečo iné-klasická napnutá suchá červená pokožka-fliačik...na to sme tiež po mnohých pokusoch nakoniec boli nútení nasadiť kortikoid.mastičku od kožnej...tá zabrala....spomínam ekzém preto, lebo oba prípady vznikli zhruba v rovnakom čase...aspoň sa mi tak zdá...ale na pohľad ide o iný prejav...neviem, stretli ste sa s niečím takým? Čo vám ešte najviac zaberá pri ťažšom štádiu zapareniny, alebo vám to pripomína niečo celkom iné? K dr.samozrejme pôjdeme, no zatiaľ aspoň takto, veď pri našich detičkách už máme všetci mnohé skúsenosti..ďakujem

alzbeta79
1. máj 2012

@simonaf ak je u nás problém, tak úplne prestanempoužívať itierky na dupku a umývam ju len vatou namočenou vo vode. A veľa sa vetráme bez plienočky. No vy asi máte silnejší prejav, ktorý potrebuje doktora. Držím palce.

dana_l
1. máj 2012

@simonaf na ekzem skus napisat do tejto temy
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/atopicky-ekzem-u-deti-mate-ucinne-rady-tipy-ako-ho-riesit/
nam pomohli radou a mame po ekzeme i bez pouzivania lekarskych vyrobkov.

na zapareninu na zadocku - my sme mali az mal maly "zive" miesta. skusala som viacero veci a napokon nam pomohlo obycajna vazelina ci inak petroleum jelly- neviem ako ju volate na svk. po par dnoch pouzivania zaparenina i s vyrazkami a inymi problemami uplne zmizla
http://www.vaseline.ca/en/products/petroleum-je...

naposledy som mu nasla na krku - ako ma zahyb pod hlavickou tiez cervene az "zive" miesto a natrela som a na druhy den bolo ok.

xenicka13
1. máj 2012

mne kazala kozna na ritku imazol krempastu je volnopredajna