Začíname s kraniálnou ortézou na hlavičku

loknicka
10. apr 2014

Ahojte tak začíname aj my s prilbou. Mám z toho väčší strach ako malá. Mamičky ktoré máte skúsenosti, rady a pod. budem vďačná. Ďakujem

dunatena
25. apr 2016

@m_lucia myslim, ze v puberte, ak to nebude tvar hlavy, sa najde urcite nieco ine... Plet, oblecenie, strih vlasov, velke/male nohy, to je proste obdobie, nikomu z rodiny sa maly nezda "divny", co sa tvaru hlavy tyka a nie nehovoria to z utechy. Uvidime ako sa vyjadri pediatricka, len som chcela vediet, ci niekto mal aj vazne zdravotne problemy alebo ste davli prilby len z kozmetickeho hladiska.

dany1005
15. máj 2016

Ahojte na facebooku som vytvorila skupinu pre nás čo bojujeme s touto ortézou. Je to aj pre pre rodičov čo váhajú o jej používaní. https://www.facebook.com/groups/498517863670626/

Teším sa na Vás :D

adulik333
2. jún 2016

baby, nemate skusenost s tym, ze by sa hlavicka znovu zdeformovala? My sme mali tazku deformaciu, ale kedze sme zacali skoro riesit prilbicku, za 2 tyzdne sa to upravilo a dalsie 4 tyzdne sme nosili prilbicku, aby sa to nezdeformovalo znovu. Potom nam povedali, ze nech to syn ponosi este tyzden-dva a vystavili nam zaverecnu spravu. Tak som mu prilbicku davala este tyzden, ale uz bolo vidiet, ze prilbicka je len tak-tak, proste mala a potom ju cez vikend nemal 6 hodin vkuse a bol problem mu ju napasovat, tak sme to uz nechali tak, ze ved ok. Po 2 dnovh mal zasa zdeformovanu hlavicku, a pritom pocas bdenia je stale na brusku alebo na rukach a pocas spanku sa pretaca uz z boka na bok. Najskor som si myslela, ze sa mi to len zda, ale ked sa ma na stvrty den po zlozeni prilbicky pytala rehabilitacna sestra prekvapene, ze ci uz prilbicku nenosime a ak sa mi nieco nezda, aby som zavolala do Protei, tak ma to zarazilo.

twin_mummy
2. jún 2016

@adulik333 nam bolo povedane, ze sa po skonceni liecby moze este trosku zdeformovat, ale nic viditelne.. ale takto neviem. :/

roberta31
2. jún 2016

@adulik333 ahoj.nas mal zo zadu riadne zlezanu hlavicku,lebo spaval stale na chrbatiku.prilbu sme nosili dva meaiace a krasne sa mu to upravilo.dost skoro s.mu uzavrela fontanela,tak nam uz kazali to ukoncit.nenosi ju asi dva.mesiace a hlavku ma zas zlezanu.nie tak strasne,ale ma.mam ju odlozenu v pivnici,ale zajtra ju pojdem zobrt a skusim na noc zas nasadit

adulik333
2. jún 2016

@roberta31 po tak dlhom čase už by som mu prilbicku na hlavu nedavala, urcite mu odvtedy narastla. Ja som tiez myslela, ze na noc mu ju budem davat, ale bola mu uz len tak-tak, ked ju nosil posledny tyzden a ako som mu ju nedala cele popoludnie, tak uz bolo vidno, ze dobre nesedi.

adulik333
2. jún 2016

Ja som mu kupila vankusik proti zlezaniu, ale asi moc velky efekt to nema

roberta31
2. jún 2016

@adulik333 veru,bola som ju pozriet,uz je mala :(.mali sme vankusik,u nas efekt ziadny

rudkocam
12. júl 2016

@efca36 ahoj. Chcem sa Ťa opýtať na úpravu ortezy. Ako to riešili vam? Nam pri jej preberaní technik len obdržal okolo jedného uška. Do hodiny sme odchádzali a to všade citam, že to trvá 2,5-3hodiny....tak sa pýtam samej seba, či sa niečo neodflaklo... upravuje sa aj to mäkké vnútro dakym spôsobom? Ako to prebiehalo u vas?

sara005
6. aug 2016

Chcem sa opytat ci sa aj vasim detom ta helmicka na hlave tak posuvala. Dcerke ju nasadim, trochu pohybe hlavou ako lezi na chrbatiku a uz ju ma nakrivo. Nie je realne aby som jej ju kazde dve tri minuty napravala...

roberta31
6. aug 2016

@sara005 ahoj.nam padala do oci stale.volali sme do protetiky,orezal nam vrch nad ocami a hned bolo lepsie.

sara005
6. aug 2016

@roberta31 lebo nasej sa stale toci do stran. Neviem ci nieje zle urobena, alebo to tak ma byt?

roberta31
7. aug 2016

@sara005 fuuu,tak to neviem,ale podla mna by to až tak byt nemalo.

kikus48
22. feb 2017

@efca36 ahoj. Chcela by som sa opytat ako vam pomohla helmicka, na skusenosti s nou. Moja mala ma 5 m a ortoped ju odporucil. Dakujem

m_lucia
22. feb 2017

odporucam facebookovu skupinu https://www.facebook.com/groups/498517863670626... ... uvidis tam aj fotky progresu...

kikus48
22. feb 2017

@m_lucia dakujem

zuzanitta18
27. apr 2022

@loknicka Nás to tiež čaká.Uz sme objednaní do Martina.Dufam to náš drobček bude dobre znášať.Hlavne aby mu to pomohlo.

loknicka
autor
27. apr 2022

@zuzanitta18 držím palce 😉🍀

zuzanitta18
28. apr 2022

@loknicka ďakujeme pekne 😉