Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zachádzanie sa deti pri plači

karkulka111
21. aug 2015

Je tu taka tema uz? dajte link prosim dakujem

natalushka
21. aug 2015

Ahoj..neviem,ci tu taka tema je..mas s tym problem?mne sa maly zaplakal len par krat ako novorodena..pomohlo fuknut nan ho..potom sme uz s tym nikdy provlem nemali..chvala Bohu..ale viem,ze napr.susede to maly robil..nim pomahalo,ked ho tak na rukach ako keby vyjodili do vzduchu..drzali pod pazami a rychlo ho muz zdvihol nad hlavu..sa lakol a dobre..ale napr.kolegyni to robila dcera snad do 4rokov,az modrala..viem,ze hovorila,ze ju musela vzdy slahnut do vane a obliat studenou vodou,nic ine na nu neplatilo..ale je pravda,ze neviem,ako to riesili,ked nebola vana po ruke🙂 no,snad som pomohla..

karkulka111
autor
21. aug 2015

@natalushka ahoj no nam sa mala zajde ked necakane spadne na kolena ale to uz ju musia boliet napr. beton alebo ked jej nieco zakazem ze fakt naozaj to nesmie a to sa zajde ked uz ma ona fakt nervy a to niekedy trva aj do 5-10 sekund co je si myslim az dost a potom pride k sebe ked na nu fuknem ale to musim velmi silno fuknut s vodou som to neskusala lebo nikdy nebola po ruke a naposledy sa tak zasla a to sme sedeli v lietadle a on nechcela sediet na sedacke pred odletom ze sa tak zasla ze isla do modra trepala zo sebou az omdlela na take 2-3 sekundy a som ju hned pobuchala po chrbte a vtedy prisla k sebe no neprajem nikomu ten strach tak preto sa pytam ci tu uz je nejaka podobna tema 😒 a teraz sa snazim behat za nou a hlavne nekricat na nu aby neplakala lebo sa bojim jak cert kriza aby sa nezasla

natalushka
21. aug 2015

@karkulka111 jeeje..tak to ti nezavidim..to je taky maly jedos🙂 no kolegynia to tiez tak,pri bars com,aj ked sa jej nieco nelubilo,tak zacala od jedu tak revat,az sa zaplakala..ona prave az v takom vacsom veku to zacala robit,ked uz si uvedomovala a skusala co moze..a vtedy uz na nu nic nezabralo,len ta voda..neviem,mozno chrstnut na nu trebars aj z flase trochu vody..neviem,ozaj..rada by som poradila,ale neviem..asi len vydrzat,stat si pevne za svojim..mozno mala tiez skusa,co znesiete🙂 a mozno ne,fakt nepoznam tvoje dieta,tak neviem..ale to v tom lietadle ti teda nezavidim..viem,ze je to strach,ci sa nadychne,ci ne..je to neprijemne..no,pockaj,mozno sa este najde nejaka mamina,ktora poradi..drzte sa🙂

gapre
21. aug 2015

@karkulka111 Mojej dcerke sa to stalo 2 krat do odpadnutia ☹ Viem co prezivas,je to strasne.Ked vidim ,ze nemoze predychat,tak silno fuknem.Niekedy to pomoze.Zatial nam pomaha aj to, ked jej rychlo ukazem nejaku hracku,alebo nieco pre nu zaujimave.Ked odpadla prvy raz tak som sa skoro zblaznila.Muz ju chytil za nohy a ja buchala po chrbatiku.Druhy raz, ked si narazila peru.To si ju muz len privinul a hladkal po chrbatiku,lebo to uz dychala ,ale stale mala prevratene oci.Neviem poradit nic lepsie,ked zrovna nieje po ruke voda.Lekarka vravela ,ze to prerostne.Nevieme kedy 😖 A keby to bolo castejsie aj viac krat do dna ,tak na neurologiu.Dufam ,ze sa nam to uz nebude opakovat.A drzim palce aj vam.

rybka1985
21. aug 2015

Moj maly sa tiez zachadza a je to cim dalej tym horsie,ked bol mensi, stacilo fuknut do tvare

karkulka111
autor
21. aug 2015

@rybka1985 no presne tak cim je vacsia tym tazsie sa nadychava tak u nej niekedy nepomaha to fuknutie

mirkava
21. aug 2015

@karkulka111 treba dieta vyhodit do vzduch nad seba. Klasicky pod pazuskyy a trochu vyhodit. Malo by pomoct.

rybka1985
21. aug 2015

@karkulka111 my musime fukat priamo do ust a ked nepomoze 2-3x tak chytit pod pazuchy a zacat utekat

ofinka
21. aug 2015

kedze sme s tymto chodili k neuroligcke, tak chcem autorke temy povedat, ze okrem fuknutia nech ma aj vonku pri sebe vodu a ked nepomoze rychle prsknutie vody do tvare, tak polozit dieta na bok, do tzv. stabilizovanej polohy, aby malo uvolnene dychacie cesty. prejde do v 3 rokoch, casto ale az v 5 rokoch. ak mate viac ako 2 zachvaty tyzdenne, prechodne sa na to podava mala davka Peritolu. nam ho vysadili a mali sme zachvat aj kazdy druhy den, tiez pri pade, nahlej bolesti z buchnutia hlavy, alebo pri velkom jedovani sa, ked clovek nieco zakaze, ale uz sa to lepsi. chce to naozaj snazit sa predist plakaniu a ak to zacne, hned ukladat dieta lezom do polohy na boku. u nas to pomaha a ked vcas pribehnem, vyhnem sa niekolkosekundovemu bezveedomiu a nedychaniu, co sa i vzdy zda, ze trva vecnost. :o(((

rybka1985
21. aug 2015

@ofinka ja ho kvoli tomu ani nemozem nechat s nikym inym,uz sa mi viackrat stalo ze sa zasiel nedychal az bol modry a ten s kym bol si to ani nevsimol. Alebo sa nezasvateni smiali ze ako sa s malym hram a ja som ho nemohla prebrat,az ked som skrikla preboha tak sa zbadali

ludmilaka
21. aug 2015

Tiež fúkame. Ale vraj zaberie aj frčka do päty. U nás nezaberá.

marcah
21. aug 2015

@karkulka111 uplne ti rozumiem, tiez ma to hrozne vystrasilo.... moj maly s tym zacal ked mal uz viac ako rok... ked sa to stalo prvykrat, tak sme s manzelom celu noc nespali a sledovali sme ho ci dycha.
Vypozorovala som to, ze sa to stavalo hlavne ked uz bol unaveny a malokedy pri bolesti ale skoro vzdy pri trucovani....
Pediater mi vravel, ze to je normalne, ze mu to nijak neublizi a ze to vekom prejde. Musim povedat ze teraz to uz dhsie nemal, ale nechcem to zakriknut.
Skus si precitat: http://www.ukulele.sk/clanky/afektivne-zachvaty...

makusik
21. aug 2015

Ked fukanie nepomaha zapchajte mu nos. To urcite zaberie. Dochadza pri placi k bloku kedy su dva otvory usta a nos akoby proti sebe a vzduch sa nema ako dostat do tela. Ked sa zapcha nos, jedna cesta sa zablokuje a dieta chyti dych.

moni244
21. aug 2015

@karkulka111 ja viem, ze to bude zniet drsne, ale hlavne neurob tu chybu, ze na nu nebudes kriicat, zakazovat jej veci a podobne, stale jej behat za zadkom, lebo z nej vyrastie rozmaznany fracek ako z mojej sestry, ktora toto tiez mala a ked si to uvedomovala, tak to robila na truc, aby docielila co chce, dost dlho s nou bol problem a aj teraz je to do seba zahladeny clovek, co na nikoho neberie ohlad

ofinka
22. aug 2015

@rybka1985 no presne aj na mna svokrovci pozeraju ako na blba, lebo to este nezazili a tiez sa bojim ju s niekym nechat. ☹ hlavne ked v aute cestujeme a ju uz chyta po nejakom vylete unava, tak som na nervy, lebo keby ju to chytilo, ani by som ju nevedela odpasat. ona je cela stiahnuta v krci vtedy, nedaju sa jej narovnat nohy, kym to cele neprejde, aj chrci. prote ako pri epilepsii, ale nastastie to nema. a na druhej strasne presne ako moni244, to su moje obavy, uplne to vystihla, ze aby nebola tutu-utu rozmaznana. ale ked robi malemu zle, ze mu ublizi, tak jej placnem na zadok dost dorazne a ona napodiv vtedy vobec neplace, lebo vie, ze spravila zle, ze mu nema robit zle. a tak isto po ruke, ked ho soti, alebo nieco take, tak tiez to ustoji bez placu, lebo si uvedomuje, ze co jej vravim, ze to nesmie.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli