Zadné sople a kašeľ v noci

23. okt 2021

poradte prosim, ako dostat do syna sinupret alebo hocijaky sirup na uvolnenie dutin, kazdy pokus dostat do neho nieco - to je rev, vresk, krik, musim ho nasilu drzat, nech to aspon prehltne. A je uplne fuk, ci je to sladky sirup, alebo horke…. som zufala uz, trapi sa, ale neviem, co este skusit (ma 3,5r)

kika_9
23. okt 2021

Skús mu ho dať do čaju alebo do vody s troškou cukru prípadne citrónu. Alebo prelep etiketu fľaštičky s niakym detským motívom u nás to pomohlo

kika_9
23. okt 2021

Alebo sinupret sú aj tabletky na cmulanie sú drobné trošku ako biele lentilky a sú veľmi sladké takže ak by si ich dala do nejakej krabičky a povedala, že sú to cukríky tak by ich bez problémov zjedol

autor
23. okt 2021

@kika_9 skusim ten sinupret pastilky, prelepit flasku nepomoze, a tu chut asi len tak neprebijem cajom. pastilky budu asi dobra volba, hned rano utekam do lekarne

kittykat22
23. okt 2021

kup bud tymianovy krem od justu, alebo nejaky krem v lekarni bylinkovy. Ked v lekarni povies ze potrebujes krem na priedusky pre dieta - predaju ti ho. Natri dietatu hrudnik a daj tielko + tricko. Uvidis ako to pomoze. V noci mozes dat fenistyl kvapky - je to podla vahy. Su skoro bez prichute a dieta po nich vyborne spi a nekasle. Rano obycajne vstane a je mu ovela lepsie ako tych 12h prespal v klude. Podavat fenistyl pre kaslajuce nocne deti je doporucenie od nasej pediatricky - nemam to na radu "jedna pani povedala".

letfenixa
24. okt 2021

Boli ste na ORL? My sme tam s týmto presne skončili, kým budú výsledky výteru, doktorka synovi predpísala namiesane nosné kvapky, vhodný sirup a doporučila homeopatiká. A naozaj po 3 týždňoch už sa mu to lepší.

nikpa
24. okt 2021

Do jogurtu, my sme ho tak párkrát ,,oklamali,,

arabellka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
24. okt 2021

@kittykat22 fenistil kvapky su ale na predpis ze?

autor
24. okt 2021

@letfenixa na orl sme boli, tam vsetko ok. Toto vobec nie je nejaka dlhodoba zalezitost, je to podla mna skor sezonne a kombinacia suchy vzduch, kurenie a vonku chladno a dost je to skok, oproti teplotam, ktore boli vonku donedavna.
Mam sinupret z lekarne a prvy pokus vypit to v caji bol poobede uspesny

kittykat22
24. okt 2021

nie bez predpisu. Spytaj sa v lekari pri kupe, kolko davas kvapiek nech ti to napisu. Musis vediet vahu dietata.

autor
24. okt 2021

@kittykat22 aha, to som nevedela, myslela som, ze fenistil kvapky su len na predpis. Vdaka za info, hned zajtra kupujem

jancarovasimona1
24. okt 2021

Fenistil kvapky su len na predpis. Nikde my ich nechceli predat bez predpisu(lekarne v Mi,He,Vt)

kittykat22
24. okt 2021

pozeram na to ze su na predpis na slovensku. Ja som v CR a su bez predpisu. ALe daju sa objednat online https://lieky-volne-predajne.heureka.sk/fenisti...

autor
24. okt 2021

No, ja v podstate cely svoj zivot registrujem, ze fenistil kvapky su len na predpis, na rozdiel od gelu.
Podobne ako Flector - naplaste a gel volnopredajne, Flector prasok rozpustny vo vode - len na predpis.
Pojdem sa zajtra popytat do niekolkych lekarni a uvidim

jancarovasimona1
25. okt 2021

@kittykat22 ano z cz sa daju objednat. Ale na sr iba predpis

jancarovasimona1
25. okt 2021

Presne tak,asi objednavam z cr 👍