Začínajúce ovčie kiahne

petruska573
3. okt 2013

Ahojte všetky mamičky! Moja dcérka (12) má od včerajšku ovčie kiahne. Má ich ešte málo ale skoro všetky už má rozškrabnuté lebo sme nevedeli čo to je. Včera mala len 2 a dnes vyše 20. Hlavne na brušku, pár na nohách a pár vo vlasoch. Neviem čo je na to najlepšie dať aby ich nemala jednu vedľa druhej. Tie čo si rozškrabla boli malé, tak si myslím, že tam buď nebudú žiadne jazvy alebo len také malinké. Neviem, dala som jej alkohol, to som niekde počula a fenistil. Má dve na cikuli. Zajtra ideme k doktorke. Poradíte mi čo jej mám na to dať aby ich nebolo viacej? 😒

mirka
3. okt 2013

@petruska573 naša ich mala túto jar, vraví sa, že je lepšie, aby vyšli, aby nenarobili zle vnútri v tele, moja sa kúpala v hypermangáne, ten rýchlo zasušoval a natierali sme gélom na kiahne volal sa Virasooth (tak nejako) je to lepšie ako fenistil, alkohol ju bude štípať, hypermangán neštípe, len suší

janielikk
3. okt 2013

dufam, ze ten alkohol si jej nedala pit 🙂

petruska573
autor
3. okt 2013

Ja som jej trošku dala 😅

petruska573
autor
3. okt 2013

Bojím sa, že jej jazvy zostanú po celom brušku, kde si ich najviac rozškrabala. 😒

janielikk
3. okt 2013

@petruska573 tomu vysypu uz nezabranis, u niekoho je to burlivejsie, u niekoho menej. Moj syn ich mal plnu hlavu a na tele mal len mozno 5. Zato dcerka bola vyhadzana, ze sa to nedalo zratat 🙂
Kupala som ich rano a vecer v hypermangane vo velkej vani, aj ked mi vraveli, ze hyperman. nepusti, krasne som ho dala dolu s Cifom. Okrem toho som ich uz nenatierala s nicim, akurat som tiez davala Fenistil kvapky, aby ich to tak nesvrbelo. Nastastie ani po rozskrabnuti im ziadne jazvy neostali, ked je to dieta mensie, aj ta plet sa akosi lepsie zaceli.

petruska573
autor
3. okt 2013

Neviem či 11 ročné dieťa ešte je také "menšie dieťa", preto sa aj bojím ale ďakujem 😉

zuzkat1
3. okt 2013

Ja by som dr zavolala. S kiahnami do cakarne...no neviem ci je to dobry napad

sanym
3. okt 2013

@petruska573 lekárke stačí telefonicky nahlásiť, že máte kiahne, určite nechoďte osobne - môžu tam byť choré deti ktoré určite po kiahňach netúžia. Nám pomohol Tanno hermal lotio (krém z lekárne) a na miestach kde sa krém nehodil - vlasy, uši... som potierala švédskymi kvapkami a proti svrbeniu fenistil.

chances
3. okt 2013

Ak si si ista, ze su to kiahne, tiez by som k dr. nesla, len zatelefonovala, aby dcerka nenakazila ine deti. Dcera aj syn mali teraz kiahne, davala som im Fenistil kvapky, tie asi najviac pomohli, aby si to neskrabali. Niektore som natierala tekutym pudrom - tie, co som nenatrela nicim sa zahojili rychlejsie.

petruska573
autor
3. okt 2013

Chodí do školy takže musí mať potvrdenie od lekára

sanym
3. okt 2013

@petruska573 podľa mňa po telefonickej konzultácii vám lekár určite ospravedlnenku napíše a skočíš po ňu ty. A do školy predsa pôjde až po skončení kiahní, prestávajú byť nákazlivé po zaschnutí poslednej vyrážky a na kontrolu a pre potvrdenie už môžte ísť.

petruska573
autor
3. okt 2013

Inak by sme mohli aj zavolať ale kvôli škole nie ☹

sanym
3. okt 2013

@petruska573 Nechápem, vy musíte niesť do školy ospravedlnenku ešte počas choroby? 😕 Aspoň si s lekárom dohodnite čas kedy tam bude čo najmenej detí, napr. tesne pred koncom ordinačných hodín.

mirka
3. okt 2013

my sme museli ísť k dr., nestačilo len po telefóne, ale išli sme vtedy, ked už nemá pacientov

petruska573
autor
3. okt 2013

Dobrý nápad

petruska573
autor
3. okt 2013

Kamaratka mi povedala, ze vsetko co sa rozskrabne, ostane jazva

snehuliacka
3. okt 2013

@petruska573 ten alkohol dala aj moja mama mne keď som v 15-tich mala kiahne, že aby som sa dobre vyhádzala. Tak ako píšu hore, lepšie je keď sa dieťa poriadne vysype 🙂