Zachrípnuté 6 mesačné bábätko

verononka
19. aug 2016

Ahojte, máme 6 mesačnú dcérku a už asi štyri dni sledujem, že má zachrípnutý hlások, Ešte sme neboli u lekára lebo máme teraz trochu zhony kvôli iným veciam ale hlavne som nespozorovala žiadne iné odchýlky. To znamená, že nekašle, nemá soplíky ani horúčky. Vylučovanie tiež ako obvykle. Stretli ste sa s tým? Čo pomáha a čím to môže byť? ☹

misscelaneous
19. aug 2016

Moja bola zachripnuta asi dva dni a poto, prisiel zapal hrtana, laryngitida. No spojena s kaslom a horuckami. A raz bola zachripnuta asi 5 mesacna ked mala par dni ze vela plakala. Ale sla by som urcite k lekarke.

mirkaaa80
19. aug 2016

@verononka moj maly byval zachripnuty keď sa mu mliecko vracalo z bruška, ale najčastejšie zo soplikov. Nevytekali von, ale stekali dnu, máva tzv.zadnu nádchu, a z toho máva zachripnutie, steká mu to na hlasivky. Ale tiež môže byť klimatizácia.....v aute, v obchode, doma...

ladynaamah
19. aug 2016

@verononka akurát nám to prešlo, malý bol strašne zachrípnutý, nič iné, ani teploty ani kašel. Doktorka nám dala fenistil kvapky ( na každé kg kvapku dvakrát denne) a večer dať pol čajovej lyžičky kalcioveho sirupu. Do dvoch dní to bolo preč ;)

nikusssik
19. aug 2016

moja dcéra vie zaachrípnuť veľmi často, ale ona bola aj dosť plačlivé dieťa a aj teraz, keď má 3 a pol roka, tak zachrípne, lebo veľa kričí...u nás vačšinou chripenie nemá iné priznaky ani komplikácie...mám podozrenie, že jej to vyvoláva aj nejaká alergia, zmeny počasia a podobne...vždy dávam kalciový sirup a robím zábaly na hrdlo...teplý olejový, alebo jazveciu mast...pit len letne, nič teple...u nás sa toto stáva naozaj často, boli už časy, ekdy ju nebolo počuť vobec ale ku podivu nikdy to nesúviselo s chorobou...

fila1985
20. aug 2016

nas maly bol zachripnuty tri meaiace mal urobene vsetky mozne vysetrenia aj orl, skusik vsetky mozne sirupy a to ma ozaj dobru doktorku a nic nepomohlo az more, tam som ho namocila par krat pod vodu a zachripnutie bolo prec, nema ani 3 roky

inulienka11
20. aug 2016

Moj maly bol zachripnuty dva dni a na treti den rano nemohol dychat.dr. vravela ze u malych deti netreba zanedbat obycajne zachripnutie ze sa uzatvoria dychacie cesty a nemoze dychat ako nas pripad