Zadné očko vo vonkajšom kútiku

ana9
22. apr 2021

Ahojte chcela som sa opýtať či ste sa už s takým niečim stretli u detí, malý ma vo vonkajšom kútiku ako keby "zadné viečko" (netuším čo to je tak len som si vymyslela názov). Evidentne ho to nebolí ani mu to nebráni vo videní nemeni to veľkosť, len neviem či panikáriť kedže na očné nás objednali až o 2 týždne.

Ďakujem

h2
22. apr 2021

@ana9 Prepáč, autorka, poradiť neviem, ale zase raz sa idem rozčuľovať nad adminom, ktorý mení názov témy na úplnú blbosť! 😡 Haló! Keď už máte potrebu zmeniť názov "Oko", ktorý je podľa mňa úplne v poriadku, keďže sa jedná o problém s okom, aspoň nedávajte do názvu sprostosti, typu "zadné očko". Autorka sama to pomenovala "zadné viečko". 🤦🏻‍♀️
Hlavne by som chcela naozaj veľmi pekne poprosiť, aby ste prestali meniť názvy tém, ak to nie je naozaj potrebné. A tu to potrebné nebolo. Aj mne sa to už veľakrát stalo, hoci si nemyslím, že som zvolila zlý názov témy. Ďakujem za pochopenie.

diewcatqoo
22. apr 2021

Zadne ocko.. ty vole. To vazne zmenili admini? :D
Ja uz sa ani nedivim, ze zacali mazat prispevky, ktore upozornovali na gramatiku, ked sami maju problem...

h2
22. apr 2021

@diewcatqoo Áno, pôvodný názov znel "Oko". Mňa tu s týmito zmenami názvov vytáčajú neskutočne! 😠😠😠

ana9
autor
22. apr 2021

Dievčatá viem že vás to rozčuluje ale skôr by mi pomohla odpoveď nie hlúpe názvy 😔

h2
22. apr 2021

@ana9 Viem, mrzí ma to. Skúšala som hľadať aj na nete, nech Ti aj poradím, keď už som sem napísala, ale nič som nenašla. Snáď to bude v poriadku. Držím palce.

ana9
autor
22. apr 2021

@h2 no veď to že aj ja som hľadala a nič :(

mariejenka
22. apr 2021

@ana9 napíšte do skupiny Zdravotníci na mk, suntam očné sestry,alebo aj niekto so skúsenosťou.

ana9
autor
22. apr 2021

@mariejenka dakujem pekne 🙂

andreatytler
23. apr 2021

@ana9 Zaujimavy problem... alebo dufam ze sa ukaze ze to problem neni.
Ako sa to zadne viecko sprava? Je zrastnene so spodnym vieckom alebo je pod spodnym vieckom? Ak napriklad odtiahnes spodne viecko od oka pri vonkajsej strane, zostane to zadne viecko na oku, alebo sa odtiahne spolu so spodnym vieckom? Mne sa to zda akoby to bolo vsetko jedno viecko... ze drobec nema klasicky mandlovy tvar oka, pri ktorom sa spoji horne a dolne viecko v rohu ale je tam este kusok koze v rohu a ten spaja horne a dolne viecko.
Kolko ma rokov dietatko? Je mozne ze casom sa to zmeni same, ak je velmi malinky. Tvaricky novorodencov sa velmi zmenia v prvom roku.

ana9
autor
23. apr 2021

@andreatytler nooo prave to ze to vyzera ako taka blanka ruzova alebo ako maso (nechcem prehanat) ale nieje to spojene s vieckom ale skor s okom teda s tou bielou castou oka...maly ma 8mesiacov a ma to na oku asi tak 2 tyzdne...raz je to vacsie a niekedy to ani nevidiet :/

andreatytler
23. apr 2021

@ana9 Aha... takze to je sucast ocnej gule a nie viecka a je to nieco nove. Ja som myslela ze sa tak narodil a ze sa mu to casom upravi.
Toto fakt len odbornika treba... Dobre je ze mu to nevadi a nesposobuje bolesti a dufam ze sa to ukaze ako neskodne.

andreatytler
23. apr 2021

@ana9 Skus pozriet toto:
Pisu ze to rastie na vnutornej strane oka, ale v inom clanku som citala ze moze byt aj na vonkajsej...
Ale Neviem ako by to maly syn dostal, kedze sa to stava koli dlhodobemu pobytu vonka.
https://www.rehabilitace.info/zdravotni/pterygi...

ana9
autor
1. máj 2021

@andreatytler och tak neviem tiez kde by to mohol dostat po precitani clanku...kazdopadne dakujem za postrehy snad nam na ocnom povedia len dobre spravy.

andreatytler
1. máj 2021

@ana9 Tiez dufam ze budete mat dobre spravy.

nikuska297
30. máj 2022

@ana9 smiem sa spytat, ako to dopadlo?