Začíname s kraniálnou ortézou na hlavičku

loknicka
10. apr 2014

Ahojte tak začíname aj my s prilbou. Mám z toho väčší strach ako malá. Mamičky ktoré máte skúsenosti, rady a pod. budem vďačná. Ďakujem

denca76
17. jún 2014

@lufa777 nam hned povedali že vytierať liehom ale malému ked ju na tu hodinku dam dolu tak hrozne smrtka aj hlavička ,mi ju máme už pomali týždeň 🙂

lufa777
17. jún 2014

od dnes už máme helmičku aj my. Malý má 9 a pól mesiaca a liečbu nám dnes odhadli na 4 týždne tak uvidíme 🙂

lufa777
17. jún 2014

@lufa777 ešte má napadlo, že my sme tiež najprv mysleli, že budeme musieť cestovať do BA len potom som si na internete našla, že protetiku máme aj my tu v Martine, partner tam zbehol a všetko sme vybavili u nás. Tak skús aj ty pokukať a možno zistíš, že vám pomôžu niekde pri vás a nebudete musieť toľko cestovať.

lufa777
17. jún 2014

@siska2307 ešte má napadlo, že my sme tiež najprv mysleli, že budeme musieť cestovať do BA len potom som si na internete našla, že protetiku máme aj my tu v Martine, partner tam zbehol a všetko sme vybavili u nás. Tak skús aj ty pokukať a možno zistíš, že vám pomôžu niekde pri vás a nebudete musieť toľko cestovať.

siska2307
17. jún 2014

@lufa777 ďakujem. Ešte taka možno primitivna otázka, dlho ste sa rozhodovali ci do toho ísť a akú máte zlezaninu, lebo ja už sama neviem čo robiť, lebo každý mi hovorí , že to má len trosicka že to nemám vôbec riešiť a ona je ešte k tomu strašne vlasata, čiže ja už neviem či ja to zvelicujem...

siska2307
17. jún 2014

@lufa777 a 4 týždne to mate v pohode, držím palce 🙂

ina44
17. jún 2014

Ahojte,som rada ze som nasla maminy ktore maju skusenosti s touto ortezou.moj syn (4,5meiaca) ma zlezanu hlavu , oroped nam odporucil tuto ortezu, no vybavit detskeho neurologa bolo dost nadlho ale konecne ideme o protei teraz vo stvrtok. Podla toho co ste pisali tak prve vysetrenie trva kratko, a druhe dlhsie, mozete mi prosim popisat co mu budu robit?dakujem

lufa777
17. jún 2014

@siska2307 no my sme to v podstate chceli hned od zaciatku ako sme to nasli na internete...v podstate sme nevahali...len vsetky vysetrenia nam trvali mesiac plus cez dva tyzdne trvalo vyrobenie ortezy takze cele sme to mali na mesiac a pol...my mame zlezany zad hlavicky lebo on chcel spinkávať iba na chrbátiku a nepomohlo ani polohovanie...ako nám tvrdili, že nech neriešime ortézu,že to sa napraví samo, ale my nechcem riskovať, že sa nenapraví a raz nám bude vyčítať škaredú hlavu...a náš drobček je tiež veľmi vlasatý, akurát ho musím ísť dať podstrihnuť lebo sa veľmi potí, ale vydržíme 🙂 teda ak si myslíš, že vám to treba tak to malej daj a nečakaj či sa to napraví samo.

lufa777
17. jún 2014

@ina44 ahoj, na prvej návšete v protetike malému oskenuju hlavičku...to trvá pár minút...a na tej druhej už budete mať vyrobenú helmičku...nám dnes táto druhá návšteva trvala presne dve hodiny...tú helmičku musia prispôsobiť dieťatku na hlavičku aby ho nič netlačilo a neodieralo...takže tú helmičku ešte brúsia do tvaru aký bude bábatku vyhovovať. Nerobia nič čo by dieťatko bolelo 🙂

javi37
17. jún 2014

Ahojte, tak ja pridávam tiež osobnú skúsenosť, my sme začali nosiť v 7. mesiaci a nosili sme 3,7 mesiaca...takto sa nám to napravilo.

javi37
17. jún 2014
siska2307
17. jún 2014

@lufa777 Ahoj, môžeš mi ešte povedať kde si to našla ,ze kde ti inde okrem ba urobia ten sken hlavicky. A na kontrolu budete chodiť do ba alebo do martina?

loknicka
autor
17. jún 2014

No tiez liehom. Skusala som uz aj samponom alebo mydlom ale stale to citit od potu. Doktor mi povedal ze to je normalne...

lufa777
17. jún 2014

@siska2307 ja som hladat daku protetiku a keď som našla v Martine tak som sa informovala a zistila som, že aj tu nám urobia helmičku. A všetko budeme riešiť iba v Martine, nikde nebudeme cestovať.

loknicka
autor
17. jún 2014

A co sa liecby tyka dalsi sken je vraj vzdy o 3 mesiace. A cim starsie babo tym to ide pomalsie. My o 3 tyzdne koncime po troch mesiacoch... 😉

siska2307
17. jún 2014

@lufa777 a môžeš mi dať na nich nejaký kontakt

lufa777
17. jún 2014

@siska2307 http://www.ortoprotetika.sk/kontakt/#obsah tu je kontakt...a odkiaľ presne si? možnože aj vy máte protetiku, skúsim ti nájsť 🙂

siska2307
17. jún 2014

@lufa777 ďakujem. Ja som zo Spišskej Novej Vsi

lufa777
17. jún 2014

@siska2307 hľadala som na nete, aj som našla, ale niesom si istá či nejde len o ambulancie...skús zavolať do Martina a opýtaj sa ich či napr. v Košiciach nieje dáke pracovisko kde robia kraniálne ortézy. Ak nie tak Martin más o polovicu bližšie ako BA. Asi už nič lepšie nevymyslím 🙂 A daj mi prosím vedieť čo si vybavila ak sa rozhodneš, že zavoláš.

siska2307
17. jún 2014

@lufa777 ešte raz vďaka, určite dam vedieť, keď sa rozhodnem to riešiť, lebo manžel tým veľmi nie je nadšený

lufa777
17. jún 2014

@siska2307 chápem, ale určite to stojí za to

ina44
18. jún 2014

@lufa777 dakujem za info, este by som chcela vediet ked boli tieto horucavy 30 stupnov to sa bude velmi potit pod tou prilbou ci nie? Muz ma z tej prilby viacej strachu ako ja ☹ ze chudatko male takto ho trapit.ale podla mna mu to len pomoze nie?

25daniela
18. jún 2014

Nadherne su deturence aj s tymi helmickami, tak nech vam pomozu a krasne gulate hlavicky detickam 🙂

silinka10
18. jún 2014

My sme ju mali tiez, minuly tyzden sme to ukončili, kludne sa pytaj.. 🙂

denca76
18. jún 2014

Tak dnes sme boli na kontrole po týždny a už su vidieť aj zmeni 🙂 za týždeň sa nam to upravilo o 4 cm 🙂 tak dúfam že to nebudeme musieť mať moc dlho 🙂

denca76
18. jún 2014

@ina44 nemusi mať manžel vôbec strach detičky ani niekedy nevedia že to maju .Môj mali už na 3 deň v nej aj hajuškal 🙂 hlavna vec že to pomôže 🙂

ina44
18. jún 2014

@denca76 dakujem - dam mu to precitat 🙂

lufa777
18. jún 2014

@ina44 ahoj, tak náš sa fakt potí veľmi, ale dnes sme boli v kaderníctve a dali sme mu letný zostrih a fakt je krásnučký aj s takými krátkymi vláskami 🙂 ale detičky vydržia viac ako my 🙂 a my máme prilbu dnes druhý deň a malý je úplne v pohode...aj v nej dnes dvakrát spinkal v kočíku a nezaznamenala som rozdiel 🙂 takže manžel sa nemusí báť a určite urobíte dobre rozhodnutie

lufa777
18. jún 2014

@silinka10 ahoj, ja sa chcem opýtať lebo som zvedavá 🙂 koľko mesiacov malo tvoje miminko keď začalo nosiť helmičku, koľko ju nosilo a akú veľkú zmenu ste zaznamenali. Ďakujem krásne

silinka10
19. jún 2014

@lufa777 ahojcek, no maly zacinal v januari, vtedy mal 8 mesiacov, yacinali sme s deformaciou 12 mm a skoncili na 7.. realne sme to nosili 3 mesiace, potom maly ochorel - kaslal asi 5 tyzdnov zo zubov - teda zo soplov co mu stekali do hrdla, vtedy sme to zacali flakat a uz sme nezacali.. ked sme nosili tak sme ju mali stale okrem kupania, je pravda ze bola zima a nebol az taky problem s potenim... hlava si na to zvykne, chvilu sa potil aj on ale potom to ustupilo.. odporucam umyvat nielen v liehu ale aj normalne s mydlom,helma prezila a aj vonala 🙂 drzim palce, nebude to lahke ale stoji to za to.. ak by si estenieco potrebovala tak sa ozvi... mozno sa tych 7 mm zda vela, ale hlavne sa zmenil pomer hlavicky, takze je to relativne v pohode, ja to vidim, ale ti co nevedia si nevsimnu, kedze sisatu hlavu maju skoro vsetci ( uvidis ked si to zacnes viacej vsimat)